fransız askısı fiyatı ne kadar

Fransız Askısı Fiyatı Ne Kadar?

Fransız askısı uygulaması son zamanlarda en çok konuşulan estetik uygulamalardan birisidir. Bunun nedeni ise yüzdeki sarkma ve kırışıklıklara karşı etkili olması ve de ameliyatsız bir uygulama olmasıdır. İsminin çok duyulması nedeniyle son zamanlarda herkes bu uygulamayı merak ediyor. Mimiklere zarar vermeden, yüzdeki sarkmayı büyük oranda düzeltmesi de en önemli avantajlarından birisi. Yaklaşık yarım saat süren bu uygulama sayesinde pek çok insan kısa sürede yaşlanma nedeniyle yüzünde meydana gelen olumsuz etkilerden kurtulabiliyor. Uygulamanın fiyatları ise ayrıntılarına göre değişiyor.

Fransız Askısı Neden Tercih Ediliyor?

Fransız askısının en önemli özelliği çok büyük bir kesiye ya da dikişe gerek kalmadan cilde uyum sağlayan özel iplerle yapılmasıdır. Bu ipler bir süre sonra cilt içerisinde iyice emilerek yok oluyor. İplerin yok olması yaklaşık olarak iki sene sürüyor. Ancak Fransız askısının etkisi iki sene ile sınırlı değil. Çünkü askılamada kullanılan içi polyester dışı silikondan oluşan ipler aynı zamanda uygulandığı bölgede kolajen üretimini destekliyor.

Kolajen de cildin daha diri ve canlı kalması için gerekli olan bir proteindir. Yaş ilerledikçe vücudumuzda azalan bu proteinin salgılanması ve üretimi için Fransız askısı ipleri vücudu destekliyor. Eğer yüzümüze bazı egzersizler ve yüz yogası hareketleri ile düzenli olarak masaj yaparsak, yüzümüzdeki toparlanma etkisi daha uzun süreli olur.

Fransız Askısı Uygulaması Nasıl Yapılır?

Fransız askısı yanaklar, alın, boyun ve hafif bir şekilde burnun yukarı doğru çekilmesini sağlar. Askılama işlemi iplerin aşağıdan yerleştirilip yukarı doğru asılması ile yapılır. İpler aşağıdan geçirilirken çok küçük bir kesi yapılır. Kesi boyutu küçük olduğu için dikiş atılması gibi bir işleme de gerek kalmıyor. Yukarı doğru çekilirken kulakların üst kısmına yerleştiriliyor. İplerin takıldığı ve asıldığı yerlerde büyük bir kesi yapılmadığı ve herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadığı için Fransız askısı en çok tercih edilen estetik uygulamalardan birisi haline geldi. İpler yüzümüzle ve cildimizle uyum sağlayarak kaynaşıyor. Yaklaşık olarak iki yıl içerisinde de tamamen cilt içerisinde yok oluyor.

Fransız Askısı Fiyatları

Fransız askısının fiyatları yüzün hangi bölümlerine yapılacağına bağlı olarak değişiyor. Ayrıca kaç tane ip kullanılacağı, iplerin uzunluğu ve işlemin süresine göre fiyat farklılaşıyor. Bu yüzden net bir fiyat belirlemesi yapmak mümkün değildir. Ülkemizde yeni yapılmaya başlanmış olsa da pek çok klinik ve sağlık merkezinde yapılıyor. Bunlar arasında seçim yaparken klinik ya da sağlık merkezinin gerekli şartları sağlayıp sağlamadığına bakılmalıdır. Ayrıca klinikte uygulamayı yapacak olan doktorun deneyimi de göz önünde bulundurulmalıdır. Her ne kadar ameliyatsız ve basit bir uygulama gibi görünse de doktorun uzmanlığı ve deneyimi önemlidir.

Fransız Askısı Yaptıracak Olanlar Nasıl Hazırlanır?

Klinik ve doktor seçiminden sonra doktor ve hasta uygulamanın ayrıntıları hakkında bazı kararlar alır. Hasta bütün ayrıntılar konusunda bilgi sahibi olmalıdır. Uygulamadan önce bir süre sigaradan ve kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmalıdır. Cildi temiz ve iyi dinlenmiş bir şekilde uygulama günü hazır olmalıdır. Uygulamanın ardından kısa bir süre sonra hemen normal hayatına dönebilir. Zaten Fransız askısının toplam süresi de yarım saati pek geçmez. Oldukça kısa ve basit bir uygulamadır. Ama yine de öncesinde hastaya bir takım sakinleştirici ilaçlar verilebilir.

Fransız Askısı Sonrası Dikkat Edilecekler

Hasta birkaç gün boyunca mümkünse güneşe çıkmamalıdır. Çıkmak zorunda kaldığı durumlarda yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmalıdır. Sauna ve banyodan birkaç gün uzak kalması da iyi olur. Yüz üstü yatmak, çok esnemek ve yüzü çok etkileyecek mimikler uygulamanın etkili olmasını engeller. Bu yüzden bir süre bu konuda dikkatli olmak gerekir. Yüzde kısa bir süre morarma ve şişlik olabilir. Bu durumda soğuk pres yapılması yardımcı olur. Ağrı olursa da ağrı kesici kullanılmalıdır.

Uygulamada kullanılanlar cilde zarar verecek türden değildir. Pek karşılaşılmasa da enfeksiyon ya da ateş görülürse derhal doktora danışmak gerekir. Hasta uygulamanın hemen ardından yepyeni bir yüze, oval görünümü korunmuş ve çok daha gençleşmiş bir yüze kavuşur. Ama şişliklerin inmesi ve iplerin yüze yerleşmesi için iki ya da üç hafta gereklidir. Tam olarak bütün etkilerinin görülmesi de iki ayı bulabilir.

Yüz Sağlığının Korunması

Yüzümüz her ne yaparsak yapalım yılların ve yaşlanmanın etkisine açıktır. Fransız askısı, kozmetik ürünler ya da daha başka cerrahi ameliyatlar bu sürecin önüne geçemez. Ancak süreci yavaşlatmak için bazı şeyler yapılabilir. Fransız askısı yaptıran birisi mutlaka bundan sonra kullanacağı her türlü kozmetik ürüne özen göstermelidir. Aslında yüz sağlığını korumak için her zaman kozmetik ürünlere dikkat etmek gerekir.

Cildiniz için en iyisini bulmak için farklı ürünler kullanılabilir. Cildin temizlenmesi ve nemlenmesine özen göstermek de önemlidir. Hem kış hem de yaz aylarında iyi bir güneş koruyucu kullanılmalıdır. Beslenme de cilt için önemlidir. Şekerli yiyecekler ve içeceklerden, sigara ve alkolden uzak durmak gereklidir. İyi dinlenmek, iyi uyumak ve stresten mümkün olduğunca uzak durmak da cildin daha genç görünmesini sağlar.

Yaşlanmayı Geciktirmek

Sarkan bir cilt için herhangi bir kozmetik ürün yeterli olmaz. Sadece Fransız askısı gibi estetik uygulamalar ve cerrahi ameliyatlar etkili olabilir. Fransız askısı kozmetik ürünlerden çok daha fazla etkili ama cerrahi bir ameliyat kadar etkili olmayan bir uygulamadır. Elmacık kemiklerinin belirginleşmesine, yüz ovalinin korunmasına ve sarkmanın engellenmesine, hatta bazı kırışıklıkların giderilmesine katkıda bulunur. Burnun yukarı çekilmesi için de tercih edilebilir. Bazen de yüz felci geçiren hastaların tedavisinde kullanılır. Bu kadar etkili olmasına rağmen ameliyatsız olması en çok tercih edilme nedenidir.

Yüz Yogası ve Yüz Hareketleri

Fransız askısından sonra yüzünüzdeki yaşlanma etkilerini geciktirmek için bazı egzersizler ve hareketlerden yardım alınabilir. Ancak bu tür hareketler için de en az birkaç ay gereklidir. Düzenli olarak kılcal damarların canlanması için soğuk pres ya da yeşim taşı gibi malzemelerle masaj yapmak etkili olabilir. Fransız askısı ipleri iki yıl içinde yok olsa da etkileri bu tür uygulamalarla uzatılabilir. Yüzünüze nasıl baktığınıza bağlı olarak etkilerinin daha uzun kalması mümkündür. Yüzü en az beş yaş kadar gençleştiren bu uygulama, çok avantajlı ve riskleri az olan bir uygulamadır.

Tags: No tags