Medikal Estetik > Cilt Gençleştirme

Medikal Cilt Bakımı

Cilt sağlığı ve bakımı son derece önemli ve gerekli bir işlemdir. Medikal cilt bakımı kozmetik ürünlerle yapılan profesyonel bir cilt bakım işlemidir. İşlem ile birlikte kişilerin cildindeki yağlar, kirler, siyah noktalar ve mat cilt görünümü ortadan kaldırılabilmektedir. Medikal cilt bakımı cilt üzerinde daha birçok önemli görevi üstlenen son derece etkili bir işlemdir. Sizlere işleme ilişkin olarak merak ettiğiniz tüm detaylardan bahsetmek istiyoruz.

Medikal Cilt Bakımı Nedir?

Kadın veya erkek fark etmeksizin yaş ilerledikçe kişilerde çeşitli cilt sorunları yaşanmaya başlar. Bunlar gençken de çeşitli dış faktörlerden kaynaklı olarak yaşanabilmektedir. Böyle durumlarda yapılması gereken cildin ihtiyacı olan bakımın yapılmasıdır. İşlemi de tam olarak bu amaçla tercih edilen bir yöntem olmaktadır. Çeşitli kozmetik ürünler kullanılarak cilt derinlemesine bir şekilde temizlenir. Bu işlemlerle sadece cilt temizliği değil aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nem de kazanılmış olur. Yani kısacası bu işlem kişilerin cilt problemlerinden kurtulmak için yaptırdığı önemli bir tedavidir.

Medikal Cilt Bakımına Neden İhtiyaç Duyulur?

Cilt bakımına neden ihtiyaç duyulur gibi bir soru sormamız aslında çok da mantıklı değildir. Çünkü cilt her zaman sağlıklı ve temiz kalamaz. Yaş ilerledikçe, dış faktörlerin de etkisiyle ciltte bazı sorunlar ortaya çıkar. Bunların aşılması için derinlemesine cilt temizliği yapılmalıdır. Medikal cilt temizliği de tam olarak bu yüzden uygulanan bir işlemdir. Aslında tam kapsamlı bir cilt bakım işlemidir. Cildin sorunlarına uygun bakım işlemleri gerçekleştirilir ve sonuç olarak da mükemmel bir cilt görünümü elde edilir. İşlem sonunda hem sağlıklı görünen hem de son derece genç olan bir cilde sahip olunur.

Medikal cilt bakımı herhangi bir zararı olmayan bir bakım işlemidir. Bu yüzden de herkes rahatlıkla bu işlemleri yaptırabilir. Cildinizde hoşunuza gitmeyen görünüm varsa veya genel olarak görünümünden memnun değilseniz sizler de bu yöntemle çok daha sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz. Bu işlemler herkes için uygun ve zararsızdır.

Cilt bakım işlemleri arasında en kapsamlı olarak karşımıza çıkan belirli aşamalardan geçirilerek yapılır. Yani diğer cilt bakım yöntemleri gibi tek bir işlemden bahsedilemez. Burada tam kapsamlı bir şekilde cilt temizliğinden bahsedilmektedir. Yani cildin problemine göre öncelikle cilt temizliği yapılır ve sonrasında da aynı şekilde cildin ihtiyacına göre serumlar ve dokular uygulanır. Yani kısacası cilt için en iyi işlemler bir arada uygulanarak cildin tüm ihtiyaçları giderilir.

Cilt için oldukça etkili ve faydalı olan Medikal cilt bakımı tek bir işlem değildir. Bu aslında bir süreç ve aşamalardan oluşur. Bu aşamaların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

İlk etapta iyi bir cilt analiz işlemi yapılır. Cilt tipi ve ciltteki temel sorunlar tespit edilir. Bunun yanında ayrıca cildin ihtiyacı olan unsurlar da tespit edilerek neler yapılacağına karar verilir.

Hangi işlemin uygulanacağına karar verilir ve bunun için de cilt temizlenerek hazırlanır. Özellikle bu aşamada makyaj kalıntıları çok iyi bir şekilde temizlenmektedir.

Cilt hazırlandıktan sonra ilk olarak iyi bir peeling işlemi uygulanır ve cilt ölü derilerden tamamen arındırılmaya çalışılır.

Sonrasında cilde buhar verilerek gözenekler açılır ve cilt iyice yumuşatılır.

Gözeneklerin içleri iyice temizlenir ve temiz bir cilt elde edilir.

Daha sonra cildin nem veya kollajene ihtiyacı varsa bunlar ilave edilir.

Cilde vitamin ve çeşitli serumlar uygulanır ve cilt son derece güzel bir şekilde beslenir.

Uygulanan tüm vitaminler ve serumlar güzelce masaj yapılarak cilde yedirilir.

Son olarak güneş koruyucu sürülerek cilt en iyi şekilde hazırlanmış olur.

Medikal cilt bakımı oldukça önemli aşamalardan geçilerek yapılır ve işlem sonunda mükemmel bir cilt görünümü elde edilir.

Medikal, cilt üzerinde önemli faydaları olan bir işlemdir. Bu faydaların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

Cilt derinlemesine temizlenir ve etkili bir şekilde yenilenir.

Ciltteki kan dolaşımı hızlanır ve bu da cildin daha sağlıklı ve parlak olmasını sağlar.

Cilt eski esnekliğini geri kazandırır.

Sürekli olarak uygulandığında cilt temiz kalır ve uzun vadede sarkma ve kırışıklıklar engellenir.

Kalıtsal olan cilt bozuklukları üzerinde de olumlu etkileri vardır.

Medikal cilt bakımı cilt üzerinde oldukça önemli faydaları olan bir işlemdir. Bu sebeple de mutlaka düzenli olarak yapılması gerekmektedir.

Medikal cilt bakımı işlemi sonrasında cilt tazelenmekte, ancak dış etmenlere karşı da korumasız hale gelmektedir. Bu yüzden de birkaç gün dikkat edilmesi gerekir. Özellikle güneş ışınlarından mutlaka korunması gerekir. Güneşin yanı sıra cildin kimyasal ürünlerden ve kozmetik ürünlerden de mutlaka birkaç gün korunması gerekmektedir. Onun dışında Medikal cilt bakımı sonrasında zaten mükemmel bir cilde sahip olmanız mümkün olacaktır.

İyi bir Medikal cilt bakımı için öncelikle iyi bir hastane, klinik ve bu alanda uzman bir ekip bulunması gerekir. Sonuç olarak işlemin her aşaması incelik ve dikkat gerektirir. Her ne kadar yan etkisi ya da riski bulunmasa da sonuçta kişilerin cilt tipine göre bir uygulama yapılmadığında ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Bu yüzden de mutlaka uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Tabi bu uzmanların yeterliliği de önemlidir. Ancak o zaman Medikal ile arzu edilen sonuçlar elde edilecektir. Ayrıca ciltte herhangi bir sorun oluşmaması da sağlanacaktır.

Cildinize Medikal cilt bakımı yaptırmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar da vardır. Bunların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle iyi bir hastane, klinik ve iyi bir uzman bulmanız gerekir. Bunun yanında işlem öncesi ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bazı hususlara önemle dikkat etmeniz gerekir. Tüm bunların sonucunda bakım işleminden en iyi sonuçlar elde edilebilir.

Medikal cilt bakımı yaptırmak istediğinizde bu kapsamlı işlem için ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle bu işlemin oldukça başarılı ve birçok cilt sorunu üzerinde etkili bir işlem olduğunu söyleyebiliriz. Büyük ihtimalle işlem sonrası uzun bir süre kozmetik ürün kullanmanıza bile gerek kalmayacaktır. Karın germe operasyonu örneklerini sayfamızdan inceleyebilirsiniz. Bu yüzden aslında işlem için ödenen ücret uzun vadede sizlere avantaj olarak geri dönecektir. İşleme ilişkin olarak detaylı bilgi almak için öncelikle muayene olmanız çok daha iyi olacaktır. Medikal bakımı konusunda uzman ve etkili olan hastanemiz ile görüşüp, en iyi fiyat bilgisini alabilirsiniz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket