fransız askısı ne işe yarar

Fransız Askısı Ne İşe Yarar?

Yaşlanmanın en sevilmeyen etkilerinden birisi de aşağıya doğru sarkan cildimizdir. Özellikle yüzümüzde meydana gelen bu görüntü hem yorgun hem de olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize sebep olabilir. Bunun nedeni cildin hem en altında yer alan yağ yastıklarının erimeye başlamasıdır.

Eğer herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan bu durumu çözmek isterseniz son günlerin en çok konuşulan yöntemlerinden birisi olan Fransız askısını denemelisiniz. Bu yöntemin bir diğer ismi de star askısıdır. Herhangi bir kesi yapmadan cildin toparlanmasını ve daha gergin görünmesini sağlar. Diğer cerrahi yöntemlere göre oldukça avantajlı olan bu yöntem hakkında bazı bilgiler verebiliriz.

Yüzdeki Sarkma ve Kırışıklıklara Ameliyatsız Çözüm

Yaş almak ve tecrübe kazanmak hayatın en önemli gerekliliklerindendir. Ama yaşadığımız yıllar ve tecrübeler yüzümüzü çok da olumlu etkilemez. Yüzümüz zamanla aşağıya doğru sarkar ve daha yorgun ve daha yaşlı görünmeye başlar. Bu durumun önüne geçmek için ameliyatsız yöntemler de vardır. Bunlardan son zamanlarda en çok duyulanı Fransız askısıdır.

Aslında yöntem oldukça basittir ve bazı iplerle yüzün yukarıya doğru çekilmesi demektir. Ameliyatsız ve etkili bir yöntem olması dışında Fransız askısının başka avantajları da vardır. Bu yazıda yöntemin nasıl uygulandığı, ayrıntıları ve avantajları konusunda önemli bilgiler bulabilirsiniz.

Fransız Askısı Neden Tercih Edilir?

Fransız askısı yüzdeki hangi sorunları giderir diye merak ediyorsanız ilk olarak sarkma sorununa bir çözüm getirir. Yüzdeki kırışıklıkları gidermesi de bir diğer etkisidir. Ameliyat ya da kesiğe gerek kalmadan yüzdeki pek çok yaşlanma belirtisini gidermesi bu yöntemin en önemli avantajıdır. Sarkma ve kırışıklıkları gidermede etkili olan bu yöntem, ameliyat riski almadan oldukça uzun süreli sonuçlar verir.

Fransız askısının kullanıldığı ve etkili olduğu bir diğer sorun da yüz felci problemidir. Yüz felci geçiren hastalar da güvenle bu yönteme başvurabilir. Bazı durumlarda burun ucu kaldırma gibi bir amaç için de kullanılabilir. Tabi ki ameliyat gibi çok uzun süreli sonuçlar vermez. Ama ameliyatsız bir yönteme göre etkileri oldukça uzun süreli kabul edilebilir.

Kimler Fransız Askısı Yaptırabilir?

Oldukça doğal ve risksiz bir yöntem olan Fransız askısı, hemen herkesin yaptırabileceği türden bir uygulamadır. Ama bu yöntemi düşünenler için bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Cildindeki kırışıklık ve sarkmadan rahatsız olan bütün erkek ve kadınlar bu yönteme başvurabilir.

Yüzünün daha gergin olmasını isteyen ama ameliyata girmek istemeyen herkes için de en iyi çözümlerden birisidir. Dikkat edilmesi gereken nokta, bu konuda uzmanlaşmış ve deneyimli bir doktora başvurulması gerektiğidir. Ayrıca başvurmak isteyenler Fransız askısı için tek kısıtlamanın yaş sınırlaması olduğunu bilmelidir. Bu yöntem için önerilen alt yaş sınırı 35, üst yaş sınırı ise 70’dir.

Fransız Askısının Avantajları

Fransız askısının ameliyatsız ve etkili olması tek avantajı değildir. Bunun dışında da önemli avantajları vardır. Mesela ipler son derece esnek olduğu için mimikleri etkilemez. Oldukça doğal sonuçları vardır ve bu da çok büyük bir artıdır. Yaş sınırlaması dışında herhangi bir engeli olmayan bütün kadın ve erkekler bu yöntemi yaptırabilir. İşlem tamamlandıktan sonra yüzde düzelmesi ve iyileşmesi gereken herhangi bir iz kalmaz. Eğer yaptıran kişi sonuçtan memnun değilse geri dönüşü oldukça kolaydır. İşlem belirli aralıklarla istenildiği kadar tekrar edilebilir.

Fransız askısı yapılırken lokal anestezi uygulanır, bu sayede işlem oldukça ağrısız geçer. Bununla birlikte iyileşme süresi de son derece kısadır ve hasta aynı gün normal hayatına ve iş yaşantısına dönebilir. Kısacası bu yöntem son zamanlarda geliştirilen en basit, en risksiz ve en etkili gerdirme yöntemlerinden birisidir.

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır?

Fransız askısından önce uygulamayı yapacak olan doktor ve hasta özel bir görüşme yapar ve işlemin ayrıntıları hakkında hastaya bilgi verilir. Hastanın yüzüne yerleştirilecek olan ipler için yerler belirlenir ve işaretlenir. Ondan sonra da lokal anestezi uygulaması yapılır ve ardından yüzün uyuşması için belirli bir süre beklenmesi gerekir. Daha sonra da ipler yerleştirilir. İpler yüzün alt tarafından mikro düzeyde çok küçük kesiler açılarak yerleştirilir.

Bu kesiklerin arkasından herhangi bir iz kalmaz. İplerle birlikte yüz yukarıya doğru gerdirilir ve uygulama tamamlanır. Toplam olarak uygulamanın süresi 45 dakika ya da 60 dakika kadar sürebilir. Cilt ve yüz gerdirme için diğer işlemlere göre oldukça kısa süren bu uygulama bu nedenle de oldukça avantajlı olarak kabul edilir.

Fransız Askısı Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Fransız askısı yüzün bütün oval bölgelerine uygulanabilir. Çene altı ve gıdı bölgesine de Fransız askısı yapılabilir. Bunun dışında boyun, yanaklar ve kaşlara da uygulanabilir. Son olarak elmacık kemikleri de Fransız askısı için uygundur ve bu açıdan yüzün hemen her bölgesi için Fransız askısına başvurabilirsiniz. Kısacası yüz estetiği deyince aklınıza gelen ilk yöntemlerden biri olmalıdır.

Fransız Askısı Ne Kadar Etkilidir?

Bu tür uygulamalar söz konusu olunca, merak edilen konulardan birisi de ne kadar etkili olduğu ve yaşlanmayı durdurup durdurmayacağıdır. Bilinmelidir ki hiçbir estetik operasyon ya da uygulama yaşlanmayı durdurmaz ve sizi sonsuza kadar kırışıklıklardan korumaz. Uygulamadan belli bir süre sonra yerleştirilen ipler erimeye başlar ve yaklaşık olarak altı ay içerisinde tamamen kaybolur.

Eğer siz kendinize iyi bakar, sağlıklı beslenir ve egzersiz yapmayı ihmal etmezseniz vücudunuzun kolajen ve nem dengesi bozulmaz ve yaşlanma etkileri daha da gecikir. Tabi ki bunlar yaşlanma belirtilerini geciktirmek için yeterli gelmediğinde de Fransız askısından yardım alabilirsiniz, ama dediğimiz gibi yaşlanmak da oldukça doğal bir süreçtir.

Fransız Askısının Yan Etkisi Var mıdır?

Fransız askısı uzman ve deneyimli bir dermatolog ya da doktorun bulunduğu güvenirli bir klinikte yaptırılmalıdır. İşlem sırasında kullanılan iplerin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Hatta bulundukları bölgede kolajen üretimini destekledikleri için genç kalmaya katkıları olduğu da söylenebilir. Kullanılan iplerin alerjik reaksiyona neden olduğu da çok az rastlanan bir durumdur.

Ameliyat olmak istemeyen ve riski düşük ama etkileyici bir gerdirme yöntemi arayan herkes uzman bir hekimin veya dermatoloğun yer aldığı hastane, klinik ve sağlık merkezinde bu yöntemi korkmadan yaptırabilirsiniz. Sonuçlarından memnun kalacağınız kesindir, ayrıca geri dönüşü vardır ve yan etki ihtimali de oldukça azdır.

Tags: No tags