popo kaldırma estetiği yaptırmak

Popo Kaldırma Estetiği Yaptırmak

Popo kaldırma estetiği yapmak ilk bakışta zorunlu bir operasyon gibi görünmeyebilir. Ama özellikle kadınlar için feminen, yuvarlak ve belirgin hatlara sahip olmamak ve dahası orantısız bir vücuda sahip olmak çok önemli bir problemdir. Hemen herkes vücudunun bazı yerlerinden hoşlanmaz.

Göğüs ve popo ise kadınlar için hassas bölgelerdir. Bu bölgelerin orantılı ve fit görünmesi daha kadınsı bir vücuda sahip olmak için mühimdir. Bu konuda sorun yaşayan kadınlar giydiklerini kendilerine yakıştırmaz ve her zaman kendine güvenleri eksik olabilir. Vücuduna güvenmemek ve özgüven eksikliği ise herkes için çok ciddi bir sorundur. Kişinin bütün hayatını etkiler. Bu yüzden bazı durumlarda popo kaldırma estetiği önemli bir ihtiyaçtır.

Kimler Popo Kaldırma Estetiği İçin Uygundur?

Poposunun görünümünden rahatsız olan kişiler popo kaldırma estetiğine başvurabilir. Ama bu operasyonlar öncelikle popo kısmı dümdüz ve belirsiz olan hastalar için önerilir. Bu konuda çok belirgin bir rahatsızlık varsa ameliyat en iyi çözümdür. Bu tür sorunlar genetik olabilir.

Bazı kadınlar bölgesel yağlanmalar ve fit görünmeyen vücut hatlarından çok şikayetçi olabilir. Çünkü vücudunu beğenmeyenler sosyal hayatında ve genel olarak hayatında problemler yaşar. Giydiklerini kendisine yakıştıramaz ve bunu kafalarına takar. Genetik yatkınlıklardan başka bazı kişilerde de aşırı derede kilo alıp verdikten sonra ya da yaşlanma nedeniyle kaslarda erime ve sarkıklık sorunu vardır. İşte bu tür rahatsızlıklar için de popo kaldırma ameliyatı önerilir.

Sporlar Popoyu Daha Fit Hale Getirmek Mümkün mü?

Spor yapmak sağlıklı yaşamak için zorunludur. Herkes hayatına belli ölçüde spor ve egzersizi sokmalıdır. Sağlıklı ve düzenli beslenmek ve düzenli spor bugün herkes için bir zorunluluk haline gelmiştir. Ama yukarıda bahsettiğimiz genetik olarak belirsiz kalçalar ya da yoğun sarkmalar durumunda spor gerçek bir çözüm sunmaz. Çünkü ne kadar sıklıkla yapılırsa yapılsın bu tür hastalar vücut orantısını değiştiremez. İşte bu gibi durumlarda önerilen farklı estetik operasyonlardan birisi de popo kaldırmadır. Etkili ve kesin çözümle sunar ve dikkat edildiği takdirde sunduğu çözüm süresi de oldukça uzundur.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma estetiği farklı uygulamalarla birlikte yapılan bir operasyon. Ama bu şikayetle gelen hastalar için ilk olarak önerilen çözüm yağ enjeksiyonudur. Özellikle de bölgesel yalanmadan şikayet eden ve karın ya da basen bölgesinden yağ aldırmak isteyen kişiler için, bu bölgeden alınan yağların popo bölgesine enjekte edilmesi en iyi çözümdür. Bu durumda hastanın vücuduna kendi vücudundan alınan bir maddeden başka bir şey girmez. Dolayısıyla enjekte edilen yağların vücuda uyum sağlamaması gibi bir sorun da yaşanmaz. Ameliyat çok daha az riskli ve oldukça başarılı geçer.

Dolgu ya da Protez Yöntemiyle Popo Kaldırma Ameliyatı

Hastadan yağ alınmayacaksa ve liposuction yöntemi uygulanmayacaksa da popo kaldırma için en uygun yöntemler dolgu maddesi ya da protez uygulamasıdır. Yağ enjeksiyonuna göre biraz daha riskli olsa da artık dolgu maddeleri ve protezler çok kaliteli ve sağlığa herhangi bir zararı olmayan malzemelerden üretildiği için bu yöntemler de son derece sağlıklı ve kesin çözümler sunuyor. İstirahata süresi ve iyileşme biraz daha uzun sürse de bu ameliyatlar da pek çok hastaya öneriliyor. Yağ enjeksiyonundan sonra en çok kullanılan yöntemler protez ve dolgulardır. Bu yöntemle de popo istenildiği gibi fit ve dolgun bir görünüm kazanır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Popo kaldırma ameliyatı yağ enjeksiyonu ile yapılacaksa çok kısa sürer. Hastadan yağ alınması gereken bölgelere lokal anestezi yapılır. Liposuction yöntemi ile alınan yağlar da popoya uygulanır. Genel olarak ameliyattan sonra hastanın iki gün istirahat etmesi önerilir. Bir hafta sonra istediği şekilde oturup kalkmaya başlayabilir. Ama uzun süreli suyla temastan ve zor egzersizlerden kaçınmak gerekir.

Protez ya da dolgu malzemesi ise daha uzun sürebilir. Özellikle protez ameliyatı yaklaşık üç saat kadar vakit alır. Ameliyattan sonra hastanın beş gün dinlenmesi gerekir. Protezin ve enjekte edilen yağların vücuda daha çabuk karışması için de ameliyattan sonra bir süre korse takılması istenir. Bu korse ile birlikte kalçanın şekilde alması ve dolgu ya da protein oturması daha kolaylaşır.

Popo Kaldırma Estetiği Karar Aşaması

Poposundan rahatsız olan bir kişi bu sorunu çözmek için doktora başvurabilir. Ama başvuru yapacağı kliniği seçmek önemlidir. Öncelikle güvenilir ve gereken sertifikalara ve deneyimli doktorlara sahip olan bir yer seçilmelidir. Seçim ne kadar özenli ve iyi yapılırsa ameliyat da o kadar başarılı geçer. Doktor bu konuda ne kadar deneyimli ise ameliyatın başarı şansı artar.

Genel olarak hastalar ameliyatın kararını kendisi verir. Ama bu konuda doktor tavsiyelerini dinlemek ve gerçekten ihtiyaç olup olmadığına karar vermek de önemlidir. Ameliyattan önce hasta ve doktor bir görüşme yapar ve ameliyat konusunda kesin bir karar verir.

Popo Kaldırma Ameliyatı Ne Kadar Süre Etkilidir?

Protez ya da dolgu malzemesi ile yapılan popo kaldırma ameliyatları uzun süre etkilidir. Özellikle protezler vücuttan çıkmadığı ve belli bir sorun yaratmadığı sürece hastada çok uzun süre kalabilir. Dolgu malzemesi ve yağlar da eğer hasta belirli konularda dikkatli olur ve hafif egzersizlerle sağlıklı bir yaşantıyı benimserse uzun süreli olarak etkilidir. Ama bu ameliyatın etkilerinin azalmaya başladığını düşünen hastalar da tekrar bir operasyon yaptırabilir. Genellikle ikinci ya da üçüncü kez tekrarlanması çok büyük bir risk taşımaz. Önemli olan yine klinik ve doktor seçimidir.

Belirgin Bir Popoya Sahip Olmak Önemlidir

Bu konuda sorun yaşayan herkes uzman doktorların çalıştığı bir kliniğe gidip tavsiye alabilir. Bu tarz sorunları ertelemek kişilerin genel sağlığı ve yaşam kalitesi açısından gereklidir. Doğuştan herkes istediği vücuda sahip olamaz. Bazı kişiler içinse bölgesel yağlanma ve diğer sorunlar büyük problemler yaratır.

Her gün giyinirken giydiklerinizin yakışmadığını düşünmek ve kendi vücudunuzdan sürekli olarak çekinip rahatsız olmak yerine popo kaldırma ameliyatını yaptırabilirsiniz. Böylelikle vücudunuzla barışabilir ve onun daha fit görünümünü korumak için daha çok motive olabilirsiniz. Anesteziyi kaldırabilecek ve genel olarak sağlıklı olan herkes için popo kaldırma ameliyatı iyi bir seçenektir. Çok fazla risk taşımaz ve oldukça başarılı sonuçlar verir. Ameliyat sonunda hastalar hayal ettikleri kalçalara kavuşur.

Tags: No tags