popo kaldırma yöntemleri

Popo Kaldırma Yöntemleri

Güzellik ve vücudun bazı bölgelerindeki oranlar birbiri ile bağlantılıdır. Herkesin kendine göre bir güzelliği vardır, ama eski çağlardan beri güzelliğin bazı ölçütlere dayalı olarak tanımlandığı da kabul edilir. Mesela kadınlar için orantılı ve dolgun görünmesi gereken yerlerden birisi de popodur. Poponun belirgin, dolgun ve vücudumuzla orantılı bir şekilde yukarı doğru kalkık görünmesi bütün kadınların istediği bir şeydir. Ancak böyle bir popoya sahip olmayanlar için de etkili bir çözüm vardır. Bu çözüm cerrahi ameliyatlardan birisi olan popo kaldırma ya da Brazilian Butt Lift ameliyatıdır.

Popo Yapısı

Popomuzun şekli genelde genetik olarak belirlenir. Daha sıkı ve daha kalkık bir popoya sahip olmak için önerilen bazı egzersizler de vardır. Ama doğuştan aşağıda olan ve de belirsiz olan bir popoyu sadece egzersizle kaldırmak ve daha fit görünmesini sağlamak mümkün değildir. Popo kaldırmanın bir diğer isminin Brezilya poposu ameliyatı olmasının nedeni genel olarak Latin Amerikalı ve Brezilyalı kadınların genetik olarak bu konuda şanslı olmasından dolayıdır. Hemen her kadın da Brezilyalı bir kadının poposuna sahip olmak ister. Bazen de bir kaza ya da zedelenme sonucu popo zarar görebilir. Bu gibi durumlarda da cerrahi operasyon önerilir ve hatta tek çözüm olarak kabul edilir.

Kimler Popo Kaldırma Ameliyatına Başvurur?

Eğer bir kadın dümdüz ve belirsiz bir popoya sahipse pantolon giymek istemez, hatta hiçbir şey giymek istemez, çünkü kendisine giydiği hiçbir şeyi yakıştırmaz. Bu da kendisini kötü hissetmesine neden olur. Poponun ve kalçaların görünümü bizi çok rahatsız edebilir ve kendimize olan güvenimizi azaltır. Ama plastik cerrahi bu konuda gelişmiştir ve iki yöntemle popo kaldırma ameliyatı yapmak mümkündür. Bazen fazla kilolu olan hastalardan yağ alınır ve popo bölgesine enjekte edilebilir. Ama böyle bir şey mümkün değilse yani bu sorunu yaşayan kişi zayıfsa, silikon protezler de kullanılabilir.

Herhangi bir kişi çok fazla kilo alıp sonra verdiyse kalça, karın ve bacak bölgesinde sarkma ve poposunda düzleşme sorunu yaşanabilir. Bu durumda hepsini birden tek bir ameliyatta çözmek için hem yağ aldırma hem de popo bölgesine yağ ekleme işlemi yapılır. Genetik nedenlerle bu ameliyatın tercih edildiği durumlar da vardır. Bel ve popo arasındaki açı fazlaysa ve yandan bakıldığında kişinin popo çıkıntısı belli olmuyorsa da bu ameliyat yapılır. Kalçada fazla yağ varsa o bölgeden yağ alınıp popo daha belirgin hale getirilir.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma ameliyatı sırasında genel anestezi tercih edilir. Ameliyat öncesinde hastanın sigarayı bırakması ve eğer kullanıyorsa kan sulandırıcı ilaçları bırakması gerekir. Ameliyat sırasında her iki poponun tam ortasından bir kesi yapılır. Bu popoların her birinde bir cep oluşturularak buralara protezler koyulur. Eğer hastadan yağ alınıp buraya uygulanacaksa bu işlem için kullanılan özel iğneler ve kanüller aracılığıyla buraya yağ eklenir. Ameliyat sonrasında bir süre oturmak ve kalkmak sorun yaratabilir. Bir süre yüz üstü uyuma da tercih edilebilir.

Protezle Popo Kaldırma

Eğer protez eklenerek ameliyat yapılacaksa bu bölge hassas olduğu için iltihaplanma ve enfeksiyon kapma riski daha yüksektir. Ameliyatın sertifikalı ve hijyen kurallarına kusursuz uyan bir yerde yapılması gerekir. Popo kaldırma ameliyatı sırasında ve sonrasında hijyen büyük bir önem kazanır. Hastaya çok etkili antibiyotikler de verilebilir. Ameliyat yaklaşık üç saat sürer ve hasta da normal hayatına bir hafta içerisinde dönebilir. Ameliyat sonrasında protez popoya yerleşirken bir süre hafif ağrılar oluşabilir.kalca-ameliyati

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Kaldırma

Genel olarak poponun düşük ya da belirsiz olduğu durumlarda protezden daha çok tercih edilen yöntem yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma yöntemidir. Bu yöntemle diğer ameliyatın taşıdığı riskler sorun oluşturmaz. Yağ enjeksiyonu ile yapılan işlemler bir buçuk ya da iki yıla kadar kalıcı olabilir. Son yıllarda bu konuda önemli gelişmeler yaşanmıştır ve yağların daha kalıcı olması için çalışmalar yapılmıştır. Kişi aşırı derecede kilo vermezse popoya eklenen yağların hemen erimesi söz konusu olmaz. Bu şekilde yapılan ameliyatta yaklaşık bir ya da iki saat sürer ve iki hafta kadar popo bölgesini saran bir korse giyilmesi gerekir. Ameliyattan sonra yaklaşık üç gün içerisinde normal hayata dönmek mümkündür.

Göğüs ve Popo Dengesi

Bir kadın güzel bir vücuda sahip olmak için dolgu yönteminden faydalanabilir. Son yıllarda sağlığa zararlı olmayan dolgu malzemeleri ile göğüslere ve popoya şekil vermek oldukça kolaylaştı. Memeleri ve poposu daha dolgun ve kıvrımlı görünen bir kadının kendisine daha çok güveneceği ve daha rahat hissedeceği de kesindir. Kıvrımlı ve belirgin hatlara sahip olmak hemen her kadının istediği bir şeydir. Bu konuda sorun yaşamamak, yaşam kalitesini ve kendine olan güvenini arttırmak için çoğu kadın artık bu yöntemlere başvurmak da bir sakınca görmüyor. Bu tür sorunları kafaya takıp psikolojik sorunlar yaşamaktansa dolgu ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle sorunları çözmek çok daha pratik bir çözüm olabilir.

Popo Kaldırma Ameliyatından Sonra Nelere Dikkat Edilir?

Hangi yöntemle yapılırsa yapılsın ameliyat sonrasında hastaların üç gün boyunca duş almamaları gerekir. Bu bölge konusunda hassas davranmak ve en az bir ay çok uzun süre suda kalmamak ameliyatın sonuçlarının daha başarılı olması için önemlidir. Doktorun önerdiği korseyi iki hafta takmak ve en az üç hatta beş gün işe dönmemek de daha iyi olacaktır. Popo kaldırma ameliyatı yağ enjeksiyonu, protez ya da dolgu malzemesi ile yapılabilir. Bunlardan en avantajlı olanı eğer kişinin fazla yağları varsa yağ enjeksiyonu yöntemidir. Ancak bu şekilde yapılan ameliyatlarda ara sıra işlemin tekrarlanması ve yağ rezervi yöntemiyle desteklenmesi gerekir. Hastanın aynı anda hem fazlalıklarından kurtulup hem daha dolgun bir popoya sahip olması, risklerin daha az olması ve daha kalıcı olması gibi nedenlerden dolayı mümkünse yağ enjeksiyonu ile operasyon yapılması daha çok tercih edilir.

Estetik Ameliyatların Avantajları

Poponun ya da göğüslerin belirgin olmaması hiç de basit bir sorun olarak düşünülemez. Kişiyi sürekli rahatsız eden ve özgüvenini zedeleyen durumlardır. Özellikle de vücudunda fazla yağları olan ve bölgesel yağlanmalardan şikayet edenler için bir bölgeden yağ alınıp meme ve popoya eklenmesi çok avantajlı bir işlemdir. Her kadın bundan faydalanıp daha orantılı bir vücuda sahip olabilir.

Tags: No tags