Medikal Estetik > Ameliyatsız Yüz Germe

Ultherapy

Ulthera ya da ultherapy olarak bilinen yöntemde odaklanmış ses dalgaları kullanılır. Ses dalgaları cildin 3 mm altına ulaştırılır. Bu yöntemle monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazer gibi diğer ameliyatsız yöntemlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm’lik derin dokulara da ulaşılabilir. Uygulanan bölgede kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. Kısaca ameliyatsız bir yüz gerdirme işlemidir.

Ultherapy Nasıl Uygulanır?

Ultherapy yanak estetiği işlemi uygulamasında transducer adı verilen ultrasound başlık kullanılır. Bu başlık cilde değdirilir ve cilt ile birlikte cilt altı doku cihazın monitöründe görüntülenir. Bu görüntüleme sayesinde tamamen güvenli bir ortam hazırlanmış olur. Daha sonra aynı uygulama başlığı kullanılarak cildin 4.5 mm ve 3 mm altına odaklanmış termal ısı odakları ile cildin bundan olumlu anlamda faydalanması amaçlanır. Bu işlem sırasında cilt yüzeyinde olumsuz bir durum meydana gelmez. Ultherapy işlemi esnasında cilt altı dokular sadece ameliyatlarda görülebilecek şekilde ekrana yansıtılır. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon fazlalaşır ve cilt altı dokular kendini yenilemeye başlar. Bu sayede ciltte yeni kollagen oluşumu elde edilir. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelir. Böylelikle zaman geçtikçe yüz germe etkisi oluşur.

Ultherapy Uygulaması Kimlere Uygundur?

Cildinde gevşeklik gören ya da sarkma hisseden kişiler bu durumu gidermek isterler. Ancak kimi kişiler cerrahi operasyon istemez. Bu durumda olan tüm hastalar Ultherapy uygulaması için uygundur. Öncelikle bağ dokusu gevşek, biyolojik yaş etkisiyle sarkmaları başlamış kişilere uygundur. Yetmiş beş yaşındaki hastalarda yapılmış olumlu denebilecek çalışmalar da bulunmaktadır. Bu kişilerin dışında yaşı daha genç olup göz kapağı erkenden düşmüş kişiler için de ultherapy 40 yaş sonrasında cilt sarkmalarının yaşa bağlı olarak arttığı bilinmektedir. Bu nedenle 35 üstü yaş grupları için çok uygun bir estetik yöntemidir. Ameliyata dair olumsuzlukları içermemesi ve anestezi etkilerinin olmaması da ultherapy uygulamasını daha da cazip hale getirmektedir.

Özellikle boyun ve dekolte bölgesinde en etkili yöntem ultherapy uygulamasıdır. Cerrahi dışı tedavi yöntemleri arasında yer alır. Son dönemlerde yapılan klinik ve deneysel araştırmalarla birlikte Ultherapy uygulamasının etkinliğinin sadece yüz tedavisi ile kalmadığı kanıtlanmıştır. Ultherapy’nin boyun ve dekolte bölgesindeki ince kırışıklıkları gidermede ve bölgenin sıkılaşmasında da etkili olduğu FDA tarafından onaylanmıştır. Boyun ve dekolte bölgesi günümüzde tedavisi en zor alanlar içerisinde yer alır. Bu bölgelerde ultherapy yönteminin sık uygulanma nedenleri;

Yüz sarkması,

Kaş düşüklüğü,

Gıdı bölgesinde hafif sarkmalar şeklinde sıralanabilir.

Ultherapy uygulaması esnasında hissedilenler kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Ancak işlem öncesinde, uygulamanın yapılacağı kişinin ağrı kesici alması önerilir. Bu işlemi daha önce uygulatan kişiler uygulama sırasında hissettikleri acıyı anlık iğne batması şeklinde tanımlamaktadırlar. Bu işlem esnasında ultrasound enerji dokunun derinlerine ulaşır. Bu sayede ultherapynin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirir. Bu nedenle işlem esnasında iğnenin batması şeklinde bir his oldukça normaldir. İşlemin doğru uygulandığı anlamını taşır. Ancak bu batma hissi hafif derecededir. Daha ağır bir sancıya neden olmaz. Uygulama esnasında da çeşitli ilaçlar kullanılarak ağrı hissi giderilebilir.

Ultrasound enerjisi tıpta 50 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Klinik çalışmalarda bilinen bir yan etkisi olmadığını kanıtlanmıştır. Buna rağmen her tıbbı işlemde olduğu gibi doktorun bu uygulama hakkında gerekli açıklamaları yapması doğru olacaktır. Doktor dışında bir kişiye ultherapy işlemi yaptırmak doğru olmayacaktır. Özellikle merdiven altı olarak adlandırılan olumsuz koşullarda bu gibi işlemleri yapan yerlerden uzak durmak gereklidir.

Cilt düzeltme işlemlerinde farklı aralıklarla birkaç seans süren uygulamalar yapılmaktadır. Özellikle cerrahi müdahalenin söz konusu olmadığı teknikler biraz zaman alabilmektedir. Ancak ultraphy işlemi sadece tek seans olarak gerçekleştirilir. Uzun bir zamana ihtiyaç yoktur. Tek bir uygulama ile yüzün gerdirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlemin en büyük avantajları arasında da tek seans olması sayılabilir.

Ultherapy yöntemi, odaklı ses dalgası teknolojisinin kullanıldığı tek cilt sıkılaştırma yöntemidir. Kısaca, ameliyatsız bir yüz germe yöntemidir. Cilt üzerinde sadece bir uygulama ile etkili ve oldukça olumlu sonuçlara ulaşmak mümkündür. Ultherapy sadece yüzeysel bir tedavi şekli değildir. Cildin derin dokularını da düzeltebilen ve onarabilen tek cihazdır. Uygulama sırasında cilt altı dokuları net olarak görmek çok önemlidir. Çünkü net olarak ısı etkisi uygulanmak istenen ve tedavinin planlandığı taşıyıcı tabakayı görerek atış yapmak gereklidir. Bu imkân diğer hiçbir lazerde ya da uygulamada elde edilemez. Ultrapy uygulamasının amacı, cerrahi yöntemlerle kesilerek çıkartılan tabakayı ve dokuları erken safhada tanımlayarak gidermektir. Bu yöntem sayesinde tam bozulma meydana gelmeden ameliyat yapılmadan dışarıdan küçültülür. Sorunlu doku büzüştürülür ve oluşan hasarın etkisiyle yeni kolajen üretimi sağlanır. Böylelikle cildin gerginleşmesi ve yenilenmesi sağlanır.

Ultherapy uygulaması herhangi bir anesteziye ihtiyaç duyulmadan gerçekleşebilen bir tedavidir. Eğer hasta gerekli görürse ya da ağrı eşiği düşük olursa anestezi düşünülebilir. Krem olarak haricen uygulanan maddeler derin ulthera uygulamasında bir yarar göstermezler. Krem kullanarak anestezi etkisinden faydalanmak daha çok kırışıklık tedavisi sırasında uygulanmaktadır. Diğer bölgeler için farklı anestezi uygulamaları kullanılabilir. Çok hassas olan ve ağrı hissinden çekinen kişilerde lokal anestezi yapılabilmektedir. Bazı hastalar ise hafif uyku sedasyon tarzı uygulamalar arzu edebilir. Bütün bu anestezi uygulamalarının uygunluğuna doktor karar verecektir.

Ultherapy uygulamasının süresi ulthera yapılan bölgeye göre değişiklik gösterir. Bu işlemin yapıldığı bölgeye göre yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. Eğer tüm yüze uygulama yapılacak ise süre 1 saatten kısa sürmez. İşlemin uygulanacağı bölgenin genişliği arttıkça seansın süresi de uzamaktadır. Bu işlemin uygulanmasının hemen ardından kişi günlük hayatına dönebilir. İş yaşamına devam edebilir. Dikkat edilmesi gereken herhangi bir özel husus bulunmamaktadır. Bazı kişilerde uygulama sonrası kızarıklık gözlenebilir. Bu kızarıklık birkaç saat sonra ortadan kalkmaktadır. Dışarıdan belli olacak bir etki bırakmaz. Herhangi bir kanama meydana gelmez. İz bırakıcı bir etki meydana getirmez.

Yüz gençleştirmede uygulanan yöntemleri cerrahi ve cerrahi dışı uygulamalar olmak üzere ikiye ayrılır. Cerrahi dışı uygulamaların çoğunda yapılan işlemin etkisi cildin dış tabakasında kalmaktadır. Ancak yaşlanma sürecinin en önemli olayları cildin gevşemesi ve kırışıkların derinliğinde artmasıdır. Bu etkinin nedeni de cildin direkt altında bulunan, yüz mimik kaslarımızı çevreleyen ve cilde bağlanarak mimik kaslarının hareket etmesiyle yüzümüzün hareketinin koordine olmasını sağlayan fibröz bir zar yapısındaki SMAS tabakasıdır. Yüz ve boyun germe işlemlerinde SMAS tabakasına yönelik uygulamalarla SMAS zarının gerginliğini hedeflenir. Kısacası cerrahi dışı yöntemlerden hiçbiri SMAS tabakasını etkileyemediği için sonuçlar istenilen düzeye erişemez. Ultherapy yönteminde ise ultrason enerjisi direkt SMAS tabakasına fokuslanır ve SMAS tabakasının sıkılaşmasını sağlar.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket