rhinoplasty burun düzeltme

Rhinoplasty – Burun Düzeltme

Burun düzeltme ameliyatsız bir şekilde yapılabilen bir işlemdir. Son zamanlarda en çok yapılan estetik işlemlerinden biridir. Burnu ile sorun yaşayan kişiler bu işlem ile birlikte bu sorundan kurtulur. Burun düzeltmeyi dolgu ile yapmak mümkün oluyor. Her işlemin birlikte olduğu gibi bu işlemin de bazı riskleri bulunur.

Burun ile ilgili ufak sorunlar yaşayan kişiler ameliyat olmaktansa ameliyatsız bir şekilde burun düzeltme işlemi yapmak ister. Bunun ile ilgili pek çok işlem bulunuyor. En önde gelen işlemlerden biri burun dolgusu oluyor.

Burun dolgusu ile yamuk olan burunlar düzeltilir ve ayrıca kemikli olan burunların daha düz bir görünüme sahip olması sağlanır. Son derece kolay bir işlem olmasından dolayı çok fazla tercih ediliyor. Aynı zamanda burun ucunda düşme gibi problemler yaşayan kişilerde de burun dolgusu ile düzeltme işlemi yapılır. Bu işlemi yaptırmadan önce mutlaka bir cerraha başvurmak gerekir.

Cerrah ile birlikte en uygun karar alınır. Estetik ameliyat gibi kompleks bir işlem değildir. İşlem en fazla bir saat içinde tamamlanır ve çok hızlı bir iyileşme süreci oluşur. Burun düzeltmeyi yapmak için gerekli olan buruna sahip olmanız gerekir. Aşırı kompleks burunlar bu işlem ile düzeltilemez. Bu sebeple ilk olarak doktora başvurup uygun gördüğü takdirde bu işlemi yaptırmak gerekir.

Burun Düzeltme Nedir?

Yamuk ya da kavisli burunlar burun ameliyatı olmadan düzeltilebilir. Dolgu ya da başka bir madde ile burun düzeltme işlemi yapılır. Son derece etkili bir işlem olmasının yanı sıra çok da kolay bir işlemdir. Son zamanlarda burun estetiğinden çok bu işlem yapılıyor. Burunda oluşan küçük çaplı kusurları burun ameliyatı yerine bu işlemi ile halletmek mümkün oluyor. Bu işlemi yapabilmek için kişinin burun kıkırdağı, burun yapısı ve burun derisinin uygun olması gerekir.

Hastanelerde yapılabilen bir işlem olduğu gibi estetik salonlarında da yapılan bir işlemdir. İnsanların en çok önem verdiği yerlerden biri burunları oluyor. Burun insan tavrını değiştiren bir organdır. Bu sebeple karakteristik bir burun sahibi olan kişiler daha çok burunlarını düzeltmeye yönelik işlemler yaptırıyorlar. Bu işlemleri yaptırırken en çok kullanılan yöntem burun dolgusu ile burun düzeltme işlemi oluyor.

Burun dolgusu içerisinde yer alan hyaluronik asit enjeksiyon ile burunun şekil bozukluğu olan yerlerine enjekte edilir. Uygun yapıda bulunan burunları en çok yapılan işlemlerden biridir. Burun dolgusu bir süre sonra aktığı için yeniden yaptırılması gereken bir işlemdir. Son derece kolay bir işlem olduğu için burun ameliyatından daha çok tercih edilir.

Burun Düzeltme İşleminin Avantajları Nelerdir?

Son zamanlarda en çok tercih edilen işlemlerden biri olan burun şekli düzeltme işlemi pek çok avantajı bulunan bir işlemdir. Özellikle burun estetik ameliyatına kıyasla çok daha basit bir yapıda olmasından dolayı daha az risk taşıyan bir işlemdir. Aynı zamanda çok kısa bir süre içerisinde iyileşme söz konusu olur.

Ameliyat olmadan burun düzeltmek için uygun bir burun yapısına sahip olmanız gerekir. Son zamanlarda bu işlem kadınlar tarafından çok fazla tercih ediliyor. Çeşitli dolgular ile birlikte burunda oluşan şekil bozuklukları ameliyat olmadan düzeltiliyor. Kısa süren bir işlem olması da tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Burun düzeltme İşlemi hemen hemen her insan için uygun bir işlem oluyor. Hem hastanelerde hem de estetik uzmanlığında yaptırmanız mümkündür. Bu işlemi yapacak olan kişinin uzman olması son derece önemlidir.

Aksi takdirde burun çevresinde ve burun kemiğinde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. Özellikle kemikli burunlarda en çok tercih edilen işlem burun düzeltme işlemi oluyor.

Dolgu İle Burun İşlemleri

Burun şekli düzeltme denilince akla gelen ilk şeylerden biri dolgu oluyor. Dolgu ile burun şeklini düzeltmek mümkün oluyor. Bu işleme ameliyatsız bir şekilde gerçekleştirmek mümkündür. Bu sebeple en çok tercih edilen yöntemlerden biri dolgu ile burun şekli düzeltme oluyor. İçerisinde yer alan hyaluronik asit dolgusu burun çevresinde şekil bozukluğuna sebep olan yerlere enjekte edilerek daha düzgün bir görünüm elde etmenizi sağlıyor.

Fakat bu işlemi yaparken bir süre sonra eriyeceğini unutmamak gerekir. Burun dolgusu eridiği zaman yeniden bir dolgu yaptırmak mümkün oluyor. Kadınların erkeklerin en çok tercih ettiği işlemlerden biridir. Ameliyat olmadan kolay bir şekilde düzgün bir burun görünümüne sahip olmak mümkün oluyor. Bu işlemi konuda uzman olan birine yaptırmak gerekiyor.

Burun dolgusunun en büyük avantajlarından biri de burun ameliyatı gibi kompleks bir işlem olmadığı için iz kalma ya da geç iyileşme gibi durumlar söz konusu olmaz. Bu işlem sonrasında belirli bir süre burun çevresinde ödem oluşur. Fakat bu ödem zamanla geçer. Burun düzeltme işlemleri arasında en çok tercih edilen işlem burun dolgusu işlemi oluyor.

Ameliyat İle Burun Düzeltme

Burun düzeltme işlemlerinden bir diğeri ise ameliyat ile burun şekli düzeltme oluyor. Burun şeklinden rahatsız olan kişiler istediği burun şeklini yaptırmak için ameliyata başvuruyor. Burun dolgusundan çok daha kompleks bir işlem olan burun ameliyatı iyileşme süreci uzun olan bir ameliyattır. Burun şeklinde kemikten itibaren değiştirmek mümkün oluyor.

Burun dolgusundan en büyük farkı da bu oluyor. Burun dolgusunda sadece burnun belirli yerlerine dolgu maddesi eklenerek daha düzgün bir görünüm elde edilirken burun estetiğinde burnu tamamen değiştirmek mümkün oluyor. Burun estetiği çok fazla tercih burun estetiği çok fazla tercih edilen estetik ameliyatları arasındadır. İnsanların en çok önem verdiği organlarından biri burunlar oluyor. Bu sebeple burun şeklinde oluşan bir bozukluk insanları çok rahatsız ediyor.

Burunda işlevsel bir bozukluk yaşayan kişiler daha çok burun estetiği yapmak zorunda kalıyor. Fakat görünüm olarak değiştirmek isteyen kişiler son zamanlarda daha çok burun dolgusunun tercih ediyor.

Törpüleme İle Rhinoplasty

Burun düzeltme işlemlerinden bir diğeri ise törpüleme işlemi oluyor. Özellikle kemerli ve çıkıntılı burunlar için en ideal yöntemlerden biri törpüleme işlemi oluyor. Burun ameliyatına oranla çok daha kolay bir işlem olmasından dolayı sadece burun kemeri problemi yaşayan kişiler burun ameliyatı olmak yerine burun kemeri törpüleme işlemini yaptırıyor. Son derece kolay ve iyileşmesi kısa sürede tamamlanan bir işlemdir. Bu sebeple burnun üst kısmında bulunan sorunları burun törpüleme ile çözmek mümkün oluyor.

Tags: No tags