Plastik Cerrahi > Yüz Estetiği

Yüz Germe

Estetik ve güzel görünmenin giderek önem kazandığı günümüzde plastik cerrahi operasyonlarına olan talep artış göstermektedir. Son yıllarda en çok yapılan işlemlerden birisi de yüz germe ameliyatıdır. Operasyonun amacı doğal ve estetik bir görünüm elde etmektir. Yüz yenileme olarak da bilinir. Operasyon son derece başarılı sonuçlara neden olduğu için hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Bu işlem plastik cerrahi ve bilhassa yüz cerrahisi konusunda uzmanlaşmış tecrübe sahibi doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Estetik operasyonlarda doktorun tecrübesi ve bakış açısı ameliyatı yapılandırır. Doğal ve başarılı sonuç almak için hekim faktörü çok önemlidir. Tam teşekküllü bir hastanede uygulanması operasyonun başarısını artırır. Cerrah, hasta ve hastane donanımına göre ameliyatın başarısı değişir. Yüz germe ameliyatı sayesinde sizlerde hayal ettiğiniz fiziksel görünüme kavuşabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerinde kurtulmanızı ve kendinize olan güveninizin artmasını sağlar. Sosyal yaşamınıza da büyük katkılarda bulunur.

Yüz Germe Ameliyatı

Yüz germe ameliyatı tam teşekküllü bir hastanede ameliyathane ortamında uygulanır. Operasyon hastanın durumuna göre genel ya da lokal anestezi altında uygulanır. Operasyonun süresi sarkmış olan derinin derecesine ve kombine operasyona göre değişiklik gösterir. Operasyondan sonra en az bir gece hastane yatışı önerilir. Kombine operasyon sayısı fazla ise 2-3 gün hastane yatışı gerekebilir. Ameliyat sonrasında bazı izler kalabilir. Bu izler genellikle saçlı derinin altına ve kulak arkasına saklandığı için kişiyi rahatsız etmez ve fark edilmez. Operasyonu yapan cerrahın tecrübesi ne kadar fazla ise operasyon o kadar başarılı olur. Kısa süren ameliyatlarda iyileşme daha çabuktur.

Yüz Germe Kimlere Uygulanabilir?

Yüz germe ameliyatı boyun ve yüz bölgesinde derin kırışıklıklar oluşmuş bireylere uygulanabilir. Genel olarak 40 yaşını doldurmuş ve yaşlanma belirtilerinden şikayetçi olan kişiler bu operasyona başvurur. Trafik kazası ve diğer travmalar sonunda yüz bölgesinde doku bozulmaları oluşabilir. Böyle durumlarda genç yaştaki kişilere vakit kaybetmeden operasyon uygulanır. Hipertansiyon ve diyabet gibi kronik rahatsızlığı olan kişilere sağlığın olumsuz etkilenmemesi için uygulanmaz. Operasyon sırasında herhangi bir komplikasyonun gelişmemesi için hastaya ameliyat öncesinde bazı tetkikler uygulanmalıdır. Yüz germe operasyonu öncesi uygulanan hazırlıklar operasyonun seyrini etkilediği için son derece önemlidir.

Yüz germe operasyonu nedenleri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bununla birlikte en sık karşılaşılan nedenleri sıralayacak olursak;

Göz kapaklarında sarkma ve gözaltında torbalanmaların artması
Mimik çizgilerinin derinleşmesi ve alın bölgesinde paralel çizgilerin oluşması
Düzenli cilt bakımının yapılmaması ve hormon değişikliğine bağlı cildin esnekliğini kaybetmesi
Boyun ve çene derilerinde sarkmalar meydana gelmesi
Yüzdeki sarkmaların kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermesi ve rahatsız etmesi
Sıraladığımız bu nedenlerden dolayı insanlar orta yüz germe ameliyatı yaptırabilir. Estetik kaygı güdülerek uygulanan bir operasyon olsa da psikolojik olarak kişinin iyilik halini destekler. Operasyon sayesinde yüzün bazı bölümlerinde azalmış olan yağ dokularının desteklenmesi sağlanır.

Yüz germe operasyonu öncesinde bazı hazırlıkların yapılması gerekir. İlk olarak doktor tarafından fiziki muayene uygulanır. Muayene sırasında alınacak olan deri miktarı belirlenir. Bu operasyon göz kapağı estetiği, dudak estetiği ve kaş kaldırma operasyonları ile birlikte kombine olarak uygulanabilir. Bu nedenle doktor muayene sırasında gerekli olan diğer operasyonlara da karar verir. Hastanın tam kan ve idrar tahlili ve görüntüleme tetkikleri yapılır. Operasyondan en az bir hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilir. Alkol ve sigara gibi zararlı maddelerin kullanımı bırakılmalıdır. Operasyona gelmeden önce hastanın iyi dinlenmiş olması istenir. Hipertansiyon rahatsızlığı olan kişilerde kan basıncı değeri kontrol altına alınır. Aksi takdirde operasyonu uygulamak tehlikeli olabilir.

Yüz germe ameliyatı sonrasında bu bölgede şişme, morarma ve hissizlik gelişebilir. Operasyon için yüz bölgesine anestezi verilir. Yüz dokusunda bulunan sinirler anesteziden etkilenerek belirli bir süre hissizleşir. Buna bağlı olarak bazı asimetrik bozukluklar oluşur. Asimetri 4-5 gün içinde kendiliğinden kaybolur. Operasyon sonrasında burun, ağız ve gözler dışarıda kalacak şekilde sargı sarılır. Sargılar üç gün sonra çıkartılır. Operasyon sırasında çıkartılan deri fazla ise dren yerleştirilir. Bu drenler iki gün kalır ve yüz çevresinde sıvı birikmesini engeller. İki günün sonunda drenler de çıkartılır. Atılan dikişler kendiliğinde erimiyorsa bir hafta sonunda mutlaka alınmalıdır. Operasyondan bir gün sonra hasta ayağa kalkabilir. Ancak istirahat etmesi önerilir. İlk bir ay ağır egzersizler önerilmez. Düzenli uyumak ve dengeli beslenmek iyileşme süresini hızlandırır. Alkol ve sigara gibi ürünler operasyon sonrasında önerilmez. Özellikle pıhtı atma gibi hayati bir riske neden olabilir. Bu nedenle tam iyileşme olmadığı sürece bu ürünler kullanılmamalıdır. Operasyondan bir hafta sonra hasta işine dönebilir.

Yüz germe ameliyatı komplikasyonları operasyon sonrası hasta bakımı ile direkt olarak ilişkilidir. Görülebilecek komplikasyonlar enfeksiyon, kanama ve yüzün doğallığını kaybetmesidir. Enfeksiyon riski her cerrahi işlemde bulunan bir risktir. Sargılar açıldıktan sonra düzenli olarak pansuman uygulaması yapılmalıdır. İlk günlerde yüze su değmemeli, sadece vücut yıkanmalıdır. Enfeksiyon oluşumunu engellemek için doktor tarafından reçete edilen antibiyotiği düzenli olarak kullanmalısınız.

Yüz germe ameliyatı kombine bir operasyondur. Kombine operasyon sayısı artırılırsa operasyondan sonra doğal bir yüz görüntüsü elde edilemez. Doğal olmayan bir görüntü estetik durmaz. Bu nedenle operasyon öncesinde hastanın yüz hatlarının iyi tanınması gerekir. Zaman ilerledikçe ve kişinin kemik yapısı oturdukça yüz hatları keskinleşir. Bu nedenle yüzün doğal hatlarını korumak çok önemlidir. Operasyondan sonra hasta bakımı ve yara bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Doktorunuzun operasyon sonrasında iyileşme süreci hakkında verdiği bilgilere ve tavsiyelere uyum sağlamak size her zaman fayda sağlayacaktır.

Yüz germe, karın germe ameliyatı ücretleri belirlenirken, operasyonun yapıldığı hastanenin kendi fiyat politikası, hastanenin bulunduğu lokasyon, cerrahın ameliyat ücretleri, yüz germe ameliyatına ek olarak uygulanacak operasyonlar, ameliyat için gerekli olan personel sayısı ve ameliyatta kullanılan araç ve gereçler dikkate alınır. Plastik cerrahi operasyonu estetik amaçla uygulanır. Hayati önem taşımadığı sürece bu operasyonlar sigorta kurumu tarafından karşılanmaz. Hastaneye göre farklı fiyat teklifleri karşınıza çıkabilir. Yüz germe ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde ilk olarak cerrah ve donanımlı hastane araştırması yapmalısınız. Hastanelerin verdiği fiyat tekliflerini ve daha önce uygulanan operasyonları karşılaştırabilirsiniz. Ayrıcalıklı ve güvenilir hizmet almak için kurumumuzu tercih ediniz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket