Saç Ekimi > Uygulama

Saç Tedavileri

Günümüzde birçok kişinin ciddi problemlerinden birisi de çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan saç dökülmeleridir. Bu sorunla başa çıkmak için çeşitli saç tedavileri yöntemleri araştırılmaktadır. Saç dökülmelerinin sebebi birden fazla nedene dayanmaktadır. Fakat saç dökülmesinin en büyük sebeplerinden biri genetik olmaktadır. Anne ve babalardaki genlerin çocuklara aktarılması sonucu saç dökülmesi diğer çocuklarda da ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda saç dökülmesinin sebeplerinden bir diğeri ise saçların aşırı yıpranması ve bakımsız kalması sonucu olmaktadır. Saçlara yeterli bakım ve besleme yapılmadığı zaman dökülmeler meydana gelmektedir. İnce saç tellerine sahip kişilerin saçları daha güçsüz olduğundan dolayı saç dökülmesine daha meyilli olurlar.

Saç Tedavisi Kimlere Yapılmalıdır?

Saç dökülmesi sonucu insanların saç tedavileri  konusunda destek almaları gerekir. Özellikle günde 200-250 tel saçı dökülen kişilere kesinlikle saç tedavileri gerekir. Erken zamanda çözüm bulunmadığı takdirde daha büyük sıkıntılar kendini göstermeye başlar. Saç dökülmesini en erken zamanda fark edip buna göre bir tedavi uygulamak son derece önemli bir husustur. Aşırı saç dökülmesi uzun yıllar devam ediyorsa mutlaka tedavi olmak gerekir. Özellikle erkeklerde görülen bu saç dökülmeleri ileride kellik gibi problemlere sebep olur. Saç dökülmeleri 45-50 yaşına kadar aynı hızla devam edip daha sonra tamamen kelleşmeye kadar ilerler.

Böyle bir durumun yaşanmaması adına tedavi olmak önemli bir durum olmaktadır. Kişinin ne kadar saçının döküldüğünü ve kelleşme oranının ne düzeyde olduğunu anlaması için en etkili yöntem flaş ile saçlarının fotoğrafını çekmesi olacaktır. Flaşın patlaması ile birlikte saçtaki boşluklar ve kelleşmeler kendini gösterecektir. Düzensiz beslenen kişilerde de sıkça saç dökülmesi söz konusu olur. Bu durumların yaşanmaması için mutlaka vitaminli ve saçları besleyici besinlerin tüketilmesi gerekir. Saç tedavisi yapmak isteyen kişilerin yaklaşık 30 ile 35 yaş arasında bir süreyi beklemesi gerekir. Bu süreye kadar saçların dökülüp dökülmediğini ya da sebebinin ne olduğunu daha rahat bir şekilde saptamak mümkün olur.

Saç dökülmesi hem kadında hem de erkekte farklılık göstermektedir. Erkeklerde saç dökülmesi daha çok adrenal genetik saç dökülmesi şeklinde olmaktadır. Yaşların ilerlemesi ile birlikte erkeklerde tepe kısmında saç dökülmesi görülmeye başlar. Bazı kişilerde ise saç dökülmesi daha erken yaşlarda başlayabilir. Özellikle genetik faktörünün etkisi olmasından dolayı sık sık saç yanlarında açılmalar görülebilir. Saç dökülmesi 17 yaşında başlayıp 60-70 yaşlarına kadar devam eder. Saç dökülmesi için pek çok tedavi yöntemleri bulunur. Bu yöntemler ile yeniden saç çıkması ya da saç dökülmesini engellemek mümkün olmaktadır. Aşırı saç dökülmesinden şikâyetçi olan kişilerin en erken zamanda saç tedavileri‘ne başlaması çok önemli olmaktadır.

Aşırı saç dökülmesi ve kelleşme gibi problemleri bulunan kişilerin en etkin ve en hızlı şekilde sonuç almasını sağlayan en iyi yöntemlerden biri elbette ki mezoterapi olmaktadır. Bu saç tedavileri çok eski yıllardan bu yana gelmiş köklü bir tedavi olmaktadır. Aynı zamanda bu tedavi üzerine pek çok bilimsel araştırma ve deney de yapılmıştır. Mezoterapi yöntemi uygulanırken içerisinde mineral, aminoasit ve vitamin karışımı bulunan karışımlar uygulanır. Bu tedavi haftada bir ya da iki olacak şekilde yapılır. İçerisinde saç diplerini ve deriyi beslenen içerikleri bulunan bu kür yaklaşık olarak 10 seans sonunda saçı tedavi edip güçlendirerek saç dökülmesini en aza indirmeyi başarır. Uzun yıllar saç dökülmesi tedavisinde etkin bir biçimde kullanıldı ve günümüzde de hala kullanılmaya devam etmektedir. Daha sonra çeşitli serumların çıkması ile birlikte önemini yitirmeye başlamıştır. Önemini yitirmesine rağmen saç tedavileri arasında en çok etki gösteren ve etkisini en kısa zamanda gösteren yöntemlerden biridir. Genetik saç dökülmelerine karşı dahi iyi bir tedavi yöntemi olabilmektedir. İnce saç tellerine sahip kişiler için de son derece besleyici bir yöntem olabilir. Güçsüz saç tellerini daha kalın bir hale getirerek dökülen saçlar yerine yenilerinin çıkmasını sağlar.

Saç tedavileri arasında en etkili olanlarından biri elbette ki saç lazeri tedavisi olmaktadır. Son yıllarda çok fazla gündemde olan saç lazeri saç tellerinin daha kalın olup güçlenmesi sonucu dökülmeleri en aza indirme özelliğine sahip olmaktadır. Saç lazeri saç derisi altında bulunan ve işlevini yitiren damarların canlanmasını ve eski işlevlerini kazanmasını sağlama özelliğine sahiptir. Bu şekilde saç dökülmesinin en az sınırlara inmesini ve dökülen saçlar yerine yenilerinin çıkmasını sağlama özelliği vardır. Bu tedavi yöntemini yapan kişiler saç lazerinin yanı sıra saça rengini vermeyi sağlayan melanosit hücrelerini de tedavi ettirebilir. Melanosit tedavisi ile birlikte saç renginde koyulaşma kendini gösterir. Fakat çok hızlı bir şekilde etkisini göstermez. Etkisini göstermesi için haftada en az bir defa tedaviye gitmek gerekir. En az 3-4 aylık tedavi süresi sonunda saçlarda iyileşmeler ve dökülmede azalmalar görülür. Aynı zamanda saç damarlarını güçlendirdiği için dökülen saçlar yerine daha kalın ve daha sağlıklı saçların çıkmasında da önemli bir yer kaplar.

Bu saç tedavileri saç derisi üzerinde saçlar mevcut iken yapılan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntemi ağaç beslemek gibi düşünmek mümkündür. Saçların varlığı durumunda saç tedavisi yapmak diğer yöntemlere göre biraz daha zorlayıcı bir yöntemdir. Fakat uzun süre kullanım durumunda saçta ciddi oranda düzelmeler görmek mümkündür. Saçların bakımı ve beslenmesi için kullanılan bu serumlar vitamin ve mineral oranı çok yüksek serumlardır. Saç dökülmesini durdurup aynı zamanda saçların daha bakımlı ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Son dönemlerde bu yöntem çok fazla tercih ediliyor. Kullanan pek çok kişi tarafından da olumlu dönüşler söz konusu oluyor. Saç serumlarına ulaşmak için saç ekim merkezleri ve eczanelere başvurmak gerekir. İnternette satılan saç serumları genelde doğru içerikler içermediği için fayda göstermesi söz konusu olmuyor.

Saç tedavileri pek çok kişi tarafından bilinir fakat cesaret edilip yaptırmak çok söz konusu olmaz. Bunun temel sebebi ise saç tedavileri için saçların tamamen kazanmasından dolayı insanlar saç tedavilerine yanaşmıyorlar. Saç derisi tedavisi yapılması gerekiyorsa saçlar tamamen kesilerek saç derisine işlemler yapılıyor. Saç derisi tedavisi uzun süre devam edildiği sürece etkisini gösterir. Kellik problemi yaşayan kişilerin ise saç ektirme tedavisini yaptırması gerekir.

Saç ektirme işlemi saç dökülmesi için yapılan tedavilerden farklı bir yöntemdir. Saç ektirme işlemi tüm saçlar döküldükten sonra yapılan bir işlemden diğer tedavi yöntemleri saç dökülmesini engellemem için olmaktadır.

Saç tedavileri ve saç ekimi tekrar edilip edilmemesinin temel nedeni genetik faktörlere bağlıdır. Eğer saçlarda genetik saç dökülmesi etkili olduysa saç tedavisi sonunda saç dökülmesini koruyucu yöntemler uygulamak gerekir. Korunma tedavilerini en az ayda bir kez yaptırmak gerekir. Bu şekilde yapılan tedavinin tekrarlaması gerekmez ve tekrar saç dökülme riski de ortadan kalkar. Koruma bakımını sürekli olarak yaptırmak ve bunu titizlik ile yönetmek gerekir. Ara verildiği sürece saçlarda tekrar görülmeler söz konusu olur.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket