Medikal Estetik > Ameliyatsız Yüz Germe

Yüz Mezoliftingi

Cildimiz zamanla yer çekimine karşı koyamaz ve sarkmaya başlar. Bu sarkmalar bazen kendini kırışıklık olarak gösterir. Bu kırışık görünümden ameliyatsız olarak kurtulmak mümkündür. Kırışıklık insanları en fazla mutsuz eden cilt problemlerinden biridir. Çoğu kişi bu durumdan kurtulmak için kozmetik ürünlere her yıl ciddi masraf yapmakta ancak yine de etkili bir sonuç alamamaktadır. Bunun yerine yüz mezoliftingi gibi yöntemler ile sorun çok daha kolay bir şekilde çözülebilmektedir.

Yüz Mezoliftingi Nedir?

Cildin her daim taze ve genç görünmesi için uygulanan önemli cilt onarım yöntemleri vardır. Yüz mezoliftingi bunlardan sadece biri ve aynı zamanda da en etkili olanlardan biridir. Bu yöntem sayesinde kişilerin cildinde önemli değişimler ve faydalar sağlar. Bu yöntem ile cilt altına çeşitli vitaminler ve faydalı dokular enjekte edilir. Bu enjekte işlemi sayesinde cilt altında daha fazla onarım ve canlılık sağlanır. Cilt toparlanarak daha gergin ve daha parlak görünür. Bu da daha genç görünen bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Yüz Mezoliftingi Nasıl Yapılır?

Cilt için son derece faydalı ve etkili olan bu işlemin basamakları vardır. Öncelikle işlem için cilt hazırlanır ve cilt dezenfeksiyonu gerçekleştirilir. Sonrasında uygulama yapılacak olan bölgeye uyuşturmak için uygun bir ürün kullanılır. Daha sonra özel iğneler ile enjekte işlemi yapılarak süreç tamamlanır. Yüz mezoliftingi gördüğünüz gibi son derece basit ve hızlı bir işlemdir. Kısa sürede sizlerde pürüzsüz ve canlı bir cilde kavuşabilirsiniz. Ancak bu konuda etkili destek alabileceğiniz bir uzman ve klinik bulmanız gerekecektir.

Yüz mezoliftingi işlemi sırasında cilde uygulanan enjekte işleminde aslında cildin kendi dokusunda yer alan maddeler uygulanır. Bu da kişilere zarar vermeyecek bir işlem olduğunu göstermektedir. Yani kısacası işlem her yaş grubundan insana kolaylıkla uygulanabilmektedir. Tabi bu işlem daha çok kırışıklık gidermek için gibi algılansa ve sadece bu işlemde ileri yaşlardaki insanlar faydalanabilir gibi görünse de durum böyle değildir. Aynı zamanda bu işlemden genç olup daha gergin ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyenlerde faydalanabilir. Bu işlemi sık yaptırmak cildin genç kalmasını sağlar.

Cilt üzerinde birçok bölgeye uygulanabilen ve her bölgede de en iyi şekilde sonuç alınabilen Yüz mezoliftingi oldukça avantajlı bir işlemdir. Öncelikle işlemin hangi bölgelerde uygulanabilir olduğundan bahsetmek istiyoruz. İşlem yanaklarda, göz kenarlarında, üst dudaklarda, çene ve boyunda uygulanabilir. Bu bölgelerde sorunu olan kişiler tarafından çok tercih edilen bir işlemdir.

İşleme dair en fazla merak edilen konulardan biri de doğal olarak işlem sırasında herhangi bir acı hissedilip hissedilmeyeceğidir. İşlem öncesinde kişilere uyuşturma etkili bir ürün kullanıldığından ve uygulamada çok ince iğne tercih edildiğinden dolayı herhangi bir acı hissi de oluşmamaktadır. İşlem toplamda yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Ayrıca kişiler rahatlıkla evlerine giderek hayatlarına devam edebilmektedir. Kısacası Yüz mezoliftingi endişelenmenizi gerektirecek herhangi bir işlem değildir.

Yüz mezoliftingi işlemine ilişkin en fazla merak edilen bir diğer konu işlem için kaç seans gerektiğidir. Öncelikle bu kişilerin cilt yapısına ve cildindeki problemlere göre değişkenlik göstermektedir. Standart olarak öncelikle kişilere 15 günde bir seans olmak üzere 2 seans uygulanır. Sonrasında da ayda bir olarak 2 seans uygulanır ve sonuç olarak toplamda 4 seans işlem yaptıran kişilerin %90’ında olumlu sonuçlar ortaya çıkar.

Bilgi vermek istediğimiz bir konu da işlem ile birlikte uygulanabilecek başka yöntemler konusudur. İşlem ile beraber diğer cilt gençleştirme yöntemleri de kolaylık birlikte uygulanabilmektedir. Hatta bu Yüz mezoliftingi işleminin etkisinin daha fazla artmasını sağlamaktadır. Bu konuda doktorunuz sizlere detaylı bilgi verecek, ihtiyacınıza göre Yüz mezoliftingi işlemi ile birlikte yaptırabileceğiniz diğer yöntemleri de önerecektir. Sizlerde birlikte uygulanabilecek diğer yöntemler ile işlemin etkisini artırabilir ve çok daha kısa bir sürede etkili bir cilde kavuşabilirsiniz.

Yüz mezoliftingi işlemi risksiz bir işlem olsa da yine de kişilerin işlemi yaptırmadan önce dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz;

Öncelikle mutlaka bu alanda uzman bir doktor veya dermatolog ile görüşmeniz gerekir. Bu tarz işlemler sıradan yerlerde yaptırılabilecek işlemler değildir. Cildinize hasar verilebilir.

İşlem öncesinde mutlaka detaylı bilgi alıp, cildinizin uygun olup olmadığını sormanız gerekir.

İşlem öncesi ve sonrasında doktorunuzdan dikkat etmeniz gereken noktaları öğrenip bunları harfiyen uymanız gerekir.

Uygun fiyatlı olmasına kanıp asla bu işlem için merdiven altı olarak ifade edilen yerlere gitmemeniz gerekir.

Yüz mezoliftingi işlemi doğru yerde yaptırıldığında herhangi bir riski olmayan kolay bir işlemdir. Bu yüzden de aslında en önemli dikkat etmeniz gereken nokta iyi bir klinik bulmaktır.

İşlem sonrasında genel olarak kişiler normal hayatlarına devam edebilmektedir. Yüz mezoliftingi işlemi sonrasında ekstra olarak dikkat etmeniz gereken önemli bir durum yoktur. Sadece standart olarak cildinizi güneşten korumalı ve doktorunuzun tavsiyelerine uymalısınız. Bunun dışında genel olarak Yüz mezoliftingi işlemi sizlere sorun çıkarmayacak kolay bir işlemdir. İşlem sonrasında uygulama alanlarında hafif kızarıklık ve şişlik olabilir, bunlar oldukça normaldir. Birkaç günde bunlar kendiliğinden geçmektedir. Eğer uzun süre bunlar geçmezse doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Yüz mezoliftingi işlemi cilt üzerinde ciddi onarıcı etkisi olan bir işlemdir. Bu yüzden de birçok insan bu işlemden faydalanmak istemektedir. Sizlerde bu işlemden yararlanıp pürüzsüz ve capcanlı bir cilt istiyorsanız bu konuda uzman kişilerden destek alabilirsiniz. İşleme ilişkin en fazla merak edilen konulardan biri de doğal olarak işlem için ödenmesi gereken ücret olmaktadır. İşlem için ödenecek olan ücret hakkında net bir bilgi vermek istesek de bu çok mümkün değildir. Çünkü işlem tek bir defa uygulanan bir işlem değildir. Bununla birlikte kişinin cildinin ihtiyacına göre uygun seans sayısı belirlenmektedir. Saç ekimi güzelliğinize güzellik katar. Bu sebeple de Yüz mezoliftingi işlemi için net fiyat bilgisi almak için yapılması gereken bu alanda uzman bir klinik bulup görüşmektir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket