Medikal Estetik > Botoks Uygulamaları

El ve Ayak Botoksu

El ve ayaklarda yaşanan aşırı terleme şikâyeti sizleri de olumsuz etkiliyorsa el ve ayak botoksu ile bu soruna kesin çözüm bulabilirsiniz. En popüler terleme tedavilerinden biri olan botoks uygulaması son yıllarda fazlası ile tercih edilmeye başlanmıştır. İşlemin hem basit olması hem de ciddi bir yan etkinin bulunmaması önemli birer tercih nedenidir.

El ve Ayak Botoksu Nedir?

El ve ayaklarda en fazla görülen sorunlardan biri kuşkusuz terlemedir. Bu sorunun giderilmesi için en sık başvurulan yöntemlerden birisi de el ve ayak botoksu uygulamasıdır. Bu uygulama ile el ve ayak bölgelerine enjeksiyon yapılmaktadır. El ve ayak tabanlarına yapılan enjeksiyon işlemi ile ter kanalları kapatılır ve terleme sorunundan kurtulmanız mümkün olur. Sizler de gönül rahatlığı ile bu yöntemi tercih edip, terleme sorunundan kurtulabilirsiniz. Bu yöntemin son derece etkili ve kolay olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Neden Gereklidir?

El ve ayaklarda bu işlemin neden gerekli olduğu konusunda detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu rahatsızlık tedavi edilmediğinde ciddi bir soruna dönüşebilmektedir. Kişilerin sosyal ve iş hayatını olumsuz etkilemesinin yanı sıra özellikle ayaklarda enfeksiyon oluşumuna da neden olmaktadır. Bu sebeple de el ve ayak botoksu kişilerin hem bu sorun ile uğraşmasını engellemekte hem de sağlık için önemli olmaktadır. Yani kısacası bu bir estetik müdahale değil, hem tedavi edici hem de koruyucu yönleri olan etkili ama basit bir tedavidir.

El ve ayaklarda neden aşırı terleme olduğu konusunda detaylı bilgi vermek istiyoruz. Terleme sorunu vücudun doğal dengesi için önemli bir durumdur. Vücutta ısı dengesinin sağlanması ve heyecan gibi durumlarda sıklıkla terleme yaşanır. Ancak bazı kişiler ter bezleri çok fazla çalıştığından dolayı terleme refleksi çok daha aktiftir ve bir sorun teşkil eder. Öyle ki kişiler gün içinde insanlar ile el sıkışamaz ve rahat edemez. Bu da onların yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Terleme normal ancak bunun aşırısı insanların hayatını olumsuz etkileyen durumlardan biri olmaktadır. İşte bu yüzden de botoks işlemi insanlar için yaşamı değiştiren işlemler arasında yer almaktadır.

El ve ayak botoksu nasıl yapılır bilgi verecek olursak; öncelikle bu işlem öncesinde doktor muayenesi son derece önemlidir. Bu alanda uzman olan bir doktor ile görüştükten sonra zaten işlem konusunda yeterli bilgiyi alabilirsiniz. İşlem şu şekilde yapılmaktadır:

İşlem öncesinde uygulama bölgesi temizlenir ve kişi bu uygulamaya hazırlanır.

Uygulama yapılacak olan bölgelere anestezik kremler uygulanır ve uyuşma beklenir.

Uyuştuktan sonra botoks uygulaması dikkatli ve özenli bir şekilde yapılarak işlem tamamlanır.

Botoksu yukarıda belirttiğimiz gibi kısa sürede tamamlanan son derece kolay bir işlemdir. Bu yüzden de terleme sorununuz varsa gönül rahatlığı ile uzman bir klinikte bu işlemi yaptırabilirsiniz.

El ve ayak terlemesi sorunundan sizleri kurtaracak olan botoks uygulaması sonrasında genel olarak dikkat etmeniz gereken önemli bir konu yoktur. Uygulama zaten genel olarak risksiz ve kolaydır.  Sadece işlem yapılan bölgede çok hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilir. Bu belirtiler de ortalama 2-3 saat gibi bir sürede kendiliğinden geçer. Bunların dışında herhangi bir sorun yaşanmaz. Botoks işlemi sonrasında bu durumlar geçmezse doktorunuz ile görüşmenizde fayda olacaktır.

Botoks uygulamaları genel olarak konforlu ve rahat işlemler olsa da ne yazık ki geçicidir. Bu yönteme ait belki de tek dezavantaj kalıcı olmamasıdır. Etkinliği ortalama 6 ay sürmektedir ve 6 ayın sonunda tekrar edilmesi gerekebilir. Ancak işlem son derece kolay olduğundan tekrar ettirmek çok zor değildir. Ayrıca botoks gibi işlemleri sürekli olarak yaptırdığınızda etkisinin de daha fazla artacağını söyleyebiliriz. Yani ne kadar uzun süre bu işlemler tekrar edilirse alınacak verim de o kadar artacaktır. Bu yüzden de bu tarz işlemleri düzenli olarak tekrarlatmanızda fayda vardır.

El ve ayaklarda meydana gelen terleme sorunu için uygulanan tedavilerde hastalara anestezik etkili ürünler kullanıldığından dolayı herhangi bir acı hissi oluşmaz. İşlem oldukça konforlu ve rahattır. Bu yüzden de sıklıkla tercih edilmektedir. Sizler de herhangi bir acı hissetmeden terleme sorunundan kurtulmak istiyorsanız botoks yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

Terleme tedavisinde botoks uygulamaları son derece popülerdir. Bu uygulamaların sonrasında dikkat edilmesi gereken bir durum yoktur. Çünkü işlemde herhangi bir risk veya sorun yoktur. Kişilerin yalnızca ağır spor ve aktivitelerden uzak durması gerekmektedir. Bunların yanı sıra  gibi işlemlerden sonra doktorunuz sizleri bilgilendirecektir. Tavsiye ve önerilere kulak verip, dikkat etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

El ve ayak terleme sorunu için en kolay çözümlerden biri olan botoks uygulamaları için ne kadar ücret ödeyeceğiniz konusunu merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle bu konuda sizleri uyarmamız gereken önemli bir husus bulunmaktadır. O da bu işlemin mutlaka steril bir klinik ortamında yapılması gerektiğidir. Bunun yanında ayrıca işlem için mutlaka uzman bir doktor tercih edilmeli ve bu alanda tecrübeli olduğundan emin olunmalıdır. Bu konuda uygun fiyatlı hizmet almak için merdiven altı olarak ifade edilen yerleri tercih eden birçok kişi vardır. Ne yazık ki bu kişilerin çeşitli mağduriyetler yaşadığını görmekteyiz. Yaptırmak ve bu işlemden memnun kalmak istiyorsanız uzman bir doktor ile görüşüp, fiyat konusunu da netleştirmelisiniz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket