popo kaldırma ameliyatı olmak

Popo Kaldırma Ameliyatı Olmak

Belirgin ve dolgun bir popoya sahip olmak kadınlar için çok önemlidir. Her kadın orantılı ve güzel bir vücuda sahip olmak ister. Bu sadece görünüşle ilgili bir problem değildir. Çünkü görünüşünden memnun olmamak aynı zamanda psikolojik sorunlara yol açar.

Kalçanın düşük olması ya da belirsiz olması her kadını rahatsız eder. Brezilya poposu yani kalkık ve biçimli kalçalar hemen her kadının hayalidir. Genetik olarak bu açıdan şanssız olanlar için spor yapmak etkili bir çözüm olmayabilir. Bazı vücut yapıları spora dirençlidir ve şekil almak istemez. Bu gibi durumlarda popo kaldırma ameliyatı en iyi çözümdür.

Popo Kaldırma Ameliyatı

Hayal edilen vücut hatlarına sahip olmak için başvurulan ameliyatlardan birisi de popo kaldırma operasyonudur. Her yıl çok sayıda kişi bu ameliyata başvurur. Bu ameliyat hastanın ihtiyaçlarına göre farklı yöntemlerle yapılabilir.

Protez, dolgu ya da yağ enjeksiyonu en çok kullanılan yöntemler arasındadır. İsteyen herkes bu ameliyatı yaptırarak istediği şekilde bir popoya hızlı bir şekilde kavuşabilir. Çok kilolu olanlar ya da bölgesel yağlanma sorunları olanlar da kendi vücudundaki yağlardan kurtularak poposuna enjekte etme yöntemini de seçebilir. Böylelikle tek bir operasyonla iki hedef birden gerçekleştirilir. Ameliyat öncesinde doktorunuzla konuşur ve nasıl bir sorununuz olduğunu ayrıntılı bir şekilde belirledikten sonra ameliyat şekline de birlikte karar verebilirsiniz.

Neden Popo Kaldırma Ameliyatına Başvurulur?

Popo kaldırma ameliyatına başvurmanın en önemli nedenlerinden birisi, genetik nedenlerdir. Genetik yatkınlıklar ve bölgesel dengesizlikler kadın ya da erkek hemen herkesin problemidir. Herkes orantılı bir vücut konusunda doğuştan şanslı olmayabilir. Üstelik böyle durumlarda spor yapmak da kesin bir çözüm değildir.

Basendeki fazla yağlanmalar gibi sorunları olanlar sporla bunları eritebilir. Ama farklı bölgeler için çözüm bu kadar basit olmayabilir ve farklı işlemler gerekir. Doğuştan düşük ve belirsiz bir popo ne kadar spor yapılırsa yapılsın düzelmeyebilir. Ancak bazen yağ enjeksiyonu gibi kısa süreli ve basit bir işlem bile poponuza hayal ettiğiniz biçim ve formu kazandırır.

Orantılı Vücut Hatları

Hepimiz orantılı bir vücuda sahip olmak isteriz. Giydiğimiz kıyafetleri kendimize yakıştırmak ve de vücudumuza güvenmek için orantılı bir vücudumuzun olması gerekir. Özgüvenli bir insan hayatına çok daha iyi bir şekilde devam eder. Bu yüzden beğenmediğimiz ya da orantısız bulduğumuz vücut hatlarımıza şekil vermek için estetik operasyonlara başvurmak çok mantıklıdır. Hatta bazen gereklidir.

Eğer karın bölgenizdeki ya da basenlerinizdeki yağlardan bir türlü kurtulamıyorsanız ve aynı zamanda poponuzun çok düşük olduğundan şikayetçi iseniz tek bir operasyonla bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Tek bir operasyon çok daha kısa sürecektir ve üstelik iyileşme süreciniz de kısalacaktır.

Popo Kaldırma Ameliyatı Uygulamaları

Dolgu veya protez ekleme popo kaldırma ameliyatlarında en çok uygulanan yöntemler arasındadır. Ama en çok tavsiye edilen ve güvenli bulunan yöntem yağ enjeksiyonudur. Bir hastada bölgesel yağlanma varsa ve liposuction gerekiyorsa popo kaldırma için de kesinlikle yağ enjeksiyonu önerilir. Hastanın kendisinden alınan yağlar vücuduna tekrar enjekte edilirse operasyon çok risksiz bir şekilde tamamlanmış olur. Çünkü dolgu ya da protez maddeleri bazı hastalara uygun olmayabilir.

Yağ enjeksiyonu hem düşük olan popoyu daha kalkık hem de belirsiz popoyu daha dolgun gösterebilir. Bu yüzden böyle bir operasyon yaptırmak isteyen hastalar için öncelikle bu yöntemin uygun olup olmadığı araştırılır. Uygun değilse protez ya da dolgu uygulaması tercih edilir.

Protez ya da Dolgu ile Popo Kaldırma

Eğer bir hastada alınması gereken yağ yoksa popo kaldırma için protez ya da dolgu işlemi uygulanır. Uygulama için sağlığa tamamen uygun ve son kalitede bir protez ya da dolgu malzemesi seçilirse bu uygulama da son derece risksiz ve başarılı geçer.

İnsan vücuduna tamamen uyumlu bir dolgu malzemesi ya da protezle popoya istenilen şekil verilir ve daha dolgun ve fit bir popo görünümü sağlanır. Ameliyat sonrasında belirli bir istirahat süresi ve dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunlara tamamen uyum sağlanır ve doktorun tavsiyeleri dikkate alınırsa ameliyat sonrasında da hasta bir sıkıntı yaşamaz.

Popo Kaldırma Ameliyatı Kimlere Önerilir?

Kendi vücudundan ve vücudunun orantısından memnun olmayan herkes estetik operasyonlar için uygundur. Ama popo kaldırma ameliyatı genel olarak popo bölgesi dümdüz ve herhangi bir çıkıntı olmayan kişilere önerilir. Düşük bir popoya sahip olan ve yine bu bölgenin orantısından memnun olmayanlar da bu ameliyata başvurabilir. Bu gibi durumlarda insanın spor yaparak sorunu çözmesi de mümkün değildir.

Öte yandan estetik operasyonlara en çok başvuran hastalar obezite sorunu yaşayan, bir dönem çok kilolu olup bunları vermiş olsa bile sarkma sorunu yaşayanlardır. Bu tür sarkma sorunlarında da spor yapmak işe yaramayacağı için popo kaldırma ameliyatı en uygun çözüm olur. Son olarak yaş almaktan dolayı kaslarının erimesinden ve popo bölgesinin belirsizleşmesinden şikayetçi olan kişiler de estetik operasyonlar için uygun adaylar olarak değerlendirilir.

Popo Kaldırma Ameliyatları Başarılı Sonuçlar Verir mi?

Popo kaldırma ameliyatı ile kişiler istediği gibi bir popoya sahip olabilir. Dümdüz ya da düşük popo görüntüsü ortadan kalkar ve kişi istediği gibi dolgun ve orantılı bir popoya kavuşur. Ameliyat için seçilecek olan klinik ya da sağlık merkezi seçimi dikkatli yapılmalıdır.

Sertifikaları tamamlanmış ve uzman hekimlerin çalıştığı bir yerde ameliyat olmak operasyonun daha başarılı ve risksiz geçmesini sağlar. Ayrıca ameliyata girecek olan doktorun deneyimi de bu noktada önemlidir.

Kısa Sürede Etkili Bir Çözüm

Popo ve kalçasının görünümünden hoşlanmayanlar için popo kaldırma ameliyatı oldukça kısa sürede hastaları istedikleri vücut ölçülerini kazandıran bir ameliyattır. Ameliyat süresi ve arkasından gelen istirahat süresi çok uzun değildir. Operasyon gerekli şartlarda profesyonel ve deneyimli bir doktor tarafından yapılmışsa büyük bir oranda başarılı olur. Geçen yıllarla birlikte hasta tekrar sorun yaşarsa ameliyat tekrarlanabilir.

Uygulama sırasında protez kullanılmasına karar verilmişse ameliyat süresi yaklaşık 3 saattir. Diğer uygulamalar daha kısa sürer. Protez yapıldıktan sonra hasta 5 gün dinlenmelidir. Ama yağ enjeksiyonu yöntemi kullanılmışsa üç günlük bir istirahat yeterlidir. Birkaç gün duş almamak ve uzun süre suda kalmamak gerekir. Ayrıca poponun istenilen şekilde kalması için bir süre korse takılır. İstenilen talimatlara uyulursa ameliyat başarılı geçer ve kısa bir süre sonra hasta istediği gibi ideal bir popo görünümüne sahip olur.

Tags: No tags