estetik ameliyatlarda en çok tercih edilen yöntemler

Estetik Ameliyatlarda En Çok Tercih Edilen Yöntemler

Güzel olmak isteyen tüm kadınlar küçük operasyonlar ile istediklerini kolaylıkla elde edebilmektedir. Tıp alanında yaşanan değişimler artık estetik operasyonların acısız ve çok daha kısa zamanlı olmasını sağlamaktadır. Estetik ameliyatı yöntemleri genellikle kadınların ve erkeklerin memnuniyetsiz oldukları kusurları ortadan kaldırmaya yönelik olarak yapılmaktadır.

Hiç kuşkusuz estetik ameliyatlarda en çok tercih edilen uygulamalarda cilt kusurlarını giderecek ve çok daha genç görünmeyi sağlayan yöntemler ilk sıralarda yer almaktadır. Daha sonra ise vücut kusurlarını gidermek için yapılan operasyonlar bu listeyi tamamlamaktadır. Her yaş gurubunda hastalara uygulana bilen estetik uygulamaları aslında 40 yaş üzeri olanların çok daha fazla tercih ettiği gözlemlenmektedir. Nedeni ise eskisi gibi güzel görünmek istemeleridir.

Kusursuzlaşmak için tercih edilen estetik ameliyatı yöntemleri için en çok yapılan uygulamalar;

  • Burun estetikleri,
  • Yüz ve boyun germe,
  • Meme operasyonları,
  • Popo büyütme,
  • Karın germe,
  • Dolgu,
  • Botoks,
  • Kök hücre uygulamaları yer almaktadır.

Burun Estetikleri
Kadın ve erkeklerin görünümlerini değiştirmek için en çok tercih ettikleri estetik ameliyatı yöntemleri başında gelmektedir. Uygulama ile yüze tam uyum gösterecek olan bir burun yapılarak hastaların hem sağlık sorunları hem de estetik sorunları tek seferde ortadan kaldırılmaktadır.

Yüz ve Boyun Germe
Kırklı yaşlara gelinmesi ile yüz kısmında oluşan sarkmalar ve deformasyonlar, kaza nedeni ile oluşmuş pek çok kusur insanları oldukça rahatsız etmektedir. Kaş, çene, yüz, göz (badem göz estetiği) çevresi, yanaklar, alın, dudak çevresi ve boyun kısmının kesinlikle doğal olarak yeniden toparlanarak kusursuz bir güzellik elde edilmesi sağlanmasıdır.

Meme Operasyonları
Meme operasyonları ilk düşünüldüğünde kadınlara yönelik olduğu algısı oluşmaktadır. Tam aksi erkek hastalarda da sıklıkla özellikle çoklu kilo verimlerinde bu uygulamalar yapılmaktadır. Kadınlarda ise küçük memeler için silikon uygulaması, büyük memeler için ise küçültme uygulamaları yapılmaktadır.

Popo Büyütme
Son dönemlerde oldukça fazla uygulanmaya başlanan yöntemlerden biridir. Bu operasyon ile bel daha ince bir görünüme kavuşurken popo ise dik ve dolgun bir şekle sokulmaktadır. Popo estetiğinde bel çevresinden alınan yağ veya silikon uygulamaları ile işlem yapılmaktadır.

Karın Germe
Karın germe operasyonları yine her iki cins içinde uygulanmaktadır. Elastikiyetini yitiren deri alınarak dümdüz ve sıkı bir karın oluşumu sağlanmaktadır. Kadınlar için doğum sonrası tekrar çocuk düşünülmüyor ise en uygun dönem olarak belirtilmektedir.

Dolgu Uygulamaları
Son zamanların en ama en çok uygulanan yöntemlerindendir. Dudaklar, yanaklar, çene, alın vs. pek çok alana dolgu uygulaması yapılarak çok daha genç ve gergin bir cilde kavuşabilmektesiniz.

Botoks Uygulamaları
Yaşlanmaya her dönem dur demek isteyenlerin kalıcı veya geçici olarak yaptırdıkları uygulamalardan biridir. Yüzün hemen her bölgesine uygulanarak istenmeyen tüm pürüzleri yok etme özelliği taşımaktadır. Bu uygulama sonrasında hastalar 3 ila 7 yaş daha genç görünmektedir.

Kök hücre Uygulamaları
Kişilerin kendi yağ hücrelerinden alınarak kök hücre elde edilen bir yöntemdir. Elde edilen kök hücre tekrar hastaya verilerek kolajen sentezi sağlanarak çok daha genç bir cilde kavuşmak hedeflenmektedir.

Tags: No tags