h1000 aşısı ne kadar etkilidir

H100 Aşısı Ne Kadar Etkilidir?

Deriye nem kazandırmak için uygulanan H100 aşısı, cildin ihtiyaçlarını gidererek ona yeni bir görünüm kazandırır. Mineral, vitamin, aminoasit gibi cildin ihtiyaç duyduğu besinler dışarıdan takviye yöntemiyle cilde geri kazandırılmış olur. Cildin daha sağlıklı gözükmesi ve genç kalabilmesi için başvurulan yöntemlerden biridir. Bundan dolayı son zamanlarda H100 aşısının sıklıkla gündeme geldiğini söylemek mümkün olmaktadır. Özellikle güzellik söz konusu olduğunda H100 aşısının mükemmel sonuçlar ortaya koyduğunu söylemek de mümkün oluyor.

Estetik tedavi yöntemlerinden biri olarak kullanılan H100 aşısı, cilt bakımlarının yerini alan bir konuma doğru ilerlemektedir. Günlük bakımların uygulanmaması sonucu açığa çıkarabilecek sorunları minimuma indirgemek açısından bu aşının büyük avantajları bulunmaktadır. Yüksek miktarda hyaluronik asit içerdiğinden ötürü zengin bir besin değerine sahiptir. İçeriğindeki zengin değerler sayesinde H100 aşısının güzelliğin sihirli formülü olarak tanımlandığını söyleyebiliriz. Böylece özellikle güzellik merkezlerinde bu aşılara olan ilginin her geçen gün artış gösterdiğini de söyleyebiliriz. Ayrıca bu tür uygulamaların oldukça pratik bir şekilde hayata geçiriliyor olması; söz konusu uygulamaları da her zaman favori kılmaya yetmektedir.

H100 Aşısının Formülü

Cildin sahip olması gereken ancak kendisinin üretemediği yapıtaşlarını da cilde kazandıran H100 aşısı zengin içeriğiyle cilde adeta yeniden hayat veriyor. İçerisinde mannitol, hyalüronik asit, hexapeptide-8, prokolajenpeptit, dmae %3.5, pentapeptide-18, B1 ve B6 vitaminleri ve organik silica bulunur. Ayrıca ciltteki hücrelerin kendilerini yenilemesi için gerekli aminoasitleri de içerir. Bunlar kolajen üretimini arttıran L-arginine, cilde canlılık kazandıran L-methionine gibi besleyici takviyelerdir.

H100 Aşısı Nasıl Uygulanır?

Aşı yapılmadan evvel lokal anestezi uygulanır. Bunun için bir çeşit krem kullanılır. Sonrasında cilt altına aşı uygulamasına geçilir. Aşı oldukça ince iğnelerle uygulanır. Bu uygulamadan evvel cildin temizlenmesi önemlidir. Aşının ardından anestetik krem cilde sürülerek yaklaşık 30 dakika boyunca streç altında beklemeye alınır. Süre dolduğunda krem temizlenir.

Bu aşı türü yüz bölgesi başta olmak üzere boyun, çene altı ve el üzerine de uygulanabilmektedir. 2 ya da 3 haftada bir uygulama gerçekleştirilebilmektedir. Daha genç bireyler için 2 seans yeterli olabilirken, orta yaşlar için 2 veya 3 seans yeterli görülmektedir. Yaşlı ve yıpranmış ciltler içinse yaklaşık üç ila beş seans gerekmektedir. Bu durumda seansın aralıkları da bir veya iki hafta olarak belirlenmektedir.

H100 Aşısının Avantajları

Aşının uygulanmasının ardından yüzüstü yatmamaya dikkat edilmeli mümkünse sırt üstü yatılmalıdır. Direkt güneş ışığına maruz kalınmaktan kaçınılmalıdır. Aşı uygulanan bölgeye sert masajların yapılmaması gerekmektedir. Aşının hemen ardından bölgeye buz uygulanması da tavsiye edilir. Bol su tüketilmeli ve kötü alışkanlıklardan uzaklaşmaya bakılmalıdır. Aşının ardından görülebilecek şişlik alerjik bir reaksiyon olabilir. Damarların zayıf olmasından kaynaklanabilen bu durum kısa sürede geçen bir rahatsızlıktır.

Etkisini ilk 7 gün içerisinde göstermeye başlayan aşı sayesinde cildiniz daha canlı görünmeye ve parlamaya başlar. Su tüketimine dikkat edildiğinde aşının etkisi daha uzun sürebilmektedir. Yüksek besin içeriğine sahip olan cilt hücreleri, cildin daha dinç forma kavuşmasına ve hacim kazanmasına yardımcı olmaktadır. Artan kolajenlerin etkisi ile cilt esneklik kazanarak pürüzsüz bir hal alır.

Uzmanlar tarafından gerçekleştirilen araştırmalar sonucunda H100 aşısına ait pek çok fayda tespit edilmiştir. Bunlar cilt dokusunun ömrünün uzatılması, kırışıklıkların giderilmesi, deride sıklaşmanın sağlanması, hücrelerde yenilenmenin sağlanması ve sarkmaların azaltılması gibi faydaları içerir. Ayrıca cilde esneklik kazandıran H100 aşısı cildin altında mevcut olan kas dokusunu da destekler.

Tags: No tags