Medikal Estetik > Cilt Gençleştirme

Q Switch

Cilt görünümünü düzeltme amacı ile kullanılan Q Switch lazer özellikle lekelerin giderilmesinde son derece etkilidir. Pürüzsüz ve çok daha temiz bir cilde sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu lazer yöntemi acısızdır ve herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu sebeple yöntemin sıkça tercih edildiğini ve sevilerek kullanıldığını söyleyebiliriz. Sizler de cildinizdeki lekelerde ve diğer sorunlardan şikâyet ediyorsanız gönül rahatlığı ile bu lazer yöntemini tercih edebilir ve kullanabilirsiniz.

Q Switch Lazer Nedir?

Lazer yöntemleri arasında son yıllarda popüler hale gelen Q Switch lazer nedir merak edenler için bilgi vermek istiyoruz. Bu da diğer lazer yöntemleri gibi cilt üzerine ışın gönderilmesi ile yapılan bir işlemdir. Bu yöntem ile tüyleri yok etmekten ziyade cilt üzerindeki kusurları yok etme işlemi yapılır. Ciltte kusurlu olan bölgelere özel başlıklarla lazer ışınları gönderilerek iyileşme sağlanır. Bu yöntem pek çok cilt kusurunun giderilmesinde kullanılır. Bu yüzden de aslında çok yönlü bir sistem olduğunu söyleyebiliriz. Sistemin nasıl çalıştığını ve ne fayda sağladığını açıklamak istiyoruz.

Q Switch Etkileri

Bu yöntemin bu kadar fazla tercih edilmesinde birçok sebep vardır. Öncelikle yöntem sayesinde cilt yüzeyindeki hatta cilt altındaki lekeler dahil olmak üzere cildin kötü görünmesine neden olan birçok olumsuz durum ortadan kaldırılmaktadır. Cilt yüzeyinde lekelerin oluşmasındaki en önemli faktör cilt pigmentlerinin zarar görmesidir. İşte bu lazer sistemi ile bu pigmentlerin onarımı ve doğal olarak kusurların giderilmesi sağlanır. Bu yöntem kişinin sosyal ve iş hayatını etkileyen ve kendisini mutsuz eden tüm cilt kusurlarını yok eder. Bu yüzden de bu yöntem gönül rahatlığı ile tercih edilmektedir.

Cilt görünümünü bozan birçok faktör vardır. Lekeler, ince tüyler, renk bozuklukları, vb. gibi tüm bunların giderilmesi ve pürüzsüz bir cilde kavuşulması birçok kişi tarafından arzu edilen durumlardır. Q Switch lazer yöntemi de bu nedenle tercih edilen ve sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Kısacası bu yöntem cilt yüzeyinin düzeltilmesi ve birçok cilt kusurunun giderilmesi için kullanılmaktadır.

Bu işlem tek seferde yapılıp, tamamlanan bir yöntem değildir. Cilt kusurlarının tedavisi bir onarım sürecidir ve bu süreç zaman alır. Bu durum zaten işlemin başında hastaya bildirilmektedir. Bunun dışında Q Switch lazer işlemi nasıl yapılır ve her seansta kişileri nasıl bir sürecin beklediği konularında detaylı bilgi vermek istiyoruz:

Kişiler işlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye göre hazırlanır.

İşlem sırasında acı düzeyi alt seviyede olduğu için herhangi bir uyuşturucu etkili ürüne ihtiyaç duyulmaz ve kusurlu olan bölgeye özel lazer başlığı ile ışın verilmeye başlanır.

Her seansta çok itinalı bir çalışma yapılır ve belirli bir ilerleme kaydedilir.

İşlem genel olarak basit lazer uygulamaları gibi yapılır ve cilt yüzeyinde mükemmel sonuç elde edilinceye kadar işlemlere devam edilir.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Q Switch lazer cilt kusurlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu sebeple birçok farklı ihtiyacı karşılayabilir. Yöntem hangi amaçlar ile kullanılır:

Her türlü cilt lekelerinin ve dövmelerin giderilmesi

Renk pigment kusurlarının giderilmesi

Tüylerin sarartılması

Dövme Sildirilmesi

Yöntemin kullanıldığı en önemli cilt kusurlarından biri dövmelerdir. Kalıcı dövmeler bilindiği gibi cildin altına işlenen ve oldukça güçlü uygulamalardır. Eskiden bunları silmek mümkün değil iken günümüzde Q Switch lazer gibi yöntemler ile en yoğun dövmeler bile silinebilmektedir. Dövme işlemi de bir çeşit cilt altı pigmentin bozulma işlemi olduğundan dolayı bu lazer yöntemi ile o bozuk pigmentler düzeltilir ve dövmeler silinir. Kişilerin bu yöntem ile dövme sildirmeden önce bilmesi gereken en önemli detay bu işlemin tek seferli olmadığıdır. Dövmenin boyutuna ve renk yoğunluğuna göre seans sayısı değişim gösterir. Sabır gerektiren bir süreç söz konusudur. Büyük dövmelerde seans sayısı 10’u aşabilir.

Daha önce de vurguladığımız gibi bu işlemde seans süreleri cilt kusurlarına göre değişmektedir. Kusurların yanı sıra bu yöntemden ne için yararlandığınıza göre de değişkenlik gösterebilir. Özellikle tüy sarartma gibi işlemlerde çok daha uzun bir süreç sizleri beklemektedir. Bunun yanı sıra basit cilt lekelerinde çok kısa seans sayıları ile sorun ortadan kaldırılabilir. Aynı şekilde dövme sildirme işlemi için de dövmenin boyutuna göre seans sayısı değişmektedir. Q Switch lazer seans süresi ve sayıları için uzman bir hekime muayene olmanız çok daha doğru olacaktır.

Q Switch lazer her ne kadar zararsız ve gündelik yaşamı etkilemeyen bir işlem olsa da bu yöntemi uygulamadan önce ve sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların neler olduğundan bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

Tedavi yapılırken alkol içeren herhangi bir ürün kullanılmamalıdır.

Tedavi sırasında güneş ile birebir temas edilmemelidir.

İşlemin yapıldığı gün aşırı sıcak su ile duş alınmamalıdır.

Uygulama bölgesine içinde alkol bulunan ürünler ve mendiller kullanılmamalıdır.

Tedavi süresince doktorun önerdiği ilaç ve kremler dışında ürün kullanılmamalıdır.

İşlem yapıldığı gün çok fazla efor sarf edilecek aktivitelerden uzak durulmalıdır.

Q Switch lazer işlemi sonrasında genel olarak bu konulara dikkat ettiğiniz sürece herhangi bir sorun yaşamayacağınızı söyleyebiliriz. Gönül rahatlığı ile bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Bazı lazer yöntemleri özellikle yaz mevsiminde uygulanmaya uygun değildir. Ancak Q Switch lazer her mevsim rahatlıkla uygulanabilen güvenilir bir yöntemdir. Bu yüzden de istediğiniz her mevsimde bu işlem için başvurabilirsiniz. Bu yöntem cilt üzerinde herhangi bir zararlı durum yaratmadığından ötürü insanlar rahatlıkla her mevsim koşullarında bu uygulamayı yaptırabilmektedir. Herhangi bir mevsimde sizlerde bu yöntem ile cilt sorunlarınızdan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Birçok cilt kusurunun giderilmesinde etkili olan bu yöntemin fiyatı ne amaçla kullanılacağına göre fark etmektedir. Birkaç seansta bitecek olan bir leke tedavisi için ise fiyat ona göre belirlenecek, uzun bir tedavi olacaksa da ona göre belirlenecektir. Aslında bu sebeple bu tarz tedavi yöntemlerinde seans başına ücret talep edilmektedir. Kişiler kaç seans alacaksa toplamda ödeyeceği ücret de buna göre belirlenecektir. Q Switch lazer fiyatları yüksek bile olsa da yarattığı etki düşünüldüğünde buna kesin olarak değecektir. Kişileri birçok cilt kusurundan kurtarmak istenmektedir. Bu yüzden de aslında işlem için ödenecek olan ücret hiç önemli olmamalıdır. İşleme dair detaylı bilgi ve fiyat bilgisi için bu alanda bir uzman ile görüşmeniz çok daha iyi olacaktır.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket