karbon-peeling

Karbon Peeling

Güzel ve temiz bir cilde sahip olmak herkesin hayalidir. Bir cilt ne kadar temiz ve iyi görünüyorsa kişi kendini o kadar daha iyi hissedecektir. Bu yüzden de cildin temizlenmesi son derece önemlidir. Ciltte oluşan akne izleri, güneş lekeleri ve yaşlanmaya bağlı olarak oluşan çeşitli lekelere karbon peeling uygulaması ile çözüm bulunuyor. Bu işlem cilt üzerindeki birçok önemli problemin çözümünde rahat bir şekilde kullanılmaktadır. Sizlere işleme ilişkin olarak daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Bu işlem genel olarak riskli olmadığından ve bir zararı olmadığından ötürü yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Cildinde meydana gelen lekelerden rahatsız olan herkes rahatlıkla bu işlem için başvurabilir ve peeling uygulamasından faydalanabilir. Tekrarlayan uygulamalar zamanla çok daha etkili hale gelecek ve daha başarılı sonuçlar alınacaktır.

Karbon Peeling Uygulaması Kaç Dakika Sürer?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi karbon peeling oldukça kısa süren basit bir işlemdir. İşlem için toplam süre genellikle 30 dakika gibi bir süredir. Bu sürede sürülen peeling malzemesinin kuruması için beklenen süreden dolayı böyledir. Yoksa genel olarak işleme ayrılan süre çok uzun değildir. Yani gün içinde ortalama 1 saatinizi ayırarak sizlerde kolaylıkla pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.

Karbon Peeling Nedir?

Cildimizin dışarıdan gelen müdahalelere karşı oldukça savunmasızdır. Güneş, toz, makyaj kalıntıları ve cildin doğal bir sorunu olan yaşlanma ciltte çeşitli lekelenmelerin oluşmasına neden olur. Tüm bu etmenler cildin daha fazla yağlanmasına, gözeneklerin daha belirgin olmasına ve doğal olarak daha kirli görünmesine neden olur. Karbon peeling uygulaması ise ciltte oluşan tüm bu sorunların ortadan kaldırılması konusunda etkili olan bir işlemdir. İşlem sırasında cilde karbon bileşenleri ve lazer birlikte uygulanır. Etkin bir şekilde ciltteki lekeler ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Karbon Peeling İşlemi Ne Fayda Sağlar?

Cilt lekeleri üzerinde önemli etkiye sahip olan karbon peeling işleminin birçok önemli faydası da vardır. Bu faydaların neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;
• Ciltte yaşlanmaya ve güneşe bağlı olarak oluşan lekelerin giderilmesinde etkilidir.
• Ciltte yer alan geniş gözenek görünümünün azalmasını sağlar.
• Ciltte gerginlik oluşmasını sağlar ve sarkmaların önüne geçilir.
• Ciltteki kollajenin artmasını sağlar.
• Kırışıklıkların giderilmesini sağlar.
• Cilt tonunun açılması ve parlaklığının geri gelmesi üzerinde etkilidir.
• Cildin yağlanmasını engeller.
• Siyah noktaları temizler ve siyah nokta oluşumunun önüne geçer.
• Akne oluşumunu engeller.
Uygulamanın daha birçok önemli faydası vardır. Özellikle düzenli aralıklar ile işlem uygulandığında çok daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Karbon Peeling Hangi Cilt Sorunları Üzerinde Etkilidir?

Karbon peeling uygulaması birçok cilt problemi üzerinde etkili olan bir işlemdir. Ciltte meydana gelen lekeler, kırışıklıklar, siyah nokta ve sivilceler, renk eşitsizlikleri gibi sık görülen cilt sorunlarının tedavisi için rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Cilt üzerinde bu kadar olumlu etkiye sahip peeling işleminin nasıl uygulandığı konusunda bilgi vermek istiyoruz. Oldukça kısa süren bu uygulamanın işlem adımları şöyle olmaktadır;
İlk önce cilde temizlenmesi için solüsyon ile işlem yapılır.
Cilt temizlendikten sonra işlemde kullanılacak olan ve cilt için oldukça faydalı olan karbon partiküllü peeling malzemesi sürülür.
Cildin bu peelingi büyük oranda emmesi için 15 ila 20 dakika arasında beklenir. Bu süre zarfında cilt bu çok yararlı karbon partiküllerini içine alır.
Bekleme süresinde bu peeling kurur ve buradan sonra yapılması gereken lazer ile bu karbonların patlamasını sağlamaktır. Burada yapılan işlem sizleri korkutmasın çünkü bu cildinize zarar verecek bir işlem değildir.
Karbon işlemi hızlı ve son derece etkili bir işlemdir. Bu nedenle sıklıkla tercih edilmektedir.

Karbon Peeling Acılı Bir İşlem Mi?

Cilt bakım işlemlerinde genellikle kişilerin cildine uyuşturma etkisine sahip ürünler kullanılsa da peeling işlemi için böyle bir şeye gerek yoktur çünkü acılı bir işlem değildir. Çok hafif bir iğne batma hissi yaşansa da dayanılamaz bir acı söz konusu değildir. Gönül rahatlığı ile acısız bir şekilde bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Karbon Peeling Avantajları Nelerdir?

Karbon peeling işlemi ciltte önemli etkileri olan bir tedavidir. İşlemin önemli etkilerinin yanı sıra son derece önemli avantajları da vardır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür:
Bazı işlemler bilindiği gibi yaz aylarında uygulanamamaktadır. Ancak karbon peeling yaz kış fark etmeksizin her mevsim kolaylıkla uygulanabilmektedir.
Etkisi oldukça yüksektir ve daha ilk uygulamada bile gözle görülür farklar ortaya çıkar.
Kişi işlemin ardından kolaylıkla gündelik yaşamına geri döner.
İşlem sonrasında ciltte herhangi bir iz veya kabuklanma söz konusu olmamaktadır.
Cildi çok güzelleştiren oldukça basit bir uygulamadır.

Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

İlk uygulamada bile son derece önemli etkileri olan karbon peeling işlemi en iyi sonucun alınması için birkaç seans uygulanır. İşlem için ideal seans aralığı 5-8 olmaktadır. Tabi kişilerin cilt yapısına ve genel olarak sorunların büyüklüğüne göre bu durum değişebilmektedir. Kişilere ihtiyaçları doğrultusunda uygun seanslar uygulanmaktadır.

İşlem Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Karbon peeling sonrasında kişiler gündelik hayatlarına hemen geri dönebilse de dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalarda vardır. Şöyle ki;
Kişiler işlemin yapıldığı gün içinde kesinlikle sıcak duş almamalıdır.
Hamam, sauna ve solaryum gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durulması gerekir.
Kişiler mümkün olduğunca güneşe direkt olarak maruz kalmamalıdır.
İşlem sonrasında kabuklanma olması durumunda bunları kesinlikle soymaya kalkmamalıdır.
Karbon uygulaması sonrasında genel olarak dikkat edilmesi gereken noktalar böyle olmaktadır. Kişiler bunlara dikkat ettiği süreci işlemden yana herhangi bir sorun yaşamayacaktır.

Uygulama Fiyatı Nedir?

Karbon peeling işlemi ile ilgili olarak doğal olarak en merak edilen konulardan biri fiyat konusudur. İşlem için ödenecek olan ücret uygulanacak olan seans sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Bu yüzden de aslında öncelikle fiyat belirlemek için kişilerin kontrole gelmesi ve işleme cildinin ne kadar yanıt verdiği incelenmelidir. Sonrasında kaç işlem uygulanacağı ve buna bağlı fiyat ortaya çıkacaktır. Karbon işlemi için ödenecek olan ücret yıl içinde kozmetik ürünlere ve cilt bakım ürünlerine ödediğiniz ücretten çok daha uygundur. Bu yüzden de bu işlem her halükarda daha avantajlıdır. Saç ekimi yöntemleri üzerine sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Tags: No tags