popo kaldırma ameliyatı süreci

Popo Kaldırma Ameliyatı Süreci

Popo kaldırma ameliyatı ilk bakışta diğer estetik operasyonlar ve uygulamalar gibi kulağa zor gelebilir. Ameliyat sırasındaki uygulamalar ve dinlenme süreci bazı hastaları korkutur. Ama estetik operasyonlar konusunda geliştirilen teknikler ve ilerlemeler artık bu tarz operasyonlardan korkulmaması gerektiğini gösterir.

Popo kaldırma oldukça kısa süren ve başarılı sonuçlar veren bir operasyondur. Ameliyat sonrasında dinlenme de çok uzun sürmez. Kısa sürede hasta istediği gibi fit ve dolgun, ayrıca kalkık bir popoya sahip olur. Böyle bir sorun yaşayanlar için önerilebilecek en iyi çözümlerden birisidir. Poposundan rahatsız olan ve vücudunu bu açıda orantısız bulan herkes bu ameliyatı yaptırabilir.

Popo Kaldırma Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Popo kaldırma ameliyatı süresi genelde hangi uygulamayla birlikte yapılacağına göre değişiklik gösterir. Bu ameliyat için en çok önerilen uygulamalardan birisi yağ enjeksiyonudur. Vücudunun başka bölgelerinde bölgesel yağlanma sorunu olanlar bu uygulama için en uygun hastalardır. Buralardan alınan yağlar popoya enjekte edilerek ameliyat tamamlanır.

Öncelikle liposuction daha sonra da yağ ekleme uygulamaları yapılır. Ameliyat süresi alınacak olan yağ oranı ve uygulama yapılacak olan bölgenin genişliğine göre değişir ama en çok 1 ya da 1,5 saat sürer. Ameliyattan sonraki dinlenme süresi ise sadece 2 gündür. Hastanın bir süre ağır fiziksel aktivitelerden ve suyla uzun süreli temastan kaçınması gerekir. Eklenen yağların vücuda oturması için de bir süre korse giyilebilir.

Protez ya da Dolgu ile Popo Kaldırma Ameliyatı

Hastadan alınacak olan yağ yoksa ve başka uygun bir çözüm bulunamamışsa hastaya bir protez takılması da seçenekler arasındadır. Vücuttan farklı bir malzeme olsa da protezler de artık son derece kaliteli olabiliyor. Ameliyat için uygun bir yer seçtiyseniz ve doktorunuz bu konuda bir uzman ve deneyimli ise bu konuda da sorun yaşamazsınız.

Protezle birlikte yapılan popo kaldırma ameliyatı süresi ise yaklaşık 3 saattir. Hasta ameliyattan sonra 5 gün istirahat etmelidir. Yine bir süre suyla temastan ve ağır hareketlerden kaçınmak ve korse takmak gerekir. Dolgu malzemesi de kaliteli ve vücuda uygun bir malzeme ise bu şekilde yapılan popo kaldırma ameliyatları da aynı sürelerde geçer ve istirahat süresi de yağ enjeksiyonundan uzun değildir.

Popo Kaldırma Ameliyatı Öncesi ve Sonrası

Böyle bir ameliyat için karar veren bir hastanın kendisi için en iyi kliniği bulup sağlığını riske atmaması önemlidir. İyi bir klinikte uzman ve deneyimli doktorlar çalışır ve hastanın ameliyata karar verme sürecinde de yardımcı olurlar. Hasta kararı kendi verse de doktorun önerilerini dikkate almalıdır. Ameliyat sonrasındaki görüntü hakkında da bilgi alabilir.

Görsel olarak sonuçlar hakkında ayrıntılı fikir alması da mümkündür. Ameliyat süreci ve sonrası hakkında bilinçli olursa ameliyat çok daha rahat geçer. Ameliyat sonrasında ise doktorun tavsiyesine göre hareket etmek ve bir süre korse takmak yeterlidir. Popo kaldırma ameliyatları aşırı derecede riskli ve sağlığınızı tehlikeye atacak ameliyatlar değildir. Özellikle iyi bir klinik ve deneyimli ve profesyonel bir doktorla yapılırsa başarılı bir sonuç verir.

Popo Kaldırma Ameliyatını Rahatça Tercih Edebilirsiniz

Çok düz ve belli belirsiz bir popoya uzun süre katlanmak zorunda değilsiniz. Buna benzer şekilde estetik olarak beğenmediğiniz her yeriniz hakkında bu tarz uygulamalara başvurabilirsiniz. Gelişen teknikler sayesinde bu tarz ameliyatlar oldukça kolaylaşmıştır ve çok başarılı geçmektedir.

İsteyen herkes beğenmediği ve kendisini rahatsız eden yerleri hakkında bu tür operasyonlara başvurabilir. Ameliyatın ayrıntıları ve kişinin özel durumları fiyatları değiştirebilir ama ameliyatların yaygınlaşması ve tekniklerin gelişmesi artık fiyatları herkes için daha uygun bir hale getirmiştir. Her yıl çok sayıda kişi bu tarz ameliyatlara başvuruyor ve istediği gibi bir vücuda kavuşabiliyor.

Daha Feminen ve Estetik bir Vücuda Sahip Olmak

Bütün kadınlar vücut hatlarına önem verir ve kendi vücudundan memnun olmak ister. Bir insanın sürekli vücudunda beğenmediği ve saklamak istediği bir yerlerinin bulunması olumsuz sonuçlara yol açar. Her gün bunu düşünerek yaşamak özgüven eksikliğine yol açar. Kalçamızın çok önemsiz bir yerimiz olduğu düşünülmesin.

Vücudumuz bir bütün olarak orantılı olmazsa istediğimiz gibi görünmez. Bu durumda sürekli bir rahatsızlık da peşimizi bırakmaz. Özgüven eksikliği ve her gün peşimizi bırakmayan bir sorun yaşamak yerine bunun için uygun bir çözüm geliştirmek ve ameliyat ettirmek çok daha kesin bir çözümdür ve kişinin yaşam kalitesini artırır.

Brezilya Poposu Artık Hayal Değil

Güzellik yarışmalarında her sene Latin Amerikalı ve özellikle Brezilyalı kadınlar seçilmesi bir tesadüf değildir. Bilindiği gibi onlar sadece genetik açıdan şanslı olarak tanımlanamaz. Aynı zamanda çoğu Brezilyalı güzel estetik ameliyatlardan faydalanır. Bu tarz ameliyatlardan en çok yararlanan bir başka grup ise ünlülerdir.

Televizyonlarda gördüğümüz güzel ve orantılı vücutlar ise artık hiç kimse için bir hayal sayılmaz. Birkaç operasyonla böyle bir vücuda kavuşmak mümkündür. Yapmanız gereken tek şey iyi bir klinik bulmak ve doktor randevusu almaktır. Geri kalan süreç hızla ilerleyecek ve siz de bu sorunu düşünmekten kurtulacaksınız.

Karın Germe ve Popo Kaldırma

Karında biriken yağlar ve poponun belirsizliği en çok şikayetçi olduğunuz sorunlarınız ise popo kaldırma için daha fazla vakit kaybetmenize gerek yok. Çünkü bu iki sorun tek bir ameliyatla çözülebilecek olan basit sorunlar haline geldi. Aynı operasyon sırasında karnınızdan alınan yağlar artık poponuza enjekte edilebiliyor. Böylece vücudunuza yabancı bir madde girmiyor ve ameliyatlar da başarılı sonuçlar veriyor. Doktorunuz alanında uzman ve deneyimli ise ameliyatınız iyi bir sonuç verecektir.

Sarkma Problemi

Bir diğer hasta grubu ise uzun süreli kilolu olup birden bire kilo veren ve bu yüzden sorun yaşayan hasta grubudur. Bu tür sarkmalar için de spor yapmak kesin bir çözüm sunmaz. Popo bölgesindeki sarkmaların toparlanması için ameliyat gereklidir. Bu tarz şikayeti olan hastalar da iyi bir kliğine başvurarak bu sorundan kurtulabilir.

Yapmaları gereken tek şey klinik ve doktor seçiminde özenli davranmak ve bu konuyu çözmek için bir girişimde bulunmaktır. Vücudumuz bizim sahip olduğumuz şeyler arasında en değerli olanlardan birisidir. Ona iyi bakmak ve daha iyi ve fit hale getirmek de en önemli ihtiyaçlarımızdan birisidir.

Tags: No tags