meme-dolgusu

Hidrofilling (Aquafilling) Meme Dolgusu

Daha dolgun ve diri göğüsler her kadının hayalini kurduğu güzellik unsurlarından biridir. Ancak herkes böyle bir görüntü için ameliyat olmak istemeyebilir. Hidrofilling (Aquafilling) meme dolgusu işlemi ameliyata gerek kalmadan daha dolgun göğüs görünümüne kavuşmanız için yardımcı olacak önemli bir işlemdir. Bu müdahale ile cerrahi işlem olmadan sizler de dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz.

Hidrofilling (Aquafilling) Meme Dolgusu Nedir?

Geçmişten günümüze kadınların güzellik algısında göğüsler önemli bir yere sahip olmuştur. Dolgun ve iri göğüsler bir kadını güzel gösteren en önemli unsur olarak düşünülmüştür. Bundan kaynaklı olarak da yıllardır kadınlar dolgun göğüsler için cerrahi operasyonlar geçirmiştir. Ancak artık bu ameliyata gerek kalmayabilir. Hidrofilling meme dolgusu işlemi sayesinde artık dolgun göğüsler için ameliyata ihtiyaç yoktur. Basit bir dolgu işlemi ile dolgun ve diri göğüslere sahip olunabilir.

Meme Dolgusu Neden Yapılır?

Göğüslere dolgu işlemi neden yapılır ve neden buna ihtiyaç duyulur sorusunun cevabı aslında son derece basittir. Her kadın iyi görünen göğüslere sahip olmak ister ve bunun için çaba sarf eder. Çoğu kadın bunun tek yolunun cerrahi müdahaleler olduğunu düşünerek ameliyat olsa da aslında bu doğru değildir. Hidofilling (aquafilling) meme dolgusu işlemi, cerrahi operasyonlara gerek kalmadan dolgun göğüslere sahip olmak isteyen kadınların tercih edebileceği en iyi yöntemdir.

Kimler İçin Uygundur?

Göğüs dolgusu işlemleri son yıllarda popüler olmuş ve birçok kişi bu işlemi tercih etmeye başlamıştır. Bu işlemin sağladığı avantajlar ve kolaylığı insanları bu yönteme yönlendirmiştir. Hidrofilling meme dolgusu işlemi kimler için uygundur sorusu son zamanlarda çok fazla gündeme gelmiştir. Aslında bu işlem birçok kişi için uygundur. Sadece bazı kişiler bu tarz işlemleri yaptıramamaktadır. Şöyle ki;
Hamile ve emziren hanımlar,
Kullanılan dolguya karşı alerjisi veya hassasiyeti olanlar,
Sağlık sorunları sebebi ile operasyon için uygun olmayanlar,
Yaş sınırı dahilinde olmayanlar.
Yukarıda saydığımız kişiler dışında herkes rahatlıkla bu işlemi gerçekleştirebilir ve kolaylıkla çok daha dolgun göğüslere sahip olabilir.

Dolgu Nasıl Yapılır?

İşlemin en fazla merak edilen konularından biri doğal olarak nasıl yapıldığıdır. Aquafilling meme dolgusu işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;
İşlem için klasik dolgu işlemlerinde olduğu gibi kişilere lokal enestezik etkili kremler veya ürünler kullanılır. İşlem için herhangi bir kesi oluşturulmaz.
İstenilen uyuşma sağlandıktan sonra iğneler ile dolgunluk maddesi enjekte edilir.
İşlem kısa sürede tamamlanır ve hasta işlem sonrasında gündelik yaşamına geri dönebilir.
Sizler de bu rahat ve hızlı operasyon ile daha dolgun ve daha dik göğüs görünümüne kavuşabilirsiniz.

İşlem Sırasında Acı Hissi Olur Mu?

Göğüs dolgu işlemleri hakkında merak edilen en önemli detaylardan biri doğal olarak işlemin acılı bir işlem olup olmadığıdır. Ameliyat çekincesinin en önemli yanı da işleme bağlı ağrıdır. Dolgu işleminde ise hem işlem hem de sonrası son derece rahat ve konforludur. İşlem sırasında ve sonrasında çok ciddi bir ağrı hissi olmaz.

Dolgu Zararlı Bir İşlem Mi?

Hidrofilling meme dolgusu ve diğer dolgu işlemleri hakkında merak edilen en önemli konulardan biri işlemin bir zararının olup olmadığıdır. İşlem sırasında herhangi bir cerrahi müdahale olmasa da sonuç olarak insanların vücuduna bir dolgu enjekte edilmektedir. Normal koşullarda bu işlemler riskli veya zararlı değildir. Ancak işlem sonrasında çok hafif şekilde kızarıklık ve şişlik olabilmektedir. Çok nadiren morluk olabilmektedir. Tüm bunlar geçici olan sorunlardır ve hastalarda kalıcı olarak bir sorun kalmaz.

Cerrahi Operasyon Ile Arasındaki Fark Ne?

Göğüs dolgunlaştırma ve kaldırma işlemleri için yapılan ameliyatlar oldukça etkilidir. Ancak ameliyat korkusu olanlar için bu durumun pek bir önemi yoktur. Aquafilling meme dolgusu işleminde cerrahi bir işlem ve dolayısıyla da korku ve endişe de yoktur. Bu yöntemin dezavantajı ise kalıcı olmamasıdır. Cerrahi operasyonlarda da aslında tam bir kalıcılıktan söz etmek mümkün değildir. Çünkü bu işlemler ile takılan silikonların belirli aralıklar ile değiştirilmesi gerekebilmektedir.

Hidrofilling Meme Dolgusu Etkinlik Süresi

Bu cerrahi operasyonun kalıcı olmadığını daha önce vurgulamıştık. Ancak dolgu işleminin yine de belli bir süre kalıcılığa sahip olduğunu söyleyebiliriz. Normal koşullarda dolgu işlemleri azami 2 yıl etkinliğe sahipken göğse uygulanan dolgu işleminde bu süre 4-8 yıl aralığında değişmektedir. Bu da bir dolgu işlemi için gayet iyi bir süredir. Yani bu işlemi yaptırdıktan sonra gönül rahatlığı ile uzun bir süre etkisi sürecektir. Hidrofilling meme dolgusu uzun bir süre kullanabileceğiniz son derece basit bir işlemdir.

İşlem Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dolgu işlemleri sonrasında kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların neler olduğu konusunda detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;
Hem işlemin öncesinde hem de sonrasında kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar ve yiyecekler tüketilmemelidir.
İşlem sonrasında kişilerin ağır spor ve aktivitelerden uzak durması gerekir.
İşlemin öncesinde ve sonrasında kişilerin alkol ve sigara tüketmemesi gerekir.
Aquafilling meme dolgusu işlemi sonrasında genel olarak dikkat edilmesi gereken konular bunlardır. Bunların dışında kişiler işlem sonrasında rahatlıkla gündelik yaşamlarına dönebilirler. İşlem kolay ve konforlu olduğundan dolayı gündelik yaşamlarına dönebilmeleri için herhangi bir engel yoktur.

Aquafilling Meme Dolgusu Fiyatları Nasıldır?

Göğüs dolgunlaştırıcı işlemlerinde merak edilen en önemli detaylardan biri de fiyat konusudur. Bazı bireyler için fiyat konusu sağlığın önüne geçip, sırf fiyat nedeniyle bu alanda iyi tedaviler sunmayan kişi ya da kurumlar tercih edilmektedir. Ancak bu durumun son derece tehlikelidir. Çünkü özellikle dolgu malzemesinin kalitesiz olması kişilerin sağlığını tehlikeye atacak en önemli durumlardan biridir. Bu nedenle fiyata değil, sunulan hizmetin kalitesine ve ekibin tecrübesine önem verilmelidir. Zaten Hidrofilling (Aquafilling) meme dolgusu işleminden mükemmel sonuç almak için yapmanız gereken şey iyi bir klinik ve tecrübeli bir uzman bulmaktır. Bunu yaptığınızda önemli avantajlar sağlayacağınızı ve yapılan işlemden fayda elde edebileceğinizi söyleyebiliriz. Sizler de bu kadar basit ve hızlı bir tedavi ile dolgun ve daha dik göğüslere sahip olabilirsiniz.

Tags: No tags