en yeni dudak dolgusu yöntemleri

En Yeni Dudak Dolgusu Yöntemleri

Bilindiği üzere güzellik merkezlerinin vazgeçilmezi olan dolgu yönteminde en çok tercih edilen dolgu yöntemlerinden biri Dudak Dolgusu Yöntemleridir. Bu yöntemin de bir çok çeşidi bulunmaktadır. Gelişen teknoloji ile En Yeni Dudak Dolgusu Yöntemleri alanında uzman kişilerce rahatlıkla yapılabilmekte ve daha kısa sürede daha uzun süre etkili dolgulara sahip olunabilmektedir.

Genel olarak Dudak Dolgusunun tercih nedeni olduğundan daha dolgun dudaklara sahip olabilmek şeklindedir. Fakat bunun yanı sıra sağlık nedeniyle de sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Herhangi bir kaza sonrasında ağıza alınan darbeler nedeniyle şekli bozulmuş dudak yapısı için de Dudak Dolgusu Yöntemlerinden faydalanılabilmektedir.

Dudak dolgusu herkeste aynı bölgeye uygulanmaz. Bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda üst dudak dolgusu, alt dudak dolgusu, dudağa kırmızılığını veren çizginin kaybolması sonucu o bölgeye uygulanan dolgu, kimilerinde dudağın aşağı doğru eğilmesi sonucu, dudağı kaldırmak amacıyla tercih edilen dolgu gibi bir çok şekilde uygulanabilir. Ama öncelik olarak Üst dudak kıvrımları olmayanlarda bu kesimlerin belirginleştirilmesi önemlidir.

Dolguların kalınlıkları da değişkenlik gösterebilir. Özellikle dudak fonksiyonlarının kaybedilmemesi açısından yapılan orta kalınlıktaki dolgu ile daha doğal dudaklara sahip olunabilmektedir. 35-40 yaş üstü bayanlarda bu yöntemin tercih edilmesi kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır. Çünkü bu yaş üzeri bireylerde amaç dudakları dolgunlaştırmaktan çok yaşlanmışlığın ortadan kaldırılmasıdır.

Dolgu maddesi seçiminde de insan vücudunun değerini göz önüne alarak en kaliteli dolgu maddeleri seçilmelidir.

Dolgu Uygulaması Hakkında Bilgi

Dolgu uygulaması ilerleyen yaşın ve hayat yorgunluğunun yüze verdiği izleri silmek, daha genç, dinamik bir cilde sahip olmak amacıyla tercih edilen Güzellik Uzmanlarınca yapılan uygulamalardır. Daha dolgun dudaklara, belirgin elmacık kemiklerine, keskin yüz hatlarına sahip olmak artık bu yöntemle çok daha kolay.

Dolgu enjeksiyonu sayesinde yapılan bu işlem sonucunda hayallerinizdeki yüz hattına sahip olabilirsiniz. Yılların vermiş olduğu izleri silebilir, gençlik zamanlarınızdaki hatlarınıza sahip olabilirsiniz. 18 aya kadar kalıcılığı olan bu uygulama etkisini de hemen göstermektedir. İnce kırışıklıklarda ve derin kırışıklıklarda da kullanılabilmesi açısından oldukça yaygın tercih edilmektedir.

15 dakika kadar kısa bir sürede yapılabilen uygulama sonrasında günlük yaşantınıza geri dönebilir ve herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Fakat unutulmaması gereken önemli bir nokta var ki bu da bu işlemin herkes tarafından yapılamayacağıdır. Alanında uzman kişilerce yapılan uygulama sonrası kendinizi daha güzel hissedeceksiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak, yüz güzelliği açısından oldukça dikkat çekici bir bölgedir. İlerleyen seneler itibariyle azalan östojen hormonu nedeniyle dudaklar zamanla incelip, eski dolgun görünümünü kaybedebilmektedir. Ameliyatsız bir işlem olması sebebiyle en çok tercih edilen uygulama da En Yeni Dudak Dolgusu Yöntemleri konusudur

Dudak bölgesine uygulanan anestezik uyuşturma kremi uygulaması sayesinde dudak uyuşturulur ve bir iğne yardımıyla enjekte edilen Hyalüronik asit dolgu maddesi dudaklarınızın ağrısız bir şekilde dolgunlaşmasını sağlar. Üstelik bu madde herhangi bir zarar vermeden zaman içerisinde kaybolmaktadır. 15-20 dakikada uygulanabilmesi açısından kolaylık sağlar ve 6-12 ay arasında bir süre etkinliğini kaybetmemesi ile de en çok tercih edilenler arasındadır.

En yeni dudak dolgusu yöntemleri söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı seçenek çıkmaktadır. Zira günümüz itibariyle çok sayıda farklı yöntem ve tekniklerden söz etmek mümkün olmaktadır. Dudak dolgusu konusunda yapılan araştırma çalışmaları eski dönemlere nazaran çok daha başarılı dolgu operasyonlarının yapılmasını da mümkün kılmaktadır. Şayet dudak dolgusu yaptırmayı istiyorsanız yapacağınız kısa bir araştırma neticesinde sorunsuz bir şekilde dolgu işlemini yaptırmanız da mümkün olacaktır.

Tags: No tags