Plastik Cerrahi > Vücut Estetiği

Post Bariatrik Cerrahi

Aşırı kilolu insanlar bu fazla kilolarından kurtulduklarında vücutlarında bazı deformasyonlar oluşabilir. Cilt sarkması bu deformasyonlar arasında öne çıkan bir sorundur. Post Bariatrik Cerrahi, kilo verme süreci sonrasında yaşanan bu deformasyonlar için uygulanan işlemlerin tamamını kapsayan bir klinik antitedir ve bu işlemlerle vücudun tüm bölümlerindeki sarkmalar düzeltilmektedir. Sizler de yakın zamanda kilo kaybı yaşadıysanız ve vücudunuzda sarkmalar meydana geldiyse bu konuya ilişkin tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

Post Bariatrik Cerrahi özellikle obezite ameliyatları sonrasında oluşan cilt sarkmalarını gidermeye yönelik bir vücut şekillendirme işlemidir. Post Bariatrik Cerrahi bedenin tüm bölgelerinde meydana gelen sarkmaların düzeltilmesini kapsayan genel bir ifadedir ve sarkma tedavisi için başvurulan tüm tedavi yöntemleri için kullanılır. Post Bariatrik Cerrahi sadece bir “fazlalıkları alma” işlemi değildir. Son derece etkili ve faydalı olan bu işlem zaruri bir gereksinimdir.

Post Bariatrik Cerrahi Öncesi

Post Bariatrik Cerrahi operasyonları öncesinde kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncelikle tam kapsamlı bir muayeneden geçirilip, operasyon için uygun olup olmadıkları incelenir. Bunun dışında operasyon öncesinde hangi bölgede ne kadar işlem uygulanacağı belirlenir ve buna ait işaretlemeler yapılır. Hangi bölgeye nasıl bir işlem yapılacağı detaylı olarak açıklanır. Cerrahi bir işlem olduğundan ameliyat öncesi nelere dikkat edilmesi konusunda ayrıca bilgi verilmesi gerekecektir.

Kilo alıp verme süreci ne yazık ki vücutlarımızda bazı izler bırakır. Özellikle aşırı kilolu kişilerde kilo vermenin metabolizma üzerindeki onlarca olumlu etkisini gölgeleyen belki de tek faktör bu kiloları verdikten sonra ciltte oluşan sarkmalardır. Bu kötü görüntü kişiyi rahatsız edende bir durumdur. Fazla kilolarından kurtulan kişiler, bu deri fazlalığı nedeniyle sorun yaşarlar ve hatta cilt katlantıları sebebi ile uygun kıyafet bulmakta dahi zorlanırlar. Bu kişiler için kaliteli yaşam sürmek hayli güç bir hale gelebilir. Post Bariatrik Cerrahi kişileri tüm bu yüklerden kurtaran son derece önemli bir cerrahi yöntemdir. Bu işlem sayesinde kilo verme süreci sonrasında sarkmalardan kurtulmak mümkündür.

Post Bariatrik Cerrahi fazla kilolu insanların kilo verme süreci sonrasında faydalandığı bir işlemdir. Yani obezite gibi bir rahatsızlığı varken kilo veren bireyler bu operasyonlardan yararlanarak sarkık deri görünümünden kurtulabilirler. Post Bariatrik Cerrahi işlemi için öncelikle kişinin kilo verme sürecinin bitmiş ve artık bu kiloyu koruma sürecine girilmiş olması gerekir. Yani halen kilo verme süreci devam eden veya kilo vermesi gereken kişilere bu operasyon uygulanmamaktadır.

Post Bariatrik Cerrahi işlemleri öncesinde ayrıca kişilerin genel sağlık durumları da kontrol edilmekte ve ameliyata uygun olup olmadığı kontrol edilmektedir. Hastanın ameliyata engel bir durumu var ise öncelikle bunları tedavisi için işlemler yapılmaktadır. Bu konuda detaylı bilgi almak için doktorunuz ile görüşmeniz ve muayene olmanız çok daha doğru olacaktır.

İşlemin tek seansta mı, yoksa birden fazla seansta mı uygulanacağına hastanın durumuna göre karar verilmelidir. Bazı hastalarda verilen kilo daha az olduğundan ötürü sarkmaların boyutu da nispeten az olup, tek seans yeterli olmaktadır. Bazı hastalardaysa aynı bölgeye dahi birden fazla kere müdahale edilmesi gerekebilmektedir. Post Bariatrik Cerrahi işlemleri temelde kişileri olabilecek en iyi vücuda kavuşturmayı amaçladığından dolayı sonuç mükemmel oluncaya kadar süreç devam etmektedir. Operasyon sürecini ayrıca hastanın genel sağlık durumu da etkilemektedir. Hastanın sağlık durumu işlem için birkaç seans gerektiriyorsa tamamen hastanın sağlığını düşünerek buna göre bir planlama yapılmalıdır. Seansların aralığı da aynı şekilde doktorunuz tarafından planlanmalıdır.

Post Bariatrik Cerrahi işlemi sonrasında kişilerin son derece dikkatli olması gerekir. Sonuç olarak ciddi bir operasyon geçirilmektedir ve itinalı bir süreç gerekmektedir. İşlem sonrası hastanın 2 gün kadar hastanede kalması gereklidir. Pansuman ve genel kontrol için de bu durum gereklidir. Hastaların bu süreçte doktor kontrolünde olması son derece önemlidir. Operasyon sonrası ayrıca kişilerin bir süre uygulama bölgelerinde korse kullanmaları gerekmektedir. Bu korse iyileşme sürecini hızlandırmakta ve hastaların daha rahat etmesini sağlamaktadır.  işlemi sonrasında ayrıca dikiş izleri zamanla silikleşmekte ancak ne yazık ki bu izler tamamen yok olmamaktadır. Kol ve bacak gibi yerlerde kişinin rahatsız olmaması için iç dikiş uygulanmakta ancak yine de hafif bir iz kalabilmektedir.

Bu işlem yapılmazsa vücut sarkan deriler yüzünden çok zorlanmakta ve rahatsızlık edici bir görüntü de ortaya çıkmaktadır. Birçok kişi görüntüden ziyade, bu ağır yükü taşımak istemediğinden ve cilt fazlası onları rahatsız ettiğinden dolayı operasyonu tercih etmektedir. Tabii görüntü de yine önemli bir konu olmaktadır. Aşırı kilolu bireyler bu fazla kilolarını verdiklerinde ciddi sarkmalar oluşmaktadır.

Vücut şekillendirme operasyonu sonrasında iyileşme süreci kişiden kişiye değişen bir durumdur. Genç insanlarda iyileşme süreci çok daha hızlı iken ileri yaşlarda biraz daha uzun sürebilmektedir. Bir de alınan fazla derilerin boyutuna göre de durum değişmektedir. Yani genel olarak verilebilecek net bir tarih yoktur. Ancak iyileşme ne kadar uzun sürerse sürsün operasyon sonrasında kişileri çok daha rahat bir süreç beklemektedir. Bunların yanında kişinin yaşam kalitesi de ciddi anlamda artmaktadır.

Vücut şekillendirme operasyonları ile ilgili olarak sizler de fiyat konusunu merak edenlerdenseniz bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle işlem için net bir rakam yoktur. Sonuçta insanların kaç bölgesine işlem yapılacağı ve bunların kaç seans süreceği gibi konular değişkenlik göstermektedir. Bunların yanı sıra kişilerden alınacak olan sarkık derinin boyutu da ücrette değişiklik yaşanmasına neden olmaktadır. Operasyon fiyat bilgisi için yetkililer ile iletişime geçmeniz ve öncelikle muayene olmanız çok daha isabetli olacaktır. Böylece hem operasyona ilişkin detaylı bilgiyi, hem de fiyat bilgisi almanız mümkün olacaktır. Bu ayrıca kafanızdaki soru işaretlerini de ortadan kaldıracaktır.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket