popo kaldırma ameliyatı

Popo Kaldırma Ameliyatı

Her geçen çağlarda güzellik algısı sürekli değişmekte ancak bazı hatlarda stabil bir mental algı var olmaktadır. İnsanlar güzellik uğruna birçok operasyon ya da trendin peşine takılıp kendini çağa uydurmak, çağın gerektirdiği güzellik ölçütlerine ulaşmak için birçok çözüm aramaktadırlar.

Küçük memeye sahip kadınlar daha büyük memeler isterken, tam tersi büyük memeden rahatsız olan kadınlar meme küçültme operasyonları yaptırmakta, dolgun vücut isteyenler belirli bölgelerini daha dolgunlaştıracak maddelerle operasyonlara girerken ideal ölçülere sahip olmak isteyenler ise yağ aldırma, karın germe gibi operasyonlarla daha zayıf görünebilmek isterler. Aslında bu operasyonlar çağın gerektirdiklerinden çok sizin aynaya bakıp ne görmek istediğinizle alakalı olmalıdır.

Ne çağ ne de insan algısında değişmeyen bazı güzellik kuralları da vardır. Bel-kalça oranı ne kadar uyumluysa estetiksel olarak bir kadın ister balık etli olsun ister zayıf her zaman daha hoş bir görünüme kavuşacaktır. Bunun içinse günümüzde popo kaldırma işlemleri mevcuttur.

Popo Kaldırma Nedir?

İdeal bir görünüm deyince akla karın-bel-kalça arasındaki uyum gelmektedir. Popo kaldırma işlemi, basen hatlarının çok belirgin olmadığı, üst-dış kısımların dışa çıkıntı göründüğü, yağların sarkmış ya da asimetrik toplanmış olduğu ya da yağ eksikliğinden dolayı şeklini kaybetmiş, yandan bakıldığında görünmeyen, düz bir kalça formu oluşturduğunda önerilen bir estetik operasyondur. Bu operasyon sayesinde kişiler kendi vücutlarındaki orantısızlıkları tanır ve bunları ortadan kaldırabilir. Kalçanın protez kullanarak, yağ enjekte ederek ve dolgu maddeleriyle daha dik ve daha orantısal görünmesi sağlanır.

Kalçaların dışarıdan bakıldığında fazla düz olması, sarkmış bir görünümde olması, genetik faktörlerden dolayı düz görünmesi kadınların kalça operasyonu yani popo kaldırma işlemine ihtiyaç duyduklarını gösterir. Yağ enjeksiyonu en çok tercih edilen ve en güvenilir olan yöntemdir, protezler ve kullanılan dolgular her vücuda uyum sağlamadıklarından çok tercih edilen yöntemlerden değildir.

Popo kaldırma yani kalça estetiği bireyin sahip olduğu vücuda katacağı olumlu etkiler ve mutlu sonuçlardan dolayı tercih edilen estetik müdahalelerdir. Kişilerde yaş ilerledikçe oluşan sarkmalar da kalçada düz bir görünüme sebebiyet vereceği için bu operasyon için uygundurlar.

Popo Kaldırma Yöntemleri

Sağlıklı ve güzel hissedilen bir vücut kişinin daha özgüvenli ve daha rahat olmasını sağlar. Estetik operasyonlar bu açıdan bakıldığında daha çok kadınlarda bir rahatlama, bir çıkış noktası olarak görülmektedir. İlerleyen tıpla ve araştırmalarla birlikte şu an neredeyse var olan tüm estetiksel sorunlara bir çözüm bulunmaktadır.

Popo kaldırma operasyonu ister genetik faktörler sebebiyle oluşan düz veya orantısız bir kalça olsun, ister kilo alıp verme durumlarında oluşan düz bir kalça ya da yaşlanmayla birlikte gelen yer çekimi etkisiyle sarkmıştır.

Düz bir kalça olsun, her birine de özel bir çözüm seçeneğiyle kişileri bu durumlardan kurtarmak adına farklı seçeneklerle yapılabilmektedir. Hem görsel hem de psikolojik olarak bir tatmin sağlayan bu operasyonun birkaç farklı seçeneği mevcuttur. Bunlar yağ enjeksiyon yöntemi, protez uygulaması ve dolgu kullanımı olarak 3 sınıfta toplanırlar.

Yağ enjeksiyonu ile popo kaldırma işlemi, vücudun belli kısımlarından alınan yağların kalçaya enjeksiyonu olarak açıklanabilir. Yağ enjeksiyonu, kalçanın dolgunluğunu ve hacmini arttırmak ve asimetrik ya da sarkık olan görüntüyü şekillendirmek için kullanılan bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde hem vücutta istenmeyen bölgelerde bulunan fazla yağlanmanın liposuction yöntemi ile alınması, hem de elde edilen bu doğal materyal ile asıl istenen kalçanın daha oranlı ve daha belirgin olması sağlanır.

Bu yöntemle popo kaldırma işlemi son yıllarda en çok tercih edilen ve en başarılı sonuçlar veren işlemdir. Protez yerleştirmekten çok daha avantajlı olan bu yöntem, kalça kıvrım ve formunu yeniden çizme olanağı sunarak kalçanın sadece üst bölümüne yerleştirilen protezden çok daha doğal bir görünüme ulaşmayı sağlar.

Popo Kaldırma Sonrası Yapılacaklar

Yağ enjeksiyon yöntemi sonrasında kalçada herhangi bir yara izi kalmayacaktır. Popo protezlerinde ise protezi yerleştirmek için açılmış belirgin bir kesi izi olacaktır. Protez kullanımında kalça içinde yabancı bir cisimle yaşayacakken, yağ enjeksiyon yönteminde kullanılan dokular tamamen size ait olup herhangi bir yabancılık hissi oluşturmayacaktır.popo-kaldirma

Popo protezlerini de tercih eden birçok insan var. Vücutta yeteri kadar yağ olmadığı durumlarda protez kullanmak ilk seçenek olacaktır. Popo protezleri memeler için kullanılan protezlerle aynı içeriğe sahiptir ancak yapısal olarak farklı formda üretilmişlerdir. Kuyruk sokumundan açılan küçük bir kesi ile girilerek kalça kaslarının içine entegre edilen bu silikon popo protezleri sayesinde poponun üst kısmı belirginlik kazanarak dikleşmiş ve büyümüş hissi yaratır.

Bu protezler dışarıdan bir gözle bakıldığında ya da dokunulduğunda hissedilmezler. Kesinin bulunduğu yer de kuyruk sokumu olmasından dolayı dışardan bir iz görülmeyecektir. İleri teknoloji ürünleri olan bu protezler, memelerde kullanılan silikonlarla aynı içeriğe sahip olduklarından aynı meme protezleri gibi ömrünüzün sonuna kadar vücudunuzda kalır.

Popo kaldırma için kullanılan bir diğer yöntem ise ameliyatsız olarak bir dolgu ile yapılan bir kalça estetiğidir. Yağ enjeksiyonlarının kısa bir sürede eridiğini savunan, ameliyat olmamak için de protezi savunmayan bu yöntem son zamanlarda en çok araştırılan konulardan biridir. Düz ve sarkmış kalçalara daha hoş bir görünüm vermek için yapılan bu uygulamada kullanılan dolgu malzemesi %98 su ve %2 poliamidden meydana gelen hidrofilik bir jel olan “aquafilling” adlı bir dolgu maddesidir.

Kalçasının görüntüsünden memnun olmayan, daha büyük, daha dolgun ve belirgin kalçalara sahip olmak isteyen herkese uygulanabilmektedir. Ayrıca ameliyattan korkan, vücudunda bir yara izi ya da iyileşme süreci istemeyen herkes tarafından tercih edilebilen bir uygulamadır. Bu işlemde kişiye lokal anestezi uygulanır ve hasta işlem bittikten sonra hemen evine dönebilir. Kalıcılığı ise neredeyse 4-5 sene civarıdır.

Popo Estetik Ameliyatı Sonrası

İşlem süresi, uygulanacak olan operasyonun türüne göre farklılık göstermekle beraber, 45 dakika ile 2 saat arası sürebilmektedir. Kalça estetik operasyonları sonrası ilk birkaç gün hafif ağrılar oluşması normaldir. Bu ağrılar doktor tarafından önerilen ağrı kesiciler yardımı ile daha kısa sürede geçecektir.

İşlem sonrası dikkat edilecek hususlar uygulanan yönteme göre değişir. Eğer protez uygulaması yapıldıysa ya da vücuttan yağ alarak kalçaya yağ enjeksiyonu yapıldıysa hastanın işlem sonrası bir süre medikal korse kullanması gerekmektedir. Protez uygulanan hastaların da belli bir süre yüz üstü yatmaları ve ani oturup kalkma hareketlerinden uzak durmaları gerekmektedir. Eğer hastaya protez uygulandıysa hasta hiçbir zaman kalçadan enjeksiyon yaptırmamalıdır.

Tags: No tags