Medikal Estetik > Epilasyon

Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler kadınla ve erkeklerin şikâyet ettiği ortak unsurlardır. Bu tüylerden kurtulmak her zaman kolay değildir. Bu amaçla kullanılan pek çok yöntem olsa da lazer epilasyon bunların arasında öne çıkmaktadır. Hem hızlı hem de etkili oluşu insanların bu yöntemi daha fazla tercih etmesini sağlamaktadır. Bu epilasyon yöntemine ilişkin olarak bilinmesi gereken birçok önemli detay vardır. Bizler bu konuda sizlere detaylı bilgi vermek ve işlemin tüm ayrıntılarından bahsetmek istiyoruz.

Lazer Epilasyon ile Kaç Seans Gereklidir?

Lazer işlemlerinin kaç seansta etki edeceği ve tamamen tüylerden kurtulmak için kaç seansın gerekli olduğu bölgeye ve kişinin tüy yapısına göre değişkenlik gösterir. Bazı bireylerde kısa sürede sonuç alınırken, bazılarında bu süre uzayabilir. Ancak genel olarak lazer epilasyon işleminde 4-6 seans aralığında gözle görülür neticeler alınabilmektedir.

Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürer?

İşlemin ne kadar süreceği de yine yapılan bölgeye ve bölgedeki kıl yoğunluğuna göre değişmektedir. Uygulama bölgesinin alanına göre minimum 5 dakika ile maksimum 120 dakika arasında değişim söz konusu olabilir. Bu süre alana ve tüy yoğunluğuna göre değişecektir. Ancak bu süreç zorlu olmadığı ve gayet konforlu geçtiği için zorlanmayacağınızı rahatlıkla söyleyebiliriz.

Geçmişten günümüze erkek ve kadınların en büyük sorunlarından biri kuşkusuz istenmeyen tüylerdir. Bu tüylerin acısız ve kesin olarak yok edilmesi eskiden mümkün değil iken lazer epilasyon yöntemleri ile bir devrim yaşanmıştır. Tüy köklerine gönderilen ışın dalgaları ile tüy kökleri zayıflatılıp, tamamen yok etmek amaçlanmış ve sonuç olarak da başarılı olunmuştur. Bu yöntem kıl köklerini yok ettiğinden dolayı tüy ve kıl alma yöntemleri arasında en etkili olanlardan biridir. Kendi içinde farklı cihazlar ve yöntemler ile ayrılsa da genel olarak lazer yöntemlerinin son derece etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Tüy alma yöntemleri arasında son yıllarda en fazla tercih edilen işlem olan lazer epilasyon nasıl yapılır ve nasıl etki eder merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Bu işlem tek seferlik bir uygulama değil, birkaç seanstan oluşan bir tedavidir. Her seansta sizleri neler bekler ve nasıl bir süreç geçer sorularının cevaplarını aşağıdaki satırlarda bulabilirsiniz;

Öncelikle hastanın işlem yapılacak bölgesi belirlenir ve işleme başlamadan önce hazırlanır.

Bölgeye herhangi bir şekilde uyuşma etkisi olan işlem yapılmaz. İşlem çok ağrılı bir uygulama olmadığından dolayı genellikle buna gerek duyulmaz.

Alanında uzman kişi dikkatli ve özenli bir biçimde lazer ışınlarını bölgeye göndermeye başlar. Burada hissedilen ağrı duyusu sinek ısırığı gibi bir acı olmaktadır.

Genel olarak işlemin uygulama aşamaları bu kadar kolay olmaktadır. Her seansta aynı işlem yapılır ve gün geçtikçe tüyler azaldığı için hem süre kısalır, hem de işlemden duyulan ağrı hissi azalır.

Lazer uygulaması genel olarak zararlı olmayan işlemler olsa da bazı kişiler için bu işlem uygun değildir. Bu işlem için uygun olmayan kişiler;

12 yaşından daha küçük olanlar

Gri ve beyaz tüylere sahip olanlar

Yakın zamanda güneşe çok maruz kalmış ve çok bronz olanlar

Kanser gibi ciddi rahatsızlığı bulunanlar

Vücudun ışığa karşı hassaslaşmasına neden olan ilaç kullananlar

Herhangi bir cilt hastalığına sahip olanlar

Hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon gibi sorunları olanlar

Lazer epilasyon yukarıda saydığımız kişilerin dışında kalan herkes tarafından gönül rahatlığı ile tercih edilebilir ve uygulanabilir. Güvenli, hızlı ve etkili bir yöntem olmakta ve tüm bunların yanında da sizlere kalıcı çözümler sunmaktadır.

İşlem sırasında kişileri hissedeceği acı asgari seviyede olmaktadır. Öyle ki kişilere uyuşturma etkiye sahip herhangi bir uygulama bile yapılmamaktadır. Zaten hızlı bir işlem olduğundan dolayı da duyulan cüzi acı hastaları etkilememektedir. Lazer epilasyon yaptırmak istiyor ancak ağrıdan korkuyorsanız, çok ağrılı bir işlem olmadığını hatırlatmak isteriz. İşlem son derece konforlu ve minimum acıya sahip bir yöntemdir. Ağda ve benzeri yöntemleri daha önce denemiş olan kişiler özellikle ne kadar az bir acı olduğunu anlayabilecektir. Siz de ağrısız bir şekilde gönül rahatlığı ile bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

Lazer yöntemleri tüylerin kalıcı olarak ortadan kaldırılmasında nasıl bu kadar etkili olabiliyor merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Lazer epilasyon yöntemlerinde tüy kökleri hedef alınarak çok kuvvetli lazer ışınları bölgeye gönderildiğinden dolayı aslında tam isabet bir işlem yapılmaktadır. Bu da yöntemin neden bu kadar etkili olduğunu açıklamaktadır. Lazer yönteminde direkt olarak kıl kökleri yok edilmekte ve bu da bölgede etkili sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Günümüzde gelişen teknoloji ile lazer yöntemleri çok daha zararsız ve güvenilir bir hale gelmiştir. Bu da işlemin kıl folikülü olan her yere rahatlıkla yapılabilmesine olanak tanımıştır. Şu an lazer teknolojileri eşliğinde epilasyon göz çevresi ve kaş, kirpik dışında her yerde kullanılmaktadır. Kaş bölgesi içinde özel olarak geliştirilen ayrı lazer yöntemleri bulunmaktadır. Ancak göz çevresi çok hassas olduğundan dolayı bu uygulamalar yapılmamaktadır.

Lazer epilasyon sonrası kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bunların neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

İşlem yapılan bölgenin işlem sonrası ilk 2 gün direkt olarak güneşe maruz kalmaması gerekir.

İşlemden önce kişi bronzlaşmış veya solaryuma girmiş ise seansın ertelenmesi gerekir.

İşlemden sonraki ilk iki gün kese ve peeling gibi işlemlerden uzak durulması gerekir.

İşlem yapıldığı gün bölge su ile temas etmemelidir. Mümkünse o gün hemen duş almayın.

Lazer işlemleri düzenli olarak uygulandığında etkisi artan yöntemlerdir. Bu sebeple düzenli olarak lazer epilasyon işlemlerine devam etmeniz faydalı olacaktır.

Epilasyon yöntemleri arasında son yıllarda oldukça tercih edilen lazer hakkında en çok merak edilen konulardan biri de işlem fiyatıdır. İşlem için ödenecek olan ücret her bölge için ayrı olmaktadır. Alana, tüy yapısına ve işlemin zorluğuna göre özel fiyatlandırma yapılmaktadır. Genellikle bu fiyatların belirli bir standardı vardır ve uzman klinik ve hastanelerde aşağı yukarı fiyat aynı olmaktadır. Bazı merdiven altı olarak ifade edilen yerlerde ise fiyatlar çok uygun ama kullanılan cihazlar ve yöntemler asla sağlıklı olmamaktadır. İşlem yaptırmaya karar verdiğinizde seçeceğiniz yerin son derece önemli olduğunu bilmelisiniz. Klinik ve uzman ne kadar iyiyse alınacak sonuç da o kadar verimli olacaktır.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket