Saç Ekimi

Saç ekimi ve tedavileri konusunda araştırma yaparsanız son yıllarda bu konuda çok önemli gelişmeler kaydedildiğini görebilirsiniz. Artık oldukça kısa sürede saç ekimi operasyonu yaptırıp hemen normal hayatınıza dönebiliyorsunuz. Üstelik bu konuda geliştirilen cihazlar sayesinde operasyon sırasında çok daha az acı çekiyorsunuz. Oldukça konforlu ve rahat geçen operasyon sonrasında da çok rahat edebiliyor ve kısa zamanda işe dönebiliyorsunuz. Saç ekimi işlemi sizin dökülen ve yeniden çıkmayan saçlarınızın yeniden çıkmasını sağlar. Yani aslında çıkmayan saçlarınızın yeniden doğal bir şekilde çıkmasını ve çok daha dolgun görünmesini sağlar. Bu teknolojiden yararlanmak ve yeniden saçlarınıza kavuşmak için tek yapmanız gereken saç ekimi için bir sağlık merkezi ile görüşme ve randevu almak.

Saç Ekimi Tedavisinde Kalıcı Yöntemler

Saç ekimi ve tedavileri konusunda internette gezerken pek çok resimle karşılaşabilirsiniz. Bu resimlerde bir insanın saçlı ve saçsız hali arasındaki farkı görünüşsünüzdür. Bu sorunu yaşayanlar da bilir ki saçları olan ve olmayan bir insanın görüntüsü arasında dağlar kadar fark vardır. Saçlı bir insan çok daha yakışıklı ya da güzel, fit ve genç görünür. Yani bu tedaviyi yaptırmanıza kesinlikle değer. Eğer saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız bu sorunu ertelemeyin. Yeniden saçlarınızın çıkması mümkündür. Çok daha dolgun ve canlı bir şekilde kendi saçlarınıza kavuşmanız için sadece bu tedavilerden yardım almanız gerekiyor.

Profesyonel Saç Tedavileri Neler?

Saç ekimi ve tedavileri genel ve kapsamlı bir başlıktır. Çünkü bu tedaviler dökülmüş olmasa bile cansız ya da dolgun görünmeyen saçların tedavi edilmesini de kapsar. Sadece dökülen saçların yerine yeni saç ekilmesi değil PRP gibi en son geliştirilen yöntemlerle hastanın vücudundan alınan zengin hücrelerle dökülme ya da zayıflık yaşanan bölgenin yeniden canlandırılması ve çok daha sağlıklı saçlara kavuşulması da mümkün. Eğer bu konuda uzman ve deneyimli kliniğimizle görüşürseniz kısa bir süre içerisinde daha canlı saçlara sahip olmanız mümkün. Saçlarınız daha dökülmeden cansızlaşmışsa bu konuda da tedavilerin geliştirildiğini bilmelisiniz.

Saç ekimi ve tedavileri deyince akla pek çok yöntem geliyor. Eskisi gibi FUT tekniğinin yerine artık DHI,Safir Fue gibi farklı yöntemler de kullanılıyor. Üstelik traşsız saç ekimi ya da aynı gün tedavi de mümkün. Hastanın traş edilmeden kısa süre içerisinde saçlarına yeniden kavuşması da sağlanıyor. Bu gibi tedavilerin hangisinin seçilmesi gerektiğine de hasta doktorla birlikte karar verebiliyor. Çünkü tedavi seçiminde önemli olan konu ne oranda bir dökülme yaşandığı ve bunun hangi yöntemde daha iyi bir çözüme kavuşacağı meselesidir. Profesyonel bir hekim tedavilerin uygulanmasından önce hastası ile özel bir görüşme yaparak hem tedavi yöntemleri hem de operasyonun diğer ayrıntıları konusunda hastasını bilgilendiriyor ve operasyon bundan sonra gerçekleşiyor.

Ülkemiz saç ekimi ve tedavileri konusunda en çok ziyaret edilen ve sağlık turizmden kazanç sağlayan ülkelerden birisidir. Bu durum herkesi sevindirse de pek çok merdiven altı olarak tabir edilen gerekli koşullara sahip olmayan sağlık merkezi de barındırıyor. Saç ekimi tedavisine karar veren bir hastanın da önce bu konuda bilgilendirilmesi gerekiyor. Kesinlikle hijyen ve diğer koşulları sağlayan, sertifikalara sahip olan, uzman ve deneyimli bir hekim kadrosu bulunan bir sağlık merkezi seçmelisiniz. Operasyona karar veren bir kişinin ilk yapması gereken bu konuda özenli bir araştırma yapmaktır. Hiç kimse sağlığını riske atmamalıdır. Çünkü artık risksiz ve basit bir uygulama haline gelse de bu tarz konulara özen gösterilmezse saç ekimi de tehlikeli bir hale gelebilir.

Saç ekim ve tedavileri konusunda daha önce bilgi almadıysanız bilmelisiniz ki artık eskisi gibi yanlış bir açıyla çıkan saçlar ya da çim adam görüntüsü gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşma olasılığınız çok daha az. Deneyimli ve uzman bir hekim bu tarz sorunlarla karşılaşmaz. Öncelikle söylemeliyiz ki saç ekiminde hastanın farklı bir bölgesinden genel olarak ense kökünden alınan saçları kendisine tekrar ekilir. Yani farklı bir saç ya da hastaya ait olmayan bir şey kullanılmaz. Öncelik olan operasyon konusundaki ayrıntılardır. Mesela saç ekiminde önemli olan yeni yerleştirilecek olan saçların açısıdır. Eğer hastanın diğer saçları ile aynı açıda çıkabilecek şekilde kökler yerleştirilirse ekim çok daha başarılı olur. Bu konu da uzmanlık gerektiren konulardan birisidir.

Saç ekimi ve tedavileri artık çok daha geliştirilmiş cihazlarla yapılıyor. Saç ekimi için kullanılan cihaza kalem deniyor. Artık bu kalemler hastaya çok daha az zarar verecek ve tahriş etmeyecek biçimde üretiliyor. Bu konudaki en yeni cihazları kullanan klinik ve sağlık merkezleri çok daha başarılı sonuçlar elde ediyor. Bu şekilde özenle ve dikkatle seçilmiş cihazlarla hastanın cildi tahriş olmuyor ve iyileşme süreci de çok daha az oluyor.

Öte yandan saç ekimi ve tedavileri konusunda dikkat edilmesi gereken ve uzmanlık gerektiren en önemli konu yukarıda söylediğimiz gibi saç ekimi aşaması. Bu konuda ne kadar özenli davranılırsa hastanın o kadar çok doğal görünen saçlara kavuşma imkânı oluyor. Ekim konusunda deneyimli ve özenli olmayan bir doktor hastanın hiç de doğal görünmeyen saçlara kavuşmasına neden olabilir. Bu da operasyonun başarılı olmasının önünde bir engeldir. Bu yüzden hastalar klinik ya da sağlık merkezi seçerken operasyon sırasında profesyonel bir hekimin görev alıp almayacağını bilmesi gerekiyor. Çünkü sonucun başarılı olmasını en çok etkileyen etkenlerden birisi budur.

Saç ekimi ve tedavileri hastaların sadece saçlarını değil psikolojisi ve kendine olan güvenlerini de etkileyen bir konu. Canlı, doğal ve güzel saçlara sahip olan birisinin kendisine çok daha fazla güveneceği kesindir. Sosyal ortamlarda kendisini rahat hisseden kişi ancak görsel anlamda kendine  güvenen kişidir. Bu tarz sorunların yaşantınızın kalitesine ve kendinizi iyi hissetmenize engel olmasını önleyebilirsiniz. Hemen herkes dökülen saçlarının yerine yenilerine kavuşabilir. Saç dökülmesi pek çok nedene bağlıdır. Genetik, kaza sonucu ya da hastalık nedeniyle her neden olursa olsun bu sorunun önüne geçmeniz mümkündür. Sonuçlarına bakarsanız da bütün tedavi sürecine ve tedavi masraflarına değer bir uygulamadır.

Sağlık merkezimiz saç ekimi konusunda deneyim kazanmış ve profesyonel hekimlerle birlikte çalışıyor. Bu konuda uzun zamandır hizmet verdiğimiz için bize güvenebilirsiniz. Kesinlikle fiyatlara aldanıp saçlarınızı ve sağlığınızı riske atmayın. Bu konuda en iyi yerlerden birine gelmek için bize bir telefon etmeniz yeterlidir. Dökülme olmadan cansız ve sönük saçlarınız varsa, dökülmeye meyilli saçlarınız varsa ya da zaten dökülmüş saçlarınız varsa her durumda bizimle görüşebilirsiniz. Saç ekimi ve tedavileri konusunda size geniş kapsamlı ve özenli bir hizmet veriyoruz. Hem saçlarınıza hem de kendinize iyi bakın. Uzun süre önce dökülmüş olsalar bile yeniden saçlarınızın çıkabileceğinin bilmelisiniz. Tedavinin amacı cansızlaşmış ve dökülmüş olan bölgenin yeniden canlandırılmasıdır. Bunu da bizimle gerçekleştirmeniz mümkün.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket