Medikal Estetik > Cilt Gençleştirme

Somon DNA

Zamanla genç ve pürüzsüz olan cilt bu özelliklerini kaybeder ve bazı takviyelere ihtiyaç duyar. Somon DNA işlemi de tam olarak bu amaçla tercih edilen bir yöntemdir. Cildin zamanla kaybettiği elastikiyeti geri kazandırmak amacı ile uygulanan bu yöntem sayesinde birçok önemli cilt sorunu ortadan kalkar. Bu yüzden de birçok kişi bu mükemmel uygulamayı son zamanlarda tercih etmektedir. Somon DNA uygulaması önemli cilt sorunları üzerinde etkili olan mükemmel bir estetik işlemidir. İşleme ilişkin olarak daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Somon DNA Uygulaması Nedir?

Bu işlem cildin ihtiyacı olan hyarülonik asit ile somon balığının kan ve spermlerinin kullanıldığı bir çeşit enjeksiyon işlemidir. İşlemin amacı cildin canlandırılması ve tekrar elastikiyetinin kazandırılmasıdır. Bu yüzden sıklıkla bu yönteme başvurulmaktadır. Somon DNA uygulaması ile ciltte yeni hücrelerin oluşur veya yenilenir. Özellikle içeriğinde yer alan somon kanı ve spermi gençlik iksiri olarak ifade edilir. Bu yüzden de cilt üzerinde oldukça faydalı bir işlem olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Nasıl Uygulanır?

Oldukça faydalı ve kolay bir estetik işlem olan uygulama nasıl yapılır sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle işlem öncesinde cildin güzelce bu işleme hazırlanması gerekir. Bu hazırlık ortalama 15 gün sürer ve bu süre zarfında cilde hyalüronik asit takviyesi ile nem verilir. Daha sonra işlem günü öncelikle uygulama alanı güzelce temizlenir ve bölgeye anestezi etkisi olan bir krem sürülür. Sonrasında Somon DNA bölgeye iğneler yardımı ile enjekte edilir. Tüm bölgeye enjekte işlemi tamamlandığında da genel olarak uygulama biter.

Somon DNA işlemi bazı durumlarda tercih edilen bir yöntemdir. Her cilt problemi için bu işlemin uygulanması gerekmez. Bu işlemi gerektiren durumlar nelerdir bahsedecek olursak;

Dış etmenler sebebi ile artık eskisi gibi canlı olmayan ve kuruyan, mat görünen ciltlerde bu işleme ihtiyaç duyulur.

Siyah nokta ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkilidir.

Yaşlanmayla birlikte oluşan kırışıklık görünümlerinde

Göz altı morluklarının giderilmesinde

Menopoz sonrası bozulan cilt yapısının düzeltilmesinde

İlaç kullanımı, sigara ve alkol kullanımı sonucunda bozulan cilt yapısında

Yoğun stres altındaki cildin parlaklığını kaybetmesi sonucunda

Dekolte ve boyun gibi bölgelerde meydana gelen sarkmaların toparlanması için

Hamilelik sonrasında ciltte oluşan çatlakların giderilmesinde

Yukarıda saydığımız birçok cilt problemi üzerinden Somon DNA uygulamasının büyük faydası vardır. Bu sorunlar ve daha fazlası için rahatlıkla bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Somon DNA uygulaması için çok faydalı olduğunu daha önce söylemiştik. İşlemin genel olarak faydaları neler bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

Hücrelerde yenileyici etkisi vardır. Bu sayede cilt eski parlaklığını ve esnekliğini geri kazanır.

Sarkmalar ve kırışıklar üzerinde çok ciddi bir düzeltme etkisi vardır.

Son derece etkili ve güvenilir olan yöntemlerin başında gelir.

İşlem sonrasında kişilerin cildinde herhangi bir iz veya bir belirti kalmaz. Ayrıca ciltte işleme ilişkin olarak herhangi bir reaksiyon da gelişmez.

Kolay estetik işlemler arasında yer alan Somon DNA uygulaması çok uzun süren bir işlem değildir. İşlemin sadece 15 günlük ön hazırlık süresi biraz fazladır. Bunun dışında son aşama olan enjeksiyon aşaması oldukça kolaydır. Uygulama yapılacak olan bölgenin büyüklüğüne göre de bu süre değişir. Genel olarak işlem ortalama 15-20 dakika gibi bir süre sürmektedir.

Cildiniz için en iyi uygulamalardan biri olan Somon DNA uygulaması basit ve genel olarak risk faktörü olmayan bir işlemdir. Ancak buna rağmen bu tarz işlemler öncesinde kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların neler olduğu konusunda bilgi vermek istiyoruz;

Kesinlikle kan sulandırıcı etkiye sahip ilaç kullanılmaması gerekir.

Alkol tüketilmemelidir.

İşlem öncesinde cildin hassasiyetini artıracak kese veya peeling gibi işlemler yapılmamalıdır.

İşlem yapılan bölgenin güneşe fazla maruz kalmaması gerekir.

Uygulama için kliniğe gelindiği gün makyaj yapılmamış olması gerekir.

Somon DNA uygulaması öncesinde kişilerin dikkat etmesi gereken ekstra başka bir durum yoktur.

Somon DNA uygulamasının sonrasında bir de dikkat edilmesi gereken önemli durumlar vardır. Kullanılan malzemelerin insanların sağlığı üzerinde herhangi bir yan etkisi veya zararı olmadığı klinik olarak kanıtlanmış olsa da bu tip işlemlerden sonra bazı prosedürler vardır. Sizlere bu konu hakkında da detaylı bilgi vermek istiyoruz;

İşlem sonrasında kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar veya yiyecek, içecekler tüketilmemelidir. Bu durum genel olarak iğne kullanılarak yapılan enjekte işlemlerinde sorun yaratabilmektedir. Özellikle uygulama bölgesinde morarma söz konusu olabilmektedir.

Uygulama sonrasında cildin güneş ışınlarından korunması gerekir. Özellikle direkt olarak temas etmemesi önemlidir. Mümkünse işlem sonrasında direkt evinize gitmeli ve giderken de kendi arabanızı tercih etmeniz gerekmektedir.

Yine uygulama sonrasında cildi soyacak işlemlerden kaçınılması gerekir.

Cildin ilk 24 saat boyunca fiziksel temastan korunması gerekir. Bu süreçte cildinize su bile değmemesi gerekir.

Bu uygulama kişilerin ciltlerindeki soruna bağlı olarak birkaç seans uygulanması gereken bir işlemdir. Genelde en az bir, en fazla da beş seans uygulama yapılmaktadır. Aynı şekilde hangi seans aralıkları ile yapılacağı da kişinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir. İdeal uygulama periyodu genel olarak 1 ila 3 hafta aralıklar ile uygulanacak seanslardır. Çok aşırı problemli ciltlerde bu işlemin uygulanma sıklığı artırılmaktadır. Tabi her seans sonunda da ciltte çok önemli değişimler görülmektedir. Somon DNA uygulaması zaten genel olarak son derece etkili ve başarılı bir işlemdir.

Somon DNA estetik uygulaması genel olarak zararsız olsa da bazı durumlarda çeşitli sorunlara yol açabilir. Bunların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz;

Hamile ve emziren annelerin uygulamayı yapmaması gerekir.

Kalp ve damar rahatsızlığı olan ve ilaç kullanan kişilerin aynı şekilde yaptırmaması önerilir.

Kanında pıhtılaşma sorunu olanların yaptırmaması gerekir.

Uygulamanın yapılacağı bölgede açık yara, uçuk ve enfeksiyon olmaması gerekir.

Kanser hastası kişilere uygulama yapılmaz.

18 yaşından küçüklere aynı şekilde işlem uygulanamaz.

Bu önemli estetik işlemine ilişkin olarak merak edilen bir diğer konu doğal olarak fiyat konusudur. Somon DNA uygulamasından son derece eşsiz ürünler kullanılır. Zaten gösterdiği etkilerden de ürünlerin ne kadar kaliteli ve önemli olduğu fazlası ile görülmektedir. Saç ekimi sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz. Buradaki ürünün kalitesini düşürmek gibi bir durum söz konusu olamaz. Bu yüzden de aslında Somon DNA işlemi için ödenecek olan tutar genelde standarttır. Tabi cildin ne kadar problemli olduğu fiyatı etkileyecektir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket