karın germe ameliyatı ne kadar

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar?

Daha çok kadınların ihtiyaç duyduğu karın germe ameliyatları, zaman zaman aşırı kilo kaybı yaşayan erkeklerin de başvurduğu yöntemlerden biridir. Karın bölgesinde meydana gelen deri sarkmasının giderilmesi için kullanılan bu yöntem son derece önemlidir. Karın germe ameliyatı ne kadar sorusu da bu sebeple birçok kişinin merak ettiği ve ilgisini çeken bir konu olmaktadır. Sizler de karın germe ameliyatlarına ilişkin olarak detaylı bilgi almak istiyorsanız bizleri takip ederek her türlü önemli bilgiye ulaşabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın germe ameliyatı nedir merak ediyorsanız sizlere bu önemli işleme dair önemli bilgiler vermek istiyoruz. Operasyon işlem kişilerin karın bölgesinde meydana gelen sarkmaların ortadan kaldırılması için uygulanan bir yöntem olmaktadır. İşlem sırasında kişilerin karın bölgesindeki deformasyonlar ve sarkmalar tamamen toparlanır. İşlem son derece kolay ve etkili olduğu için birçok kişi bu işleme dair önemli detayları öğrenmek istemektedir. Ameliyatı ne kadar sürer ve ne kadar ücret gerekir gibi sorular bunların arasında yer alır.

Sizlere ameliyat işlemlerine ilişkin olarak merak ettiğiniz tüm detaylardan bahsetmek istiyoruz. Sizler de karın germe ameliyatı olmak istiyor ancak kararsızlık yaşıyorsanız yazılarımızdan bu işleme dair merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Ameliyata Neden İhtiyaç Duyulur?

Karın germe ameliyatına birçok insan ihtiyaç duyar çünkü karın bölgesinde meydana gelen deformasyonlar son derece kötü bir görüntü oluşturur. Özellikle kilo verme, hamilelik gibi dönemlerin ardından kadınların karın bölgelerinde ciddi sarkmalar meydana gelir. Bu sarkmalar çoğu zaman kişiyi kıyafet bulma konusunda da sıkıntıya sokar. Sarkmanın boyutu ne kadar fazla ise kişi için hayat o kadar zorlaşır. Bu yüzden de birçok kişi bu ameliyata fazlasıyla ihtiyaç duyar. Sizler de bu durum ile karşı karşıyaysanız rahatlıkla bu operasyonu yaptırabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Etkilidir?

Karın germe ameliyatı son derece etkili bir işlem olmaktadır. Uzman eller tarafından yapılan işlem sonrasında kişiler hayal edemeyecekleri muhteşem bir karın görüntüsüne sahip olmaktadır. “Ameliyatı ne kadar etkili acaba?” diye hiç düşünmeden bu operasyonu geçirebilirsiniz. Çünkü bu operasyon hem çok etkili hem de sanıldığı kadar zor olan bir işlem değildir. Doğru kişiler ile yapıldığında özellikle son derece önemli avantajların elde edilebileceğini söyleyebiliriz.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatları ne çok kolay ne de çok zor olan işlemlerdir. Bu işlem sonrasında elde edilecek olan hem muhteşem görüntü hem de sarkık karnın vermiş olduğu rahatsızlıklardan kurtulma zaten sürecin zorluğunu da insanlara unutturmaktadır. “Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?” merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

  • Hasta operasyona hazırlanır.
  • Hastanın göbek deliğinden 8-10 cm kadar aşağıdan bir kesi açılır. Burada açılan kesi sezaryen operasyonlarında oluşturulan kesiler ile aynıdır. Sadece biraz daha uzun olmaktadır.
  • Göbek çevresine de göbek deliğini taşımak için ekstra bir kesi daha oluşturulur.
  • Fazla deri toparlanır ve sonrasında dikiş belli olmasın diye içerden gizli dikiş atılarak operasyon tamamlanır.
  • Germe ameliyatı ne kadar kolay bir işlem aslında görülmektedir. Zaten bu işlemler sırasında anestezi uygulandığından dolayı sizler herhangi bir acı hissetmezsiniz. İşlem sonrasında çok fazla hareket etmemeniz gerekir ve bu yüzden de bir iki gün için idrar sondası kullanılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

İşlem bölgenin durumuna göre ortalama 2 ila 5 saat sürebilmektedir. Yani karın bölgenizde yer alan deformasyonun boyutuna göre bu sürenin değişeceğini söyleyebiliriz. Bu yüzden Karın germe ameliyatı ne kadar sürer sorusunun cevabı için doktor muayenesi olmanız çok daha net bir cevap almanızı sağlayacaktır. Doktorunuz gerekli incelemeleri yaptıktan sonra sizlere bu konuda bilgi verecektir. Onlar bölgeyi incelediklerinde işlemin ortalama olarak ne kadar süreceğini anlayabilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Süreç

İşlem sonrasında kişileri nasıl bir sürecin beklediği yine merak edilen konular arasında yer alır. İşlem sonrası kişilerin karın bölgesinde biraz şişlik oluşabilecektir. İlk etapta insanlar yürümekte zorluk çekse de sonrasında kısa sürede normal yürümeye başlayabilecektir. Kişinin tam anlamı ile eski hayatına dönmesi için birkaç hafta gerekmektedir. Karın germe ameliyatı kolay bir ameliyat olsa da sonrasında kişiler bazı konularda zorluk çekebilmektedir. Bu yüzden de dikkatli olmalarında fayda vardır. Karın germe ameliyatı ne kadar sürede sonuç verir diye soracak olursanız da sizlere bu ameliyat sonrasında şişlik gittiği anda mükemmel görüntüye hemen kavuşabileceğinizi söyleyebiliriz.

Karın Germenin Riskleri Var Mı?

Karın germe ameliyatları genel olarak uzman kişiler tarafından yapıldığında riski olmayan operasyonlardır. Ameliyatı ne kadar riskli veya acaba zararı var mı diye düşünmenize hiç gerek yoktur. Çünkü doğru kişilerden destek aldığınızda herhangi bir risk oluşmayacaktır. Operasyonunuz son derece başarılı geçecek ve sizler kısa süre sonra mükemmel bir karın görüntüsüne kavuşabileceksiniz. Bu yüzden hiç çekinmeden rahatlıkla bu operasyonu olabilir ve işlemin sağlamış olduğu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Sarkık ve deforme olmuş bir karna sahipseniz hiç vakit kaybetmeden bu operasyonu olabilir ve sizler de o kötü görüntüden kurtulabilirsiniz.

Ameliyat Fiyatları

Germe ameliyatı ile ilgili olarak merak edilen en önemli konulardan biri işlem için ödenmesi gereken ücrettir. Son derece önemli estetik müdahalelerden biri olan işleminde ücret konusunu belirleyen bazı unsurlar vardır. Bu unsurların neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

  • Kişilerin karın bölgesinde oluşan deformasyonun boyutu ve ne kadar kötü durumda olduğu son derece önemli bir konudur.
  • Karın germe işlemine ek olarak ekstra bir işlem uygulanıp uygulanmayacağı yine son derece önemlidir.
  • Karın bölgesindeki sarkma miktarı ve ne kadar derinin toparlanacağı yine fiyatı belirleyen unsurlardan biri olmaktadır.
  • İşlem sırasında kullanılacak olan yöntemler ve teknikler de yine ücretin belirlenmesinde önemlidir.

Ameliyatı ne kadar sorusuna en doğru cevabı alabilmek için öncelikle iyi bir doktor muayenesinden geçmeniz gerekecektir. Uzman doktor muayene sonrasında hem yapılacak olan işleme dair hem de fiyat konusunda sizlere detaylı bilgi verecektir. Bu ayrıca kafanızdaki soruların giderilmesi içinde son derece önemli ve gerekli olmaktadır.

Tags: No tags