Medikal Estetik > Cilt Gençleştirme

Gençlik Aşısı

Daha canlı ve daha pürüzsüz bir cilt herkesin hayal ettiği bir görüntüdür. Cilt dokusu zamanla eski canlı ve parlak yapısını kaybeder. Bu da insanları mutsuz eder. Son yıllarda oldukça popüler hale gelen gençlik aşısı sayesinde ise insanlar kolaylıkla istedikleri gibi parlak, canlı ve pürüzsüz ciltlere yeniden kavuşabilmektedir. Sizler de bu işlem ile son derece muhteşem bir cilde sahip olabilirsiniz. İşleme ilişkin olarak merak edenler için detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Gençlik Aşısı Nedir?

Yaşımız ilerledikçe cilt zamanla parlaklığını ve esnekliğini kaybeder ve bunun sonucunda da çeşitli sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bu sorunların ortadan kaldırılması ve eski güzel cilde kavuşulabilmesi için bazı ek takviyelere ihtiyaç vardır. Gençlik aşısı bu ek takviyeler arasında öne çıkan önemli bir uygulamadır. Bu aşı ile cildin ihtiyaç duyduğu madde ve ürünler ince iğneler ile cilde enjekte edilir ve cildin kendini onarması için hücrelerin canlandırılması sağlanır. Bu işlem son derece etkili ve cilt üzerinde önemli onarıcı etkilere sahip bir yöntemdir. Bu özelliği sayesinde de oldukça tercih edilir. İşlemin uygulanış biçiminde de herhangi bir zorluk olmadığı için çok rahat bir şekilde uygulanabilir.

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Cilt üzerinde önemli faydalarının olduğunu söylediğimiz gençlik aşısı hangi durumlarda uygulanır: Bilindiği gibi zamanla ve dış etmenlerin etkisi ile cilt artık eskisi kadar iyi görünmez. Alkol, sigara, sağlıksız beslenme ve güneş ışınları gibi etmenler cilt üzerinde yıkıcı etkiye sahip olabilir. Bu durumda yapılması gereken aslında cilde yardımcı olacak takviyeler yapmaktır. İşte gençlik aşısı tam olarak bu takviyelerin yapılması amacı ile kullanılan bir üründür. Yukarda sayılan sebepler ile zarar gören cildin kendini toparlaması için mutlaka bu tarz takviye işlemlere ihtiyacı vardır. Cilt üzerinde leke, kırışıklık, kuruluk, matlık ve daha pek çok cilt problemlerinde bu işlem rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Gençlik aşısı cilde nasıl etki eder ve tam olarak nasıl çalışır merak ediyorsanız sizlere bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu işlemde amaç cildin alt katmanında yer alan hücreleri harekete geçirmektir. Bu hücreler harekete geçirilerek onarım sağlanır. Aynı zamanda bu hücrelerin aktif bir şekilde çalışması ile cilt eski esnekliğini geri elde eder. Böylece birçok cilt problemi kolaylıkla ortadan kalkar. Cilt için çok faydalı olan gençlik aşısı adından anlaşılacağı üzere cildi gençleştiren önemli bir uygulamadır.

Üzerinde özellikle durduğumuz bir konu var ki o da gençlik aşısı cilt üzerinde oldukça faydalıdır. İşlemin tüm faydaları hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

Ciltte meydana gelen birçok sorunun giderilmesinde etkilidir.

Yan etkisi olmayan ve risk faktörü taşımayan iyi bir uygulamadır.

20 yaşından itibaren herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Özellikle cilt kuruluğunda tercih edilebilecek etkili bir yöntemdir.

Yüz, boyun, dekolte ve ellere kolaylıkla uygulanabilir.

Gençlik aşısı daha birçok önemli faydası sebebi ile oldukça tercih edilen bir ürün olmaktadır. Sizler de bu işlem ile cildinize en güzel armağanı verebilirsiniz.

Cilt problemleri üzerinde en fazla tercih edilen yöntemlerden biri olan dolgu işlemi ile bu tip işlemler karıştırılmaktadır. Bunun nedeni Gençlik aşısı cilde verilirken bir dolgu malzemesi olan hyalüronik asit maddesini de aşının içinde yer almasıdır. Ancak bu iki işlem arasında ciddi bir fark vardır. Öncelikle dolguda ciltte kalması için çapraz bağlar vardır. Ancak gençlik aşısı için kullanılan madde de bunlar yoktur. Bu madde daha sıvı haldedir ve işlem sonrasında ciltte yayılması gerekir. Ancak o zaman cilde istenilen parlaklığı ve nemi sağlayabilecektir.

Gençlik aşısı konusunda doğal olarak en fazla merak edilen konu işlemin nasıl uygulandığıdır. Kişiler genellikle bu tarz işlemlere karşı ön yargılı olduklarından ötürü bazı çekincelere sahip olmaktadırlar. İşlemin nasıl uygulandığı, işlem sırasında acı hissedilip hissedilmediği ve herhangi bir yan etkisinin olup olmadığı konusu genellikle kafa karıştırmaktadır. Merak edenler için bizlerde bu işlemin nasıl uygulandığı konusunda bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

Öncelikle hastalara ne kadar doz uygulanacağı ve ne kadar seans uygulanacağı tamamen doktorunuzun belirlediği bir durumdur. Kişinin cilt dokusuna göre uygun doza ve seans süresine karar verebilir.

İşlem günü uygulama yapılacak olan bölgeye öncelikle uyuşturma etkisi olan bir krem sürülür.

Daha sonra iğneler ile enjekte işlemi yapılır. Bu aşamada krem sayesinde kişiler herhangi bir acı hissetmez.

Gençlik aşısı genel olarak yukarıdaki gibi kısa sürede ve kolay bir şekilde yapılır. Kişiler işlem sırasında kendilerini rahatsız edecek herhangi bir durum ile karşı karşıya kalmaz.

Bu işlemin en önemli avantajlarından biri kuşkusuz herkese rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır. Gençlik aşısı 20 yaşından itibaren herkesin yaptırabileceği bir işlem olmaktadır. Cilt sorununa göre herkes rahatlıkla bu işlemi yaptırabilir. Zaten doktorunuz muayene sonrasında nasıl bir işlem yapılacağını planlar ve uygulamaya geçilir. Bu yüzden sizler de gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu işlemi yaptırmak istiyor ancak herhangi bir yan etkisi olup olmadığından endişe duyuyorsanız alttaki satırlar size kılavuzluk edecektir. Öncelikle işlemin genel olarak herhangi bir yan etkisi yoktur. Sadece enjekte edilen ürüne karşı düşük bir ihtimalde olsa alerjiniz olabilir. Bu durumda da zaten işlem yapılmayacaktır. Kısacası gençlik aşısı sizleri endişelendirecek bir işlem kesinlikle değildir.

İşlem sonrasında çok fazla dikkat edilmesi gereken önemli bir ayrıntı yoktur. Sadece uygulama bölgesinde kızarıklık ve morluk olabilir bunlar sizi endişelendirmesin. Kişilerin ayrıca dikkat etmesi gereken önemli bir ayrıntı işlem sonrasında olabildiğince bol su tüketmesi gerektiğidir. Bununla birlikte gençlik aşısı sonrasında bir süre alkol ve sigara tüketilmemelidir. Aslında bu iki zararlı ürün genel olarak cilde çok zarar verdiğinden dolayı hiç kullanılmaması çok daha iyi olacaktır. İşlem sonrasında ayrıca kişilerin güneşten korunması ve mutlaka yüksek faktörlü güneş kremi kullanması gerektiğidir. Bunların dışından kişiler gündelik yaşamlarına kolaylıkla geri dönebilecektir.

Gençlik aşısı fiyatları bu işlemi yaptırmak isteyenlerin oldukça merak ettiği bir durumdur. Kişiler bu işlemi yaptırmak istemekte ancak biraz ücretinden çekinmektedir. Öncelikle cilt bakımı için para harcamaktan çekinen kişilere bu konuda yanılgı içinde olduklarını söyleyebiliriz. Çünkü iyi ve temiz bir cilde sahip olmadığınızda ne kadar pahalı kozmetik ürünleri kullandığınızın bir önemi kalmayacaktır. Ayrıca gençlik aşısı işlemini düzenli olarak yaptırmak uzun vadede sizleri birçok cilt probleminden koruyacaktır. Bu da yine daha yüksek maliyetler ile işlem yaptırmanızı önleyecektir. Bu yüzden de bu işlemler için ödeyeceğiniz ücretler aslında sizler için oldukça karlı diyebiliriz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket