karın germe ameliyatı fiyatları

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Bütün kadınlar ve aynı zamanda erkekler düz ve fit bir karna sahip olmak ister. Özellikle bölgesel yağlanma sorunu yaşayanlar ve yaş ilerledikçe bu gbölgesindeki gerginliği çabuk kaybedenler bu sorundan muzdariptir.

Karın bölgemiz fit görüntümüz için en önemli yerlerden birisidir. Vücudumuzun tam ortasında bulunması ve kıyafetlerimiz için önemli bir yer olması dolayısıyla bütün dış görünüşümüzü etkiler. Karın bölgesi yağlanmaları olanlar giydikleri kıyafetleri kendilerine yakıştıramaz. Her zaman vücutların rahatsızlık duyar ve kendilerine olan özgüvenleri azalır. Bu yüzden estetik ve cerrahi operasyonlar içerisinde en çok başvurulanlardan birisi de karın germe operasyonlardır.

Karnımız Vücudumuzun Orantısı İçin Önemlidir

Vücudumuzun fit, sağlıklı ve güzel görünmesi için en önemli yerlerden birisi karın bölgemizdir. Bu bölge ne kadar düz, ince ve fit görünürse biz de dış görünüşümüzden o kadar memnun kalırız. Kıyafetlerimizin içinde rahat görünmemiz ve kendimize güvenmemiz için karın bölgemizde çok fazla yağlanma ve sarkma olmaması gerekir.

Her sene çok sayıda insan karın germe ameliyatı için başvuru yapar. Başvuranların bir kısmı çok kilolu olup kilo verdikten sonra sarkma problemi yaşayanlardır. Hamilelik sonucunda sarkma problemi yaşayan kadınlar da bu ameliyatı yaptırmak isteyebilir. Karın germe ameliyatları bölgesel yağlanma ve orantısız vücut hatlarına sahip olanların da yaptırmak istedikleri ameliyatların başında gelir.

Karın Germe Neden Gerekir?

Bölgesel yağlanma problemi çözümsüz bir sorundur. Ancak ve ancak aşırı derecede kilo verirseniz bölgesel yağarınızdan kurtulabilirsiniz. Ama bu da kesin bir çözüm olmaz. Çünkü bu durumda da diğer bölgelerimizde aşırı derecede zayıflama olduğu için kötü bir görüntüye sahip olabiliriz. Ayrıca bu durum da oldukça sağlıksız olabilir.

Öte yandan obezite sorunu yaşayıp sarkma problemi olanların da diyet ve spor yaparak bu sorunu çözmeleri çok zordur. Hatta genel olarak mümkün değildir. Bu yüzden karın germe ameliyatları çoğu durumda bu tarz sorunlar yaşayanlar için tek çözümdür. Kişilerin kendini iyi hissetmesi ve vücutlarına olan öz güvenlerini yeniden kazanmaları için bu ameliyatlar önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Karın bölgesindeki yağlanma ve sarkma sorunlarının genişliği bu ameliyatın süresini belirler. Ne kadar yağ alınması gerektiği, toparlanması ve gerilmesi gereken bölgenin yüzeyi ameliyatın nasıl yapılacağını ve süresini belirler. Ayrıca karın germe ameliyatı fiyatları 2021 için de kesin bir belirleme yapılamaz. Çünkü bunlar da ameliyatın süresine ve ayrıntılarına bağlı olarak değişir. Hastanın ihtiyaçları, yapılması gerekenler ve uygulama sayıları ameliyatın fiyatını değiştirir.

Ameliyat yaptırmaya karar veren bir hastanın önce deneyimli ve profesyonel doktorların bulunduğu güvenilir bir kuruma başvurması gerekir. Ardından ameliyat ve yapılacaklar konusunda doktorla özel bir görüşme yapılır. Bu görüşmede hastaya yapılacak olan uygulamalar ve ameliyatın diğer ayrıntıları konusunda bilgi verilir. Hasta bilinçli bir şekilde ameliyata hazırlanmış olur.

Karın Germe Ameliyatı İyileşme Süresi

Karın germe ameliyatının iyileşme süresi çok kısa değildir. Ameliyatın ne kadarlık bir alanda yapıldığına göre iyileşme süresi de değişiklik gösterir. Hasta uzun bir süre korse takmak zorunda kalabilir. Bu korse karın kaslarının yerleşmesi ve bölgenin toparlanması için yardımcı olur. Ameliyattan sonra hasta bir süre istirahat etmelidir.

Hastanede ne kadar kalacağı da ameliyatın ayrıntılarına bağlıdır. Ameliyat sonrasında vücutta toplanan sular drenler aracılığıyla boşaltılır. Hasta bir süre drenlerle hastanede istirahat eder. Ameliyat öncesinden itibaren hastanın sigarayı bırakması iyi olur. Sigara vücudun toparlanmasını ve iyileşmeyi geciktirebilir. Ayrıca aspirin ya da kan sulandırıcı herhangi bir ilaç kullanılıyorsa bunlar da bir süre bırakılmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonra hasta birkaç ay boyunca ağır fiziksel aktivitelerden ve cinsel ilişkiden uzak durmalıdır. Vücudunu yoracak ve karın kaslarını etkileyecek her türlü aktiviteden kaçınmalıdır. Bunlar karın kaslarının çabuk iyileşmesini engeller. Yaraların kapanması da bu yüzden gecikebilir. Dikiş izleri bir süre sonra yok olmaya başlar. Ancak az da olsa iz kalır ve bu izlerin bikini bölgesinde kalması sağlanır.

Ameliyat sonrasında birkaç hafta sonra vücut toparlanmaya başlar. Hasta yavaş bir şekilde egzersizlere ve yürüyüşlere ancak bir ay sonra doktor kontrolünde başlamalıdır. Doktorun tesviyelerini yerine getirmesi yaralarının iyileşmesi ve karnının hemen düzelmesi açısından önemlidir.

Karın Germe Ameliyatı Etkili Midir?

Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki yağ ve sarkmaların toparlanması için en etkili yöntem karın germe ameliyatıdır. Kesinlikle sonuçları başarılı ve etkili olacaktır. Ama bölgesel yağlanma gibi sorunlar doğuştan gelen ve genetik sorunlardır. Bunlardan kaçış yoktur ne yazık ki. Bu yüzden ameliyat sonrasında da hastanın mümkün olduğu kadar sağlıklı yaşamaya özen göstermesi gerekir. Sağlıklı beslenmeli ve hafif bir şekilde de egzersizlerini ihmal etmemelidir. Hasta vücuduna ne kadar iyi bakarsa o kadar uzun süre fit ve düz bir karna sahip olacaktır.

Estetik ve Cerrahi Operasyonların Etkileri

Estetik ve cerrahi operasyonlar giderek yaygınlaşmakta ve bu konudaki gelişmeler giderek artmaktadır. Artık her gün daha fazla kişi bu tür ameliyatlara başvuruyor. Bazen kişiler ne yaparsa yapsın bölgesel yağlanma ve orantısız vücut hatlarından kurtulamaz. Spor ve diyet bu konuda çok yardımcı olmaz. Böyle durumlarda en etkili yöntemler gerekli şartları sağlayan iyi bir hastanede uzman doktorlar tarafından yapılan cerrahi operasyonlardır. Böyle bir karar verdiyseniz hastane ve doktor seçimi konusunda dikkatli bir seçim yapılmalıdır. Daha sonra da ameliyat öncesi ve sonrasında yapılan uyarılara dikkat etmelisiniz. Ameliyatın başarısı bu gibi ayrıntılara bağlıdır.

Orantılı ve Estetik Bir Vücut

Bütün insanlar doğuştan mükemmel bir vücuda sahip olamaz. Ufak tefek kusurlarımız ve bize özel hatalarımız bizi biricik yapan şeylerdir. Ama yağlı ve sarkık bir karın böyle bir özellik olmamalıdır. Çünkü bu sadece estetik bir problem değildir. Aynı zamanda kişiyi başka sağlık problemlerine de götürür.

Karın bölgesi yağları insanın enerjisini ve hayat kalitesini düşürür. Herkesin bu konuda özen göstermesi ve vücuduna iyi bakması gerekir. Çözümsüz kaldığınız noktada da cerrahi ve estetik operasyonlara başvurabilirsiniz. Bu operasyonlar bazen herkes için tek çözüm yolu olabilir. Giderek ilerleyen teknoloji ve tıp sayesinde artık ameliyatlar daha az riskli ve daha kısa sürelidir. Ayrıca ameliyattan sonra iyileşme süresi de bunlara bağlı olarak gittikçe azalmaktadır.

Tags: No tags