fransız askısı nedir

Fransız Askısı Nedir?

En son çıkan yüz gerdirme yöntemlerinden birisi olan Fransız askısı bugünlerde herkesin merak ettiği uygulamalardan birisidir. Öncelikle herhangi bir ameliyat gerektirmediği için bu uygulama dikkat çekiyor. Bunun dışında, yüzün sarkık ve yaşlı görüntüsünü büyük oranda gideriyor. Bu uygulamanın temeli özel olarak üretilen iplerle yüzün gerdirilmesi işlemine dayanır. İnsan sağlığına hiçbir zarar vermeyen silikon dolgulu bu ipler uzun süre yüzünüzde kalabilir. Son zamanlarda pek çok ünlünün yaptırdığı uygulama şu anda en popüler yüz gerdirme yöntemlerinden birisidir.

Kimler Fransız Askısı Yaptırabilir?

Fransız askısı cerrahi operasyon yaptırmadan yüzüne ve cildine daha genç bir görünüm kazandırmak isteyen herkesin yaptırabileceği uygulamalardan birisidir. Hem kadınlar hem de erkekler bu oldukça risksiz ve etkili yönteme başvurabilir. Genel olarak yılların geçmesi ve yaş almayla birlikte yüzümüzün aşağıya doğru sarkması gibi sorunlar için bu yönteme başvuruluyor. Fransız askısını deneyen herkes bu yöntemle yüzündeki yaşlanma belirtilerini geciktirebiliyor. Ama bazen yüz felci ya da çeşitli rahatsızlıklardan dolayı yüzünün formu bozulan kişiler de bu yönteme başvuruyor. Bu yöntem yüz felci geçiren insanların yüzünü de daha iyi hale getirebiliyor.

Cerrahi Yöntemler ve Diğerleri

Cerrahi yöntemler yani kesilerle yapılan estetik ameliyatlar en uzun süreli ve en etkili estetik yöntemler olarak kabul edilir. Bunların dışında kalan yöntemler ise daha etkisiz ve kısa sürelidir. Ama son zamanlarda diğer yöntemler konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu konudaki gelişmelerden birisi de Fransız askısı yöntemindeki gelişmelerdir. Hem maliyeti, hem riskleri, hem de uzun süren iyileşme süresi gibi nedenlerle cerrahi yöntemlere başvurmak istemeyen herkes bu uygulamayı tercih edebilir. Sonuçları ve etkili olması konusunda da cerrahi yöntemlerle boy ölçüşebilecek bir yöntemdir.

İplerle Nasıl Gençleşilir?

Yaşlanmak doğal bir süreçtir ve eninde sonunda hepimiz bunu kabullenir ve sonuçlarıyla birlikte mutlu olmaya çalışırız. Ama elimizden geldiğince yaşlanma etkilerini geciktirmeye de çalışırız. Çünkü aşağı doğru sarkan bir yüz sadece yaşlı değil aynı zamanda yorgun ve mutsuz görünebilir. Ayrıca kolajen dengesi ve elastikiyeti kaybolmuş bir cilde müdahale etmemiz de şarttır. Kendi haline bıraktığımızda olması gerekenden çok daha hızlı bir şekilde bozulup sarkabilir. Fransız askısı yönteminde kullanılan iplerin içi polyester ve dışı da silikon kaplıdır. Sağlığa hiçbir zararı olmadığı gibi bulundukları yerde cilde kolajen salgılayarak genç görünmesi için katkıda bulunurlar. Asma, çekme ve düzeltme gibi fonksiyonları yerine getiren bu askılar ciltteki sarkmaları engeller. Sarkmayı toparlayıp yüz ovalinin şeklinin korunmasına yardımcı olur. Büyük oranda oval şekli korunan bir yüz ise çok daha genç ve canlı görünmemizi sağlar.

Fransız Askısının Etkileri

Fransız askısı yöntemi sayesinde yüz ovali büyük oranda yeniden sağlanır. Yüzün bazı özellikleri ve elmacık kemikleri gibi bölümleri daha belirgin hale gelir. Bu yöntemin en önemli avantajlarından birisi ise kasları etkilemediği için sonuçların büyük oranda doğal görünmesidir. Mimikler ya da yüz ifadesini değiştirmez ve kas yapısını kesinlikle etkilemez. Bu yüzden diğer uygulamalara göre daha avantajlı bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. Bir diğer önemli avantaj ise Fransız askısında kullanılan iplerin bulundukları bölgedeki cildin kolajen üretimini desteklemesidir. Bu da cildin yaşlanma belirtilerinin gecikmesine ve daha sağlıklı görünmesine katkıda bulunur. Yepyeni ve çok daha sağlıklı görünen bir cilde bu yöntemle kavuşmanız mümkündür. İşlem biter bitmez yüzdeki değişiklik fark edilir. Ama yüzün kendini toplaması ve oval görüntünün sağlanması için bir hafta, tamamen kendine gelmesi içinse iki aya ihtiyaç vardır.

Fransız Askısı Ne Kadar Süre Etkilidir?

Yüzün özelliklerine ve yaşa göre Fransız askısının ne kadar etkili olacağı değişebilir. Ancak etkisi en az beş yıl kalıcıdır. Hatta bazı kişilerde on yıla kadar da sürebilir. Bu süre zarfında herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan ve ilk başta kullanılan iplerin yenilenmesine gerek olmadan tekrar bu yöntemi uygulamak mümkündür. Böylece yüzün doğal ifadesi ve mimikler korunarak ve herhangi bir kesi yapmadan yüzünüz uzun bir süre canlı ve genç görünümünü korur.

Fransız Askısı Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yüzümüzde en çok sarkan bölgeler yanaklarımızdır ve Fransız askısı en çok yanaklara uygulanır. Yüzün bütün diğer oval bölümleri, çene altı ve elmacık kemikleri de bu yöntemin uygulandığı diğer yerlerdir. Ayrıca Fransız askısı kaşlar ve boyun bölgesinde de uygulanabilir. Yanakları ve çene kısmından toparlanan bir yüz artık yaşlı bir görünümden kurtulur. Boynumuz da en çok sarkmaya maruz kalan bölümlerden birisidir ve bu yöntemle bu bölgede yenilenebilir. Vücudumuzda Fransız askısı uygulanan diğer yerler ise kollar, kalça ve bacaklardır. Vücudumuzun bu bölümlerinde daha geniş bir bölgede uygulanacağı için uygulama süresi ve fiyatı değişiklik gösterebilir.

Fransız Askısı Ne Zaman Tercih Edilmelidir?

Çok fazla kırışık olan ve sarkmaların da yoğun olduğu bir yüzde Fransız askısı etkili olmaz. Bu yüzden sarkmalar başladığı zaman fazla beklememek en iyisidir. Yani bu işlem özellikle yaşlanma ve sarkma belirtileri yeni başlamış olan ya da henüz çok ilerlemiş olan yüzlerde etkilidir. Çok aşırı yaşlanma belirtileri olan yüzler de çok etkili olmaz. İnce ve hafif gevşek yapılı ciltlerde daha da etkili bir yöntemdir. Ama aşırı derecede ince ve de çok kırışmış ciltlere de çok etkisi olmaz. Bunun tam aksine çok ağır ve kalın ciltler için de etkili bir yöntem değildir.

Fransız Askısının Avantajları

Fransız askısının en önemli avantajı bu işlemin mimik hareketlerine oldukça uygun olması ve de sonuçlarının çok doğal görünmesidir. Dışarıdan bakan birisi bu işlemin yapıldığını fark etmeyebilir. En azından yüze yapılan botoks veya cerrahi ameliyatlar gibi doğallığın çok ötesinde izler kalmaz. Sarkmaların büyük oranda toplanmasını ve derinleşen çizgilerin ortadan kalkmasını sağlar. Yüzünün görüntüsünü doğallığı bozulmadan büyük oranda gençleşen birisi de kendisini çok daha genç ve canlı hisseder. Herhangi bir iz ya da dikiş izi kalmaz. Uygulaması herhangi bir risk içermez ve oldukça konforludur. Enfeksiyon gibi bir risk hemen hemen hiç yoktur. Lokal anestezi ile uygulanan bu işlemden sonra kişinin hastanede yatması gerekmez. Dolayısıyla iyileşme süresi diye bir şey de söz konusu değildir. Bu kadar olumlu etkisine rağmen sonuçları oldukça güzel ve etkileyici olan estetik uygulamalardan birisidir.

Tags: No tags