Plastik Cerrahi > Vücut Estetiği

Kol & Bacak Germe

Kol ve bacaklardaki fazlalıklar ve yağlanmalar çok sayıda kişide görülen bir problemdir. Bu problemin pek çok bileşeni olabilir. Mesela bazen bölgesel yağlanma sorunundan dolayı kollar ya da bacaklar kalındır ve kişiyi rahatsız eder. Bazen de kol ve bacaklarda çeşitli hastalık ya da kazalardan dolayı çöküntü oluşabilir ki bu da özellikler giyinirken herkesi rahatsız eder. Çok kilolu olup bunları vermeye başaran kişilerin ise kol ve bacaklarındaki deri ve yağ fazlalığı kolay kolay spor yaparak geçmez. Spor yapsa bile bunlardan kurtulamayan kişiler kol ve bacak germe operasyonunu tercih edebilirler.

Yağ Aldırma ve Yağ Ekleme

Kol ve bacak germe operasyonları farklı uygulamalar içerir. Bunlardan en yaygın olanı liposuction adıyla bilinen ve en yaygın estetik cerrahi uygulamalarından birisi olan yağ almadır. Bu uygulama özel enjektörler ve cihazlarla sertifikalı ve güvenilir bir klinikte ya da sağlık merkezinde yapılmalıdır. Her ne kadar pek risk içermese bile sağlığa uygun koşullarda yapılmazsa her cerrahi operasyon gibi olumsuz sonuçlanabilir ve sağlığınızı riske atabilir. Hangi bölgeden yağa alınacağı ve işlemin nasıl yapılacağı da uzmanlık gerektirir. Bu yüzden mutlaka operasyonunuzu uzman bir hekime yaptırmalısınız.

Yağ Ekleme ve Germe İşlemi

Kol ve bacak germe operasyonları geniş kapsamlı operasyonlardır. Sadece yağ alma işlemi ile sınırlı değillerdir. Bazen yağ ekleme işlemi de gerekebilir. Bu işle genel olarak kol ve bacaklarda herhangi bir nedenle çöküntü problemi ile karşılaşan insanları yaptırdığı bir uygulamadır. Hem yağ aldırma hem de yağ ekleme artık çok rahat herhangi bir kesi olmadan yapılan işlemlerdir. Bunlar için sadece uzman bir hekim ve uzman bir klinik yeterlidir. Tabi ki alanında deneyimli bir yer seçmeniz koşuluyla. Bunun dışında hangi bölgelerden yağ alınacağı ve germe işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda deneyimli bir doktora tedavi olmanız çok daha başarılı sonuçlar verecektir.

Zarif ve ince görünmek isteyen herkes önce karın ve kalçadaki yağlarının gitmesini ister. Oysaki kol ve bacaklardaki yağlanma ve sorunlar da görüntümüzü ve ruh sağlığımızı doğrudan etkileyebilmektedir. Her sabah aynaya baktığımızda ya da her giyindiğimizde aklımıza gelir ve bizi huzursuz eder. Özellikle de çok kilo vermekten ya da bazı kazalardan sonra oluşan yağlanma ve toplanmalar ve hatta çöküntüler kolay kolay estetik ve cerrahi operasyon dışında bir yöntemle gitmez. Bu yüzden her sene çok sayıda kişi kol ve bacak germe operasyonu için başvurur. Tıptaki ve estetik cerrahideki gelişmeler artık bu operasyonu çok daha az riskli ve herkes için ulaşılabilir bir hale getirmiştir. Hatta son yıllarda kesi yapmadan kontrollü ısı enerjisi ve lazer ile istenilen forma gelmek mümkündür.

Kol ve bacak germe operasyonlarda kolda en çok uygulanan işlemler liposuction ve lazer uygulamalarıdır. Koldaki sarkmalar daha çok kilo verme, yaşlanma ve bazen de güneşten olumsuz etkilenme sonucunda oluşur. Bu işlemler için hastanede yatmak ya da kesi gerekmez. Ama çok büyük ve geniş bir alanda sorun varsa, bazen kesi işlemi de yapılabilir. Genel olarak üç gün, ama daha büyük operasyonlarda bir hafta kadar korse takılması gerekebilir. Ayrıca bu işlemi yaptıran hastalar bir süre kollarını sarkıtarak istirahat etmelidir. Operasyonun boyutuna göre bazen lokal bazen de genel anestezi uygulanabilir. Hastaların iş ve sosyal hayatına dönme süresi küçük operasyonlarda bir kaç gün, daha geniş çaplı olanlarda ise bir hafta kadar sürebilir. Dikiş varsa genel olarak iki hafta içinde alınır. Ameliyat izi zaman geçtikçe derinin doğal renklerini alarak kaybolur.

Bacak germe operasyonlarında genel olarak kesi yapılması gerekir. Bacak bölgesinden arka tarafa doğru bir kesi yapılarak, yağlar ve deri fazlalıklarının hepsi alınır. Bu işlemde dren denilen malzemeler kullanılır. Bunun amacı vücutta fazla seviyede kan ve sıvı birikmesini önlemektir. Dikişlerin alınması için kollardaki gibi iki hafta kadar bir süreye ihtiyaç duyulur. Hasta bir hafta sonra normal hayatına dönse de en az iki hafta kadar hareketli olunmaması gerekir. Genel olarak bacak araları nemli sahalar olduğu için iyileşmenin gecikmemesi adına gün aşırı pansuman yapılması gerekir.

Herkesin hayatında zor dönemler olabilir. Yoğun kilo alınan bir dönemden sonra kilo verildiği takdirde genişleyen derinin hemen eski haline gelmesi mümkün olmaz. Bölgesel yağlanmalar da bazı insanlar için bir türlü geçmeyen problemlerdir. Her zaman görünürde olan kolumuz gibi bölgelerdeki kusurlar bizi rahatsız eder. Özellikle yazın tişört ya da başka bir kıyafet giymek çok zor olur. Kişinin vücudunu sevmesi hayatını sağlıklı devam ettirmesi için önemlidir. Bu yüzden kol ve bacak germe operasyonları çok büyük bir önem taşır.

Estetik operasyonlar genelde en son başvurulan yöntemler olarak bilinir. Ama bazen herkes için acil bir ihtiyaç haline de gelebilir. Kol ve bacak germe operasyonları genel olarak kısa süren ve iyileşme süresi uzun olmayan işlemlerdir. Ama eğer geniş çaplı bir sorun varsa işlemler daha uzun sürebilir. Bu işlem için seçilen yerin profesyonelliği ve deneyimi çok önemlidir. Ayrıca operasyona girecek olan doktorun da deneyimli olması gerekir. Bu tarz işlemler artık büyük oranda risk taşımamaktadır. Yine de doktor ve hastanenin teknolojiyi takip eden profesyonel yaklaşımda olmaları şarttır.

Sağlık merkezimiz uzman ve deneyimli kadrosuyla yıllardır estetik cerrahi alanında hizmet veriyor. Bu konuda güvenilir olan ve en deneyimli yerlerden birisiyiz. Kendinizi daha iyi hissetmeniz ve ruh sağlığınız için hiç bir cerrahi operasyonu daha fazla ertelemeyin. Özellikle de kol ve bacak germe gibi vücudun büyük bir kısmını kapsayan operasyonlar için kesinlikle profesyonel bir sağlık merkezi seçmelisiniz. Doktorlarımız alanında uzman ve deneyimlidir. Her operasyona uzman hekimlerin girdiği sağlık merkezimiz bütün cerrahi operasyonlardan başarılı sonuçlar almaktadır.

Kol ve bacak germe operasyonları hastanın ihtiyacına göre boyutu belirlenen işlemlerdir. Operasyon öncesinde doktorunuzla özel bir görüşme yapabilirsiniz. Doktorunuz size operasyonun ayrıntıları ve diğer konularda bilgi verir ve sizi aydınlatır. Bu yüzden bize başvurduğunuzda hem operasyon öncesinde hem de sonrasında herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için özel bir çalışma yapıyoruz. Kollarınız ve bacaklarınız sizi rahatsız ediyorsa bu konuda bize güvenebilirsiniz. Rahat giyinmek ve daha kaliteli bir yaşantıya sahip olmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime girmek ve bir planlama yapmaktır. Kendiniz için yapabileceğiniz bu iyiliği daha fazla ertelemeyin ve bir an önce bize başvurun. Sonuçlardan memnun kalacağınızı garanti ederiz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket