Medikal Estetik > Dolgu Uygulamaları

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altınızın nasıl göründüğü kişilerin aynı zamanda sizin nasıl göründüğünüzü de belirlemektedir. Çökük, mor ve kırışık haldeki göz altları kişileri olduğundan daha yorgun ve daha yaşlı göstermektedir. Bu yüzden mutlaka göz altlarındaki sorunlar için en etkili yöntem olan göz altı ışık dolgusu yapılmalıdır. Bu işlemin dış görünüm üzerinde son derece önemli etkileri vardır. Bu yüzden de birçok kişi bu işlemi sıkça tercih etmektedir. İşleme dair merak ettiğiniz detaylara da yazımızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altlarına uygulanan özel bir sıvı ile birçok önemli sorunun üstesinden gelinmektedir. Göz altı ışık dolgusu yöntemi özel iğneler ile gözaltına uygulanan bir madde ile bu alanın dolgunlaştırılmasıdır. Bu yöntemde göz altlarında bulunan çökük ve yorgun görünen bölgeye bir sıvı edilmektedir. Bu enjekte edilen madde sayesinde de göz altları çok daha sağlıklı ve genç görünmektedir. Dolgu sayesinde kişiler çok daha sağlıklı göz altılarına sahip olmaktadır. Bu sebeple de birçok kişi tarafından bu estetik uygulama tercih edilmektedir.

Hangi Sorunların Tedavisi İçin Kullanılır?

Estetik işlemler arasında önemli bir yere sahip olan ışık dolgusu şu sorunların tedavisinde kullanılır;

Göz altlarında morluk
Göz altlarında çöküntü
Yaşlı, yorgun ve hüzünlü yüz ifadesi
Göz altlarındaki kahverengi halkalar
Göz altlarındaki kırışıklıklar
Göz altı ışık dolgusu ile yukarıda saydığımız problemlerin hepsini kısa süreli bir işlemle rahatlıkla giderilebilmektedir. 

Bu estetik işlem genel olarak risk faktörü taşıyan bir işlem olmasa da yine de bazı kişiler bu işlem için uygun değildir. Bu kişilerin kimler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Göz altı ışık dolgusu kimlere yapılmaz diye soracak olursanız şöyle ki;

İşlem esnasında enjekte edilen maddeye karşı hassasiyeti olan kişilere
Hamile ve emziren annelere
Hemofili yani kanında pıhtılaşma sorunu olan kişilere
Herhangi bir riski olmadığı halde 18 yaşından daha küçük çocuklara
Yukarıda saydığımız kişilere göz altı ışık dolgusu işlemi yapılmamaktadır.

Göz altlarında önemli farklar elde edilen bu gözaltı ışık dolgusu işlemi öncesinde kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Şöyle ki;

İşlem öncesinde kan sulandırıcı etkisi olan aspirin gibi ilaçlar kullanılmamalıdır. Ayrıca düzenli olarak kullanılan ilaçlar var ise bu konuda doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekir.
İlaçların yanı sıra ayrıca işlem öncesinde kan sulandırıcı etkiye sahip yiyecek ve bitkilerden de uzak durulması gerekir.
Göz çevresinde var olan herhangi bir uçuk veya enfeksiyon durumunda işlem yapılmayacaktır.
İşlemden en az 3 gün önce kişilerin alkol alımını durdurması gerekmektedir.

Tüm hazırlıklar tamamlanıp işlemin uygulanacağı güne gelindiğinde sizleri nasıl bir sürecin beklediği konusunda bilgi verelim: öncelikle bölge, özel ürünler ile temizlenir ve lokal anestezi uygulanır. Sonra bölgeye uygun iğneler ile enjeksiyon yapılır. Dolgu işleminin etkisi hemen görülmektedir. Ancak en iyi sonuç 3 hafta içinde tam olarak görülmektedir. Genel olarak gördüğünüz gibi ışık dolgusu son derece kolay bir işlem olmaktadır. Düzgün ve bu alanda uzman doktorlar tarafından uygulandığında ise işlemin risk payı minimum seviyede olmaktadır.

İşlem sırasında kişilere lokal anestezi uygulandığından dolayı herhangi bir acı hissi oluşmamaktadır. Bunun yanında ayrıca işlem toplamda 15 dakika gibi bir sürede kolaylıkla tamamlanmaktadır. Kişiler işlem sonrasında gündelik hayatlarına aynı gün içinde geri dönebilmektedir.

Göz altı ışık dolgusu işlemi genel olarak güvenilir ve bu alanda uzman olan kişilere yaptırıldığında ciddi yan etkileri ve riskleri olan bir uygulama değildir. Ancak yine de kişilerin işlem sonrasında dikkatli olması gerekir. Özellikle bu konuda doktorun uyarılarının dikkate alınması gerekir. Genel olarak işlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şöyle olmaktadır;

Kişilerin işlem sonrasındaki 24 saat içinde göz çevresine makyaj yapmaması gerekir.
İşlemden sonraki 3 gün sıcak duş alınmamalı, sauna ve hamama gidilmemelidir.
İlk 24 saat göz çevresi ovuşturulmamalı ve masaj yapılmamalıdır.
3 gün boyunca kişilerin ağır sporlardan kaçınması gerekir.
Aynı şekilde 3 gün boyunca yoğun güneşe maruz kalınmaması gerekir.
İşlemden sonraki ilk 3 gün aspirin, sigara, alkol ve çeşitli kan sulandırıcı etkiye sahip ürünler kullanılmamalıdır.
İşlem sonrasında bölgede soğukluk, beyaz ve mor renk değişimleri ve aşırı ağrı var ise mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir.
İşlem sonrasında yine gözde görme sorunları ve ağrı oluşursa doktorunuza başvurmalısınız.
Işık dolgusu son derece önemli bir işlemdir. Bu yüzden de mutlaka işlem sonrasında yukarıda belirtilen durumlara dikkat edilmesi gerekir.

Göz altı ışık dolgusu ameliyatsız estetik işlemleri arasındadır. Bu yüzden de ne yazık ki elde edilen sonuç geçicidir. İşlem kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1 ila 1,5 yıl etkisini sürdürmektedir. Sonrasında aynı etkinin yaratılması için işlemin tekrarlanması gerekir. Düzenli olarak bu işlem yapıldığında ise işlemin etkisinin daha fazla gittiği görülmektedir.

Göz altı ışık dolgusu işleminin herhangi bir yan etkisi yoktur. Yalnızca kullanılan hyaluronik maddesine karşı hassasiyeti olan kişiler için sorun teşkil edebilecektir. Bu kişilerde öncesinde tespit edildiğinden zaten işlem uygulanılmamaktadır. Bunun dışında göz altı ışık dolgusu sonrasında belki hafif kızarıklık olabilir. Bu durumlarda tamamen geçicidir. Bu tarz estetik işlemleri konusunda ciddi komplikasyonlar yaşamamak için kişilerin mutlaka bu alanda uzman olan kişilerden destek alması gerekir. Bu işlem estetik uzmanları ve dermatologlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunların dışında kalan kimselere bu işlem için başvurulmamalıdır.

Göz altlarındaki sorunların giderilmesi için yapılan göz altı dolgusu kolay ancak dikkat gerektiren bir işlemdir. Bu işlem herkes tarafından uygulanabilecek bir işlem değildir. Öncelikle kişilerin yeterli deneyim ve uzmanlığa sahip olması gerekir. Bu kişilerde plastik cerrahları ve dermatologlar olmaktadır. Bu tarz işlemler için kesinlikle merdiven altı olarak ifade edilen yerlerden uzak durulması gerekir. Aksi halde çok ciddi komplikasyonlar ile karşı karşıya kalma riskleri mevcuttur. Bu yüzden de ışık dolgusu gibi işlemlerde bu alanda uzman olan kişilerden yardım almanız gerekir.

Göz altı ışık dolgusu yaptırmaya karar verenlerin en fazla merak ettiği konulardan biri doğal olarak bu işlem için ödenecek olan ücrettir. Kişiler bu işlem için uygun fiyatlı yerler aramakta ancak burada büyük bir hata yapmaktadırlar. Çünkü işlemin uygun fiyatlı yapılabilmesi için kullanılan malzemenin kalitesiz olması gerekir. Bu da sizlere zarar verecek olan bir durumdur. Çünkü kullanılan malzemenin kalitesi ne kadar düşük olursa bu sizlere o kadar zarar verecek bir durumdur. Bu yüzden de düşünmeniz gereken gözaltı dolgusu fiyatlarından ziyade yapılacak olan işlemin kalitesidir. Bu alanda uzman olan doktorlar ve iyi bir klinikte bu işlemin yapılması gerekmektedir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket