lazer-ile-tuy-sarartma

Lazer ile Tüy Sarartma

İstenmeyen tüyler lazer epilasyon yöntemleri ile çok kolay bir biçimde yok edilse de bazı tüyler çok ince ve açık renkli olduğunda lazer bunları görmez ve bunlar üzerinde etki etmez. Böyle durumlarda kişiler için tercih edilebilecek en iyi yöntem lazer ile tüy sarartma yöntemi olmaktadır. Bu yöntem için ise son yıllarda geliştirilen Q-switch Nd-Yag lazer cihazı kullanılmaktadır. Birçok bölgede rahatlıkla kullanılabilen bu cihaz ince ve belli belirsiz olan tüyleri sarartarak inceltir ve zamanla bu tüy yok olur.

Lazer ile Tüy Sarartma Neden Yapılır?

Lazer yöntemleri ile genel olarak tüy ve kıl köklerinden kalıcı olarak bunlardan kurtulmak mümkün olsa da bazen tüy yapısı bu işlemler için uygun olmamaktadır. Bu yüzden de ince tüylere sahip olan kişiler bu tüylerden kurtulmak için ekstra olarak farklı yöntemlere ihtiyaç duymaktadır. Lazer ile tüy sarartma ise tam olarak kişilerin bu tüylerden kurtulması için uygulanan bir yöntemdir. Kişilerin ince tüylerinden kurtulması ve bu tüylerin görünümünün kamufle edilmesi için son derece önemlidir.

Sarartma İşlemi Kimlere Uygulanır?

Diğer lazer yöntemlerinden farklı olarak Lazer ile tüy sarartma işlemi her cilt tipine ve her ten rengine uygun olan bir işlemdir. Zaten bu yöntem genelde diğer lazer yöntemleri ile uygulanamayan ciltlerde tüy görünümünün engellenmesi için yapılmaktadır. Hangi cilt rengine ve cilt tipine sahip olursanız olun rahatlıkla bu yöntemi tercih edebilir ve uygulatabilirsiniz. Ayrıca bu işlem her mevsim rahatlıkla yapılabilen bir yöntemdir. Bu da son derece önemli bir avantaj sağlamaktadır.

Lazer Ile Tüy Sarartma Nedir?

Lazer cihazlar kullanılarak yapılan tüy sarartma işlemi nedir ve nasıl etki eder merak ediyorsanız bilgi vermek istiyoruz. Lazer ile tüy sarartma işleminde tüy köklerine gönderilen lazer ışınları tüylerin incelerek renklerinin açılmasına neden olur. Belirli bir süre sonra tüylerin rengi eski halini alırken incelikleri aynı kalır. Burada bir şekilde tüylerin yapıları inceltilmiş olur. Aslında amaç tüylerin tendeki görünümünü kamufle etmek ve inceltmektir. Bu işlem klasik lazer cihazların göremediği tüy ve kıllar üzerinde etkili olur ve özellikle ten rengi ve tüy rengi çok açık olan kişilerde önerilmektedir.

Hangi Bölgelerde Etkilidir?

Tüyleri sarartmak için kullanılan bu yöntem normal koşullarda her bölgede rahatlıkla uygulansa da daha pratik olması açısından ince tüylerin olduğu veya diğer lazer cihazlarının göremediği yerlerde tercih edilmektedir. Yüz, üst kol, bel, sırt ve karın gibi alanlar bunların arasında öne çıkmaktadır. Lazer ile tüy sarartma işlemi tüm bu alanlarda güvenle kullanılabilen bir yöntem olmaktadır. Sizler de bu alanlarda güvenle bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Tüyleri Yok Eder Mi?

Bu yöntem genel itibari ile tüyleri yok etmekten ziyade görünümünü engellemek için yapılmaktadır. Ancak tüylere her işlem yapıldığında belirli bir oranda incelme sağlandığından dolayı zamanla tüylerin yok olduğunu da söyleyebiliriz. Lazer ile tüy sarartma diğer lazer yöntemleri gibi tüyleri yok etmede etkili olmasa da düzenli olarak yapıldığında etkili sonuçlar elde edildiğini söyleyebiliriz. Tüylerinizden kurtulamama ihtimaline karşı sizler de bu yöntemin sağlayacağı avantajları elde edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Lazer yöntemleri tüylerden kurtulmak ve kamufle etmekte tercih edebileceğiniz en iyi yöntemler olmaktadır. Bu yöntemlerin üstelik uygulama süreci de son derece basit ve konforlu olmaktadır. Birçok kişi bu yöntemler ile rahatlıkla tüylerinden kurtulabilmektedir. Bu önemli yöntemin nasıl uygulanacağı konusuna gelecek olursak. Şöyle ki;
Kişiler işlem için uygun bir alana alınır ve uygulama yapılacak olan bölge açılır.
Daha sonra özel uca sahip lazer cihazı ile sarartma işlemine başlanır.
Uygulama bölgesine göre işlemin uygulama süresinde değişiklik olabilir. Ancak genel olarak pratik ve konforlu bir işlemdir.
Ayıracağınız vakit çok kısa ancak alacağınız etki oldukça fazladır. Bu yüzden de rahatlıkla tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz.

Herhangi Bir Zararı Var Mı?

Lazer yöntemleri ile ilgili olarak en fazla merak edilen konu kuşkusuz bu tarz işlemlerin herhangi bir zararının olup olmadığıdır. Bu işlemler sırasında lazer ışınlarının vücuda gönderilmesi insanların bu yöntemlerin zararlı olabileceğini düşünmesine neden olmaktadır. Bu işlemler sırasında evet belirli bir oranda lazer ışını kullanılmaktadır ancak bu ışınların miktarı insan sağlığını olumsuz etkileyecek düzeyde değildir. Zaten gündelik yaşamımızda bu ışınların yaydığı radyasyon miktarından çok daha fazlasına maruz kaldığımızı söyleyebiliriz. Bu yüzden bu yöntemden çekinmenize hiç gerek yoktur. Zaten işlemin cilt üzerinde de kalıcı bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır. Yalnızca işlem sırasında uygulama bölgesinde hafif kızarıklık olabilmekte ve bu da zaten işlemden yaklaşık 1-2 saat sonra kendiliğinden geçmektedir.

İşlemde Acı Hissi Olur Mu?

Genel olarak lazer işlemlerinde belirli bir acı hissi vardır ancak bu acı hissi minimum seviyededir. Sanki bir sinek ısırığı olarak ifade edilebilecek bir acı hissinden bahsedebiliriz. İşlemi yaptırmak istiyor ancak ağrıdan çekiniyorsanız hiç endişe duymanıza gerek yoktur. Dayanılamayacak bir acı hissi oluşmamakta ve son derece konforlu bir işlem olmaktadır. Bu yüzden de zaten son yıllarda tüylerinden kurtulmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettiği yöntemlerden olmaktadır.

Lazer ile Tüy Sarartma Fiyatları

Lazer işlemleri arasında son yıllarda en fazla tercih edilen yöntemlerden olan tüy sarartma işlemi kadınlar ve erkekler tarafından oldukça merak edilmektedir. Yönteme ilişkin olarak merak edilen en önemli konulardan biri de kuşkusuz fiyattır. İşlem birçok farklı bölgeye uygulandığından dolayı net bir fiyat vermek güçtür. Uygulama bölgesine ve bu bölgedeki tüylerin yoğunluğuna göre fiyat durumu da değişkenlik göstermektedir. Bu sebeplerden ötürü fiyat bilgisi için öncelikle tüylerinizin incelenmesi gerekmektedir. Bu inceleme sonrasında uzmanlarımızın nasıl bir yol izleyeceğini ve fiyat bilgisini sizlere sunacaktır. Sizleri uzun vadede tüylerinizden kurtaracak olan bu yöntem bu tüylerden kurtulmak için harcadığınız miktarlardan çok daha uygun olacaktır.

Tags: No tags