Plastik Cerrahi > Vücut Estetiği

Popo Kaldırma (BBL)

Yuvarlak görünümlü bir kalça pek çok kadının hayalidir. Düz, belirsiz ve hatta düşük bir kalça  vücudu orantısız gösterir. Oysa her kadın orantılı vücut hatlarına sahip olmak ister. Eğer sporla vücudunuzu daha orantılı bir hale getirmeniz zorsa bu konuda estetik operasyonlara başvurabilirsiniz. Popo kaldırma da bu estetik operasyonlardan biridir. Hastayı istediği sonuca hızla ulaştıran bu operasyonda kişinin isteğine ve ihtiyacına göre popoya yağ enjeksiyonu, protez ya da çeşitli dolgular eklenebilir. Ayrıca fazlalıklardan kurtulmak ve daha yukarı yerleşimli bir popo için yağ alıp farklı yerlere enjekte etme yöntemi de kullanılabilir. Bu konudaki karar estetik operasyonu yaptırmak isteyen kişi ve doktor tarafından belirlenir.

Protez ve Dolgu Yöntemiyle Popo Kaldırma

Popo kaldırma ameliyatı yağ alınması gerekmeyen bir kişiye uygulanacak ise bu amaçla dolgu veya protez kullanılabilir. Herhangi bir risk taşımayan, son derece kaliteli, sağlığa uygun dolgu malzemeleri ya da protezlerle yapılan ameliyatlar da başarılı olmaktadır. İnsan vücuduna uyum sağlayabilecek ve sonradan herhangi bir sorun yaşatmayacak olan protez ve dolgularla kalçaya istendiği gibi daha fit ve yuvarlak bir görünüm verilir. Bu ameliyatlarda başarı şansı çok yüksektir ve yaptıran kişiler istirahat süresinin sonunda istedikleri görünüme kavuşmuş ve iyi hissederler.

Ameliyat Neden Önemlidir?

Herkesin vücudunda hoşlanmadığı bölgeler olabilir. Ama kadınlar için popo ve meme görünümü daha feminen bir görünüm için önemlidir. Bu yüzden popo kaldırma ameliyatları çok kişinin başvurduğu yöntemler arasındadır. Çok düz ve belirsiz bir popo her kadını rahatsız eder. Kendisini bu durumda hissedenler dar kıyafet giyinmekten hoşlanmaz ve de hiçbir giysinin kendisine yakışmadığını düşünür. Bu yüzden yoğun bir kendine güven sorunu ile karşı karşıya kalır. Böyle durumlarda bu operasyon önerilmektedir. Çünkü ameliyat sonucunda kişinin çok daha dolgun ve estetik bir kalçası olur.

Popo kaldırma gibi operasyonlara başvuran kadınların en büyük problemi genetik problemlerdir. Her insan doğuştan üstün ya da istenilen genetik özelliklere sahip olmayabilir. Dahası her ne kadar uğraşılsa bile sporla bu durumu düzeltmeniz mümkün olmayabilir. Genellikle basen bölgesinde fazla yağ dokusu olan bireylerin sporla bu görünümü azaltmaları mümkündür. Ama bazı durumlarda daha ciddi değişikliklerin yapılması gerekir. Yağ enjeksiyonu gibi kısa süreli bir operasyonla poponuzun çok daha yuvarlak ve fit görünmesini sağlayabilirsiniz. Böyle bir görünüm bir kadının kendisini daha iyi hissetmesi ve kendi özbeğenisini artırmaya da yardımcı olur. Genetik olarak düşük bir popo varlığında ne kadar spor yapılırsa yapılsın, ameliyatsız istenilen görünüme kavuşmak mümkün olmayabilir.

Sağlıklı ve güzel görünen bir vücut bireyin özgüveni ve beğenisi açısından önem taşır. Bazı bireyler kendi vücutlarına baktıklarında bölgesel olarak yağlanmaların yoğun olduğunu gözlemlerler. Mesela erkeklerde karın ve kadınlarda da basen bölgesinde yağlanma genel bir problemdir. Ancak bazen ikisi bir arada olabilmektedir. İşte böyle bir durumdaeğer karın yağlarını aldırmaya karar verirseniz aynı zamanda popo kaldırma operasyonunu da olabilirsiniz. Çünkü karından alınan yağlarınız poponuzun yeterince fit görünmeyen bölgelerine eklenebilir. Böylelikle iki sorun aynı anda çözülmüş olacaktır. Tek bir istirahat süresi ile kısa zamanda iyileşir ve üstelik tek bir ameliyatla hem karın bölgenizdeki yağlardan kurtulabilir, hem de poponuzu şekillendirebilirsiniz. Bu konuda deneyimli ve profesyonel doktorlarla birlikte çalışan bir sağlık merkezinden yardım alabilirsiniz. Hastanemizde er iki işlem eş zamanlı olarak güvenle uygulanmaktadır.

Popo kaldırma ameliyatlarında protez veya dolgu ekleme yöntemleri kullanılmaktadır. Ancak, çoğu hastada en etkili ve güvenli yöntem yağ enjeksiyonudur. Özellikle de eğer kişinin kendisinden yağ alınacaksa yani liposuction yapılacaksa bu yöntem en risksiz olanıdır. Çünkü zaten hastaya sadece kendisine ait bir parça eklenmiş olur. Dolgu ve protezler ise herkese uymayabilir. Bunlarla da istenen sonuca ulaşılabilse de yağ enjeksiyonunun daha fazla avantajı vardır. Eğer bu ameliyata girecek kişi fazla yağlarından da kurtulmak istiyorsa mutlaka yağ enjeksiyonu yöntemi tercih edilmelidir. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle popoya istenilen şekil verilebilir ve çok daha dolgun bir görünüm kazanabilir.

Dış görünümünden memnun olmayan herkes estetik bir işlemle popo kaldırma ameliyatını olabilir. Ancak, özellikle bazı kişiler için bu ameliyat daha iyi bir seçenek olabilir. Bu kişiler arasında ilk sırada zaten genetik olanlar dümdüz bir popoya sahip olanlar bulunmaktdır. Böyle bir durumda spor yapmak çok etkili olmadığı için genetik olarak popo biçiminde sorun yaşayanlar bu ameliyata girebilir. İkinci olarak kilo aldıktan sonra hızlı bir şekilde kilo veren çoğu kişide sarkma durumu oluşur. Sarkma da spor yaparak düzeltilmesi kolay bir durum olmadığı için bu kişiler de popo kaldırma ameliyatını olabilirler. Bu ameliyat için bir diğer aday grup ise yaşlanmaktan dolayı sarkma ve düzleşme problemi yaşayanlardır. Onlar da poposuna yeniden şekil vermek için bu ameliyata başvurabilirler.

Popo kaldırma operasyonları genel olarak hastaya istediği görüntüyü sağlar ve çok başarılı bir şekilde sonuçlanır. Özellikle sağlığa uygun, deneyimli ve sertifikalı klinik ve sağlık merkezlerinde yapılırsa ameliyatın başarı şansı daha da yükselir. Doktorun deneyimi ve profesyonelliği de ameliyatın başarısı üzerinde çok etkilidir. Zamanla şayet ameliyatın başarısında azalma olursa, bireyde ameliyata engel bir sağlık sorunu olmadığı müddetçe tekrar uygulanabilir.

Poposunun görünümünden rahatsız olanlar için bu sorunu en kısa süreli çözümü yolu popo kaldırma ameliyatlarıdır. Ameliyat oldukça kısa bir sürede tamamlanır. İstirahat süresi de çok uzun değildir. Bu şekilde oldukça kısa bir süre içerisinde istenilen kalça görünümü elde edilir. Daha estetik ve orantılı bir vücuda kavuşmak için her yıl çok sayıda kişi bu ameliyata başvurmaktadır. Ameliyat iki saat, protez kullanılacaksa da üç saat sürer. Genel olarak ameliyat sonrasında üç gün boyunca duş almak ve çok uzun süre suda kalmak önerilmez. İki hafta boyunca özel bir korse giyilir ve ameliyat olan bölge konusunda daha hassas davranılması gerekir. Yağ enjeksiyonu yöntemiyle ameliyat yapılmışsa üç gün, protez kullanılmışsa beş gün istirahat etmek önerilir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket