Medikal Estetik > Dolgu Uygulamaları

Şakak Dolgusu

Yaş ilerledikçe yaşlanma belirtilerinin en fazla ve en hızlı kendini gösterdiği bölge şakak bölgesidir. Bu bölgede çöküntüler ve kırışıklıklar ilk ortaya çıkan yaşlılık belirtileridir. Bu durum kişilerin daha yaşlı ve yorgun görünmesine sebep olur. Şakak dolgusu ile bu görüntü kolaylıkla düzelebilir. Bu işlem ile hem yaşa bağlı oluşan çöküntüler giderilir hem de yüz simetrisi daha iyi bir şekilde sağlanır. Sizler de bu uygulama ile kırışık görünümden ve yaşlılığın etkilerinden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar yaşlanmanın ilk belirtisi olarak insanları rahatsız eden bir görünümdür. Şakak dolgusu bu kırışıklıkları giderme amacı ile uygulanan etkili bir dolgu işlemidir. Bu dolgu işlemi sayesinde şakak bölgesinde yer alan kırışıklıklar ve çökük görüntüler kolaylıkla ortadan kaldırılabilmektedir. İşlem ile sadece şakak değil, aynı zamanda alın ve göz çevresi de düzelmektedir. Daha düzgün görünen şakak bölgesi alın bölgesini daha iyi gösterir ve yüzün orantısını dengeler.

Şakak Dolgusu Neden Yapılır?

Şakak bölgesinde yaşlanmanın ilk belirtisi olan kırışıklıklar kendini çok kolay belli etmektedir. Bunun yanında bazı insanların yüzündeki asimetrik görüntü de şakakların yeterli dolgunluğa sahip olmaması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Böyle durumlarda kişinin daha orantılı ve genç görünmesi için Şakak dolgusu işlemine ihtiyaç vardır. Şakak bölgesine uygulanan dolgu işlemi bu bölgede dolgun ve hatları belirgin bir görüntü sağlar. Bu işlem yapıldığında kişiler çok daha genç ve çok daha orantılı bir yüze sahip olabilmektedir. Bu yüzden de işlemin son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz.

Dolgu işlemleri genel olarak risksiz ve kolay oldukları için genellikle zararsız kabul edilirler. Ancak bu durum tecrübeli ellerde uygulanırsa geçerlidir. Bilgi birikimi olmayan kişilerce, özellikle dolgu damar içine yapılırsa ciddi zararlar ortaya çıkabilir. Hijyen kurallarına dikkat eden tecrübeli ekiplerde bu tarz sorunlar yok denecek kadar azdır. Şakak dolgusu işlemi için kişiler doktor muayenesi olduktan sonra zaten gerekli bilgilendirme yapılmaktadır. Dolgu işlemi hamile ve emziren kişilere ve dolgu maddesine karşı alerjisi olan bireylere uygulanmamalıdır. Bunların dışında kişinin yaşı veya sağlık durumu da aynı şekilde doktor tarafından değerlendirilerek birey bazında karar verilmelidir.

Şakaklara uygulanan dolgu işlemi ne kadar kolay olsa da yapılan bölge itibari ile dikkat edilmelidir. Bu bölgedeki dokular yüzün diğer bölümlerine göre çok daha hassastır. Bu sebeple işlemi yapan kişinin mutlaka dikkatli ve özenli olması gerekir. Zaten bu tarz işlemler için mutlaka uzman doktor yardımı alınması şarttır. Genel olarak Şakak dolgusu işlemi nasıl yapılır bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

Uygulamanın öncesinde işlem yapılacak olan bölgeye anestezik bir krem uygulanır.
Bölge uyuştuktan sonra özel iğneler ile dolgu işlemi bölgeye dikkatli bir şekilde uygulanır.
İşlem genel olarak 20-30 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve hasta bu sürede ağrı hissetmez.
İşlem son derece kolay ancak dikkatli olunması gereken bir işlemdir. Bu sebeple de işlemi yapacak olan doktorun seçimi çok önemlidir.

Dolgu uygulaması genel olarak herhangi bir yan etkisi olmayan, risksiz işlemlerdir. Yine de işlemden önce ve sonra hastaların dikkat etmesi gereken bazı önemli durumlar vardır. Şöyle ki;

Hastalar kesinlikle kan sulandırıcı etkiye sahip aspirin gibi ilaçları kullanmamalıdır.
İlaçların yanı sıra ayrıca bu etkiye sahip yiyecek ve içeceklerden de uzak durulması gerekir.
İşlemden sonraki ilk 4-5 saat ağır sporlardan ve aktivitelerden kaçınılması gerekir.
Eğer işlem bölgesinde şişlik ve kızarıklık varsa çok sıcak ve soğuk ile temastan kaçınılmalıdır.

Şakaklara uygulanan dolgu işleminin bilinen herhangi bir yan etkisi yoktur. Zaten işlemler genel olarak son derece kolay ve risksizdir. Sadece işlem bölgesi hassas olduğundan ötürü dikkat gerektirir. İşlem bölgesinde hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Bunun yanı sıra ayrıca çok hafif bir şekilde morluk da gözlemlenebilir. Bunların tamamı geçici olan durumlardır ve kısa sürede kendiliğinden geçmektedir.

Şakak dolgusu işlemi ihtiyaç duyulduğunda rahatlıkla diğer işlemler ile birlikte uygulanabilir. Kişinin ihtiyaç duyduğu diğer işlemlerle beraber rahatlıkla yapılabilmektedir. Bu sayede kişinin görünümünde çok daha belirgin değişimler sağlanabilir. Sizler de şakak bölgenize dolgu işlemi ile birlikte istediğiniz farklı uygulamaları yaptırabilir ve çok daha iyi bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Dolgu işlemi öncesinde uygulama alanına lokal anestetik krem sürülür. İşlem sırasında yalnızca iğneler ile cilt altına enjeksiyon işlemi yapılır. Bu yüzden de çok ağrılı bir işlem değildir. Uygulanan krem ile de cilt uyuşturulduğundan dolayı herhangi bir sorun yaşanmadan ve acı hissi olmadan kişiler rahatlıkla bu uygulamayı yaptırabilir. Özetle, şakak dolgusu acısız ve son derece rahat bir işlemdir. Bu yüzden de gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir. Sizler de bu tarz kolay ve etkili dolgu işlemleri ile çok daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Şakak dolgusu işlemi ile ilgili olarak merak edilen en önemli detaylardan biri de bu işlemin ne kadar kalıcı olduğudur. Bilindiği üzre dolgu işlemleri geçici etkiye sahiptirler ve bu yüzden düzenli aralıklarla tekrarlanması gerekir. Şakak dolgusu işleminin kalıcılığı kişiye göre değişmekle beraber genel olarak 9-12 ay sürmektedir. Bu işlem zaman içinde tekrarlanırsa sonuçlar daha kalıcı olmaktadır. Bu yüzden bu tarz işlemleri sürekli olarak yaptırmanız çok daha iyi netice verecektir. Sizler de bu kurallara uyum göstererek iyi sonuçlar alabilir ve çok daha genç görünebilirsiniz.

Şakak bölgenize dolgu yaptırmak istiyor ancak işlem için ödeyeceğiniz ücretten çekiniyorsanız sizlere bu konuda bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu tarz işlemler kullanılan kozmetik ürünlerden çok daha etkili ve kesin çözümlerdir. Üstelik kremler için ödenen ücretlerden de çok daha uygun maliyetlerle yapılmaktadır. Kısacası bu işlemlerle katlandığınız maliyetin karşılığını alacağınızı söyleyebiliriz. İşte tüm bu nedenlerden ötürü başta şakak dolgusu olmak üzere tüm estetik işlemlerinizde tecrübeli ve uzman kişiler ile görüşmenizi ve onlardan destek almanızı tavsiye ederiz. Ancak bu şekilde hem işleme bağlı sorun olmayacak, hem de mükemmel sonuçlar elde edilebilecektir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket