Medikal Estetik > Dolgu Uygulamaları

Yüz Işık Dolgusu

Cildimiz doğal yollar ile hyalüronik asit üretir ve içerir. Ancak zamanla ve çevresel faktörler ile bu asidin üretimi yavaşlar ve giderek azalmaya başlar. Bu da cildin eski canlı ve aydınlık görünümünün kaybolmasına neden olur. Bu durum ile karşılaşıldığında yapılması gereken en ideal işlem yüz ışık dolgusu olmaktadır. Bu işlem cilt için son derece yararlı işlemlerden biridir. Bu işlemin birçok farklı amaçla yapıldığını söyleyebiliriz. Sizlere işleme dair tüm detaylardan bahsetmek istiyoruz.

Yüz Işık Dolgusu Nedir?

Cilt zamanla dolgunluğunu ve kendi bünyesinde yer alan hyalüronik asidi kaybeder. Bu da kişilerin eskisi kadar genç ve aydınlık bir görünüme sahip olmamasına neden olur. Böyle zamanlar kişilerin estetik müdahalelere ihtiyacı olabilmektedir. Kişilerin ihtiyacı olan bu aydınlık görünümü ve aynı şekilde dolguyu tekrar sağlayan son derece önemli bir işlemdir. Ameliyatsız estetik müdahaleler arasında yer alan son derece önemlidir. İşleme Paris ışıltısı ismi de verilmektedir. Bu işlemde yüzün belirli bölgelerine yapılan bir çeşit dolgu enjeksiyon söz konusudur.

Yüz Işık Dolgusu Ne Amaçla Yapılır?

Bu işlemin genel olarak amacı cildin kaybettiği hacmin geri kazandırılması gibi gözükse de aslında durum tam olarak böyle değildir. Cilt zamanla; elastikiyetini, canlılığını ve dokusunu kaybeder. Bu da sarkmalara, matlığa ve kırışıklıklara neden olur. Bunların tekrar düzeltilmesi içinde yüz ışık dolgusu gibi yöntemler sıklıkla tercih edilmektedir. Sizler de cildinizde yaşanan böyle sorunlar ile mücadele ediyor ve bundan rahatsız oluyorsanız yüz ışık dolgusu yaptırabilirsiniz. Kısacası bu işlem cildin eski canlılığını ve gençliğini geri kazandırmak amacı ile uygulanmaktadır.

Bilindiği gibi cilde uygulanan birçok dolgu işlemi ve dolgu malzemesi vardır. Yüz ışık dolgusu ise bunlardan biraz daha farklıdır. Diğer dolgu uygulamalarında da aynı şekilde hyalüronik asit maddesi enjekte edilmekte ancak bu işlemden farklı olarak onlarda çapraz bağlar bulunur. Bu işlemde ise bu çapraz bağlar bulunmaz veya çok az bulunur. Bunun yerine ışık dolgusunda dolgu maddesinin içinde amino asitler ve vitaminler yer alır. Bu yüzden de aslında diğer dolgulardan farklı olarak dolgunluktan ziyade parlaklık sağlar. Bu yüzden bu işleme ismi verilmektedir.

İsmi yüz ışık dolgusu olsa da bu işlem vücudun birçok önemli noktasına kolaylıkla uygulanabilir. Yüzün geneli ile birlikte isteyen kişilerde göğüs, boyun ve ellere uygulanmaktadır. Bunun yanında ayrıca sırt, omuz, diz ve dirseklere de rahatlıkla bu işlem uygulanabilmektedir. Genel olarak işlemden son derece etkin bir şekilde verim alınabilmektedir. Bu yüzden de birçok kişi bu işlemi sıklıkla yaptırmaktadır.

Bu işlem birçok kişiye rahatlıkla uygulanabilmektedir. Özellikle zamanla cildinde minik kırışıklıklar başlayan, cildinin matlaştığını düşünen kişiler istedikleri gibi işlemi yaptırabilmektedir. Bunun yanında 30’lu yaşlarına gelen kişilerin bu işlemlerden yararlanması ile ilerde yaşanacak olan cilt sorunları da büyük ölçüde azaltılmaktadır. Yani sadece cilt sorunlarının tedavisinde değil aynı zamanda sorunların önlenmesinde de etkilidir. Bu tarz işlemler yalnızca emziren ve hamile olan kişilere önerilmemektedir. Her ne kadar bir yan etkisi ve zararı olmasa da yine de bu tarz işlemlerden uzak durulması gerekmektedir.

Yüz ışık dolgusu tek başına uygulanabildiği gibi aynı zamanda farklı estetik işlemleri ile birlikte de uygulanabilmektedir. Özellikle Somon DNA uygulamasıyla beraber yapılabilmektedir. Bu her iki estetik işleminin birbirini desteklemesini sağlamaktadır. Ayrıca PRP uygulaması ile birlikte uygulandığında çok daha etkili sonuçlar elde edilmektedir. Kısacası bu işlem tek başına da birlikte diğer yöntemler ile de birlikte rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Bu işlem tek seferlik bir işlem değildir. Belli aralıklarla, belli dozlarda uygulanmaktadır. İdeal uygulama işlemi 3 seans uygulanır ve her seans arasında 15 gün kadar süre olur. Bu işlem aslında tek bir kür olmaktadır.
İşlem öncesinde uygulama yapılacak lan bölgelere anestezik etkisi olan bir krem uygulanır.
Daha sonra oldukça ince uçlara sahip iğneler ile bölgelere oldukça minik uygulamalar yapılır.
Cilt yapılan bu eklemeleri kısa sürede emecektir.
Son derece kolay bir işlemdir. Herhangi bir yan etkisi vesaire de çok fazla görülmez. Bu yüzden ihtiyaç duyan kişiler gönül rahatlığı ile bu işlemi düzenli aralıklar ile uygulayabilir.

Yüz ışık dolgusu işlemi öncesinde kişilerin çok fazla dikkat etmesi gereken önemli nokta yoktur. Sadece tüm dolgu işlemlerinde cilde iğne girişi olduğundan ötürü kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçların veya yiyeceklerin alınmaması gerekir. Bu konuda doktorunuz sizleri zaten uyaracaktır. Bunun dışında gergin veya stresli olmanızı gerektirecek bir durum yoktur. İşlem çok kısa sürede tamamlanan, sıfır risk oranına sahip bir işlemdir. İsteyen herkes rahatlıkla bu işlemi uygulatabilir.

Ciltte ciddi bir fark yaratan ve kişileri eski genç ve parlak cilt görünümüne kavuşturan bu uygulama sonrasında ekstra olarak dikkat edilmesi gereken önemli bir durum yoktur. Zaten bu tarz estetik uygulamalar son derece kolay ve risksiz işlemlerdir. Sonrasında doktorunuz sizlere genel olarak dikkat etmeniz gereken önemli noktalar konusunda uyarıda bulunacaktır. Genel olarak dolgu işlemleri sonrasında dikkat edilmesi gereken standartlardır. Bunlar da gündelik yaşamanızı olumsuz etkileyecek türden şeyler değildir.

Yüz ışık dolgusu her ne kadar kolay bir işlem olsa da ne yazık ki herkes bu işlemi yaptıramaz. Sonuç olarak cildinize enjekte edilen bir şeyin hiç olmasa bile bazı aksi durumlarda tehlikeleri olabilir. Bu yüzden de mutlaka bu tarz işlemlerin deneyimli plastik cerrahi uzmanları ve dermatologlar tarafından uygulanması gerekir. Sizlerde bu konuda son derece dikkatli olmalı ve doğru kişilere başvurmalısınız.

Işık dolgusu gibi işlemler basit estetik müdahaleler olduklarından ötürü ücretleri çok yüksek değildir. Bu yüzden aslında kişilerin fiyat konusunda çok fazla endişe duymasına gerek yoktur. Yüz güzelliğini saç ekimi güzelliği etkilemektedir. Ayrıca zaten bu tarz işlemlerin standart bir ücreti bulunmaktadır. Tabi bu durum uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Sizler de bu işlemi yaptırmak ve işlem için ödeyeceğiniz ücreti öğrenmek istiyorsanız öncelikle hastanemiz ile görüşmeniz çok daha iyi olacaktır. Uygulama bölgesine göre ücreti değişkenlik gösterecektir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket