popo kaldırma yöntemleriyle orantılı bir vücut

Popo Kaldırma Yöntemleri ile Orantılı Bir Vücut

Her kadın kalçalarının yuvarlak ve dolgun görünmesini ister. Belli olmayan ve fazla düz bir popo öncelikle vücudun orantısını bozar. Orantısız bir vücuda sahip olduğunu hisseden bir kadın ise kendine olan güvenini kaybedebilir. Popo kaldırma da genelde sporla birlikte çözülebilecek bir sorun değildir. Ama çözümsüz bir sorun da değildir ve bir ya da birkaç estetik operasyon ya da yöntemle birlikte bu sorun halledilebilir ve çok daha orantılı bir vücuda sahip olunur.

Hastanın ihtiyaçlarına göre popoya protez koyulabilir, popoya yağ enjekte edilebilir ya da dolgu yapılabilir. Bazen de poponun bazı bölgelerinde çok yağ birikmişse bular alınır ve poponun daha yukarı çıkması sağlanır. Hasta karın germe ya da karından yağ aldırma gibi bir operasyona girecekse buradan alınan yağların popoya eklenmesi de mümkündür. Hangi yöntemin uygulanacağı doktor ve hastanın birlikte alabileceği bir karardır.

Genetik Sorunlar ve Popo Görünümü

Popo kaldırma ameliyatlarına verilen bir diğer isim Brezilya poposu estetiği ya da ameliyatıdır. Brezilyalı ya da Latin Amerikalı kadınlar vücut ölçüleri konusunda şanslıdır ve pek çoğu kalkık ve dolgun kalçalara sahiptir. Ama her kadın böyle doğmaz. Her kadının vücudu ideal bir orantıya sahip değildir.

Bazen ve popoda yağ birikmesi sorunu bazen kilo vererek ya da spor yaparak çözülebilir. Ama düz ve belirsiz bir popo ya da aşağıda yer alan bir popo sporla çözülebilecek bir sorun değildir. Bu gibi durumlarda popo kaldırma estetiğinden faydalanmak mümkündür. Kadınların kendilerini daha iyi hissetmesi ve vücuduna güvenmeleri için bu gibi ameliyatlar ya da uygulamalar büyük bir önem taşır.

Orantılı Bir Vücut

Herkes ideal bir vücuda sahip olmak ister ama böyle bir vücuda sahip değildir. Kadınlar için ideal bir vücudun önemli bir parçası da kalkık bir popodur. Erkekler daha az belirgin bir popoya sahip olmak isterken kadın vücudu için tam tersi bir şey gereklidir. Hem kadınlar hem de erkekler sıkı ve fit görünen bir popoya sahip olmak ister.

Ama kadınlar aynı zamanda yukarıda ve belirgin bir popo ister. Diyelim ki basenlerinizde bölgesel yağlanma sorunu var ve de poponuz oldukça belirsiz. Böyle bir durumda basenlerden aldıracağınız yağları poponuza enjekte ettirebilirsiniz. Böylece tek bir operasyonda iki işlem birden yaptırır ve iki sorununuzdan birden kurtulabilirsiniz.

Aynı şekilde karın bölgesi yağlarını aldırmak isteyen kadınlar da bu yönteme başvurabilir. Sonuç olarak istirahat süresi aynı olmasına rağmen iki sorunu birden çözmüş olur ve zaman kazanırsınız. Ayrıca vücudunuzun orantısı için iki işlemi de yaptırarak yepyeni bir görünüme kavuşursunuz.

Popo Kaldırma Uygulama Çeşitleri

Popo kaldırmada en çok uygulanan yöntemler protez ve dolgu yöntemidir. Ama pek çok hasta yağ enjeksiyonunu da tercih eder. Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer hastanın karın ya da basen bölgesinde yağlanma varsa ve liposuction uygulanacaksa yağ enjeksiyonu tercih edilir.

Yağ enjeksiyonu hastanın kendisinden alınan bir şeyin hastaya yeniden uygulanması olduğu için çok az risk taşır ve yan etkisi de pek yoktur. O yüzden bölgesel ve fazla yağlanmadan şikayetçi olan hastalar için bu yöntem önerilir.

Dolgu ve Protez Yöntemi

Yağ enjeksiyonundan sonra en çok uygulanan iki yöntem protez ve dolgu yöntemleridir. Eğer hastanın yağ aldırması gerekmiyorsa bu yöntem önerilir. Yağ enjeksiyonu hastanın kendisinden alınan yağlar uygulandığı için daha çok tercih edilse de artık pek çok hastanede sağlığa uygun ve zararsız dolgu maddeleri ve protezlerle de operasyon yapılmaktadır. Eğer sağlık merkezi ve klinik seçilirken dikkatli olunur ve sertifikalı ve güvenli bir yer seçilirse kullanılacak olan dolgu maddesi ve protez de kaliteli olacaktır ve hasta herhangi bir sorun yaşamayacaktır. Yaptıran çoğu kişi işlemden memnun kalır ve vücudundan daha çok memnun kalır.

Popo Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Kişinin vücudu ile ilişkisi kendisine özel ve kişisel bir sorundur. Bu yüzden herkes istediği değişiklikleri yapmakta serbesttir. Ancak estetik ve cerrahi bir operasyona başvurmadan önce doktorun tavsiyelerine uyması da çok mühimdir. Doktor profesyonel ve deneyimli bir doktorsa en doğru kararın verilmesinde yardımcı olur.

Doğuştan dümdüz bir kalçaya sahip olanlar ameliyat için ilk sırada yer alan adaylardır. Çünkü bu spor kozmetik kremler ya da spor yapmakla çözülemez. İkinci sırada ameliyatı yaptırmak isteyenler ise aşırı derecede kilo almış, daha sonra vermiş ve sarkma sorunu yaşayanlardır. Bu durumda popo kaldırma ameliyatı fazla yağların ve sarkan derinin alınması ile birlikte tamamlanır. Son olarak yaşlanmanın etkisiyle poposundan memnun olmayanlar da bu ameliyatı yaptırabilir.

Popo Kaldırma Ameliyatı Etkili midir?

Popo kaldırma ameliyatı uzman bir hekim tarafından yapılmışsa oldukça başarılı sonuçlar verir ve sonuçları da belirli bir süre etkilidir. Ameliyatın yapılışına göre etkili olma süresi de değişir. Yağ enjeksiyonu ile yapılmışsa kilo verme ile birlikte yağlar eriyebilir. Dolgu malzemesi için de böyle bir durum söz konusudur. Ancak protez çok daha uzun süre kalıcı olabilir. Bütün bunlara karar verebilmek için hasta doktordan tavsiye alabilir.

Kısa Süreli ve Etkili Çözüm

Yıllar boyu kalçasından rahatsız olanlar için popo kaldırma ameliyatları çok kısa sürede bir çözüm sağlar. Ameliyat çok uzun sürmez ve dinlenme süresi de oldukça kısadır. Yap ve dolgu yönteminde ameliyat iki saat sürer, ama protez kullanılacaksa üç saate kadar uzayabilir.

Ameliyatın hemen ardından duş almak ve havuza girmek tehlikeli olabilir. Yıkanmak için en az üç gün beklenmesi gerekir. Ameliyattan sonra bir süre dinlenilmesi iyi olur. Ağır bir spor yapmak ve popo üzerinde fazlaca oturmak tavsiye edilmez.

Ameliyattan sonra en az üç ya da beş gün istirahat etmek en iyisidir. Popo konusunda hassas davranılmalı ve gerekiyorsa buz presi yapılmalıdır. Bu tür ameliyatlardan sonra belli bir süre korse takılması da gerekebilir. Doktor bu konularda size bilgi verecektir ve siz de bu tavsiyelere uyarsanız ameliyatın sonuçları daha başarılı olur.

Ameliyat öncesinde ve sonrasında doktorunuzun dediklerine harfiyen uymalısınız. Popo kaldırma ameliyatına karar vermek zor gelebilir ama unutulmamalıdır ki belirgin ve kalkık bir popo her kadının hayal ettiği bir şeydir. Bu yüzden ameliyat oldukça önemlidir ve uzman bir hekim tarafından yapılırsa kesinlikle başarılı bir sonuç verir.

Tags: No tags