Medikal Estetik > Dolgu Uygulamaları

Dudak Dolgusu

Dudaklar insanların yüzlerinde en fazla dikkat çeken ve en önemli olan bölgelerden biridir. Bu yüzden de birçok kişi genellikle gösterişsiz ve küçük dudaklara sahip olmak istemez. Dudak dolgusu ise böyle durumlarda en fazla başvurulan yöntemlerin başında gelir. Dudağa enjekte edilen özel bir sıvı ile dudakların dikkat çekici ve hoş görünmesi sağlanır. Bu işlem son yıllarda oldukça tercih edilmekte ve birçok kadın için son derece faydalı olmaktadır. İşleme ilişkin olarak merak ettiğiniz tüm detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nedir?

Gençliğin ve dişiliğin en önemli göstergesinden biri olan güzel dudaklar her kadının hayalidir. Bazı insanlar doğuştan güzel ve hoş dudaklara sahip olsa da genel olarak kişilerin dudağı istenilenden küçük veya asimetriktir. Bu yüzden de kişiler sıklıkla dudak dolgusu işlemine başvurur. Kişilerin dudaklarına hyaluronik asit maddesi ile yapılan bir takviye işlemidir. Dudaklarının istenilen bölgesine bu dolgu maddesi enjekte edilerek hoş bir görünüm sağlanır. Bu işlemin genel olarak ciddi bir tehlikesi yoktur. Onun dışında kısa sürede kolaylıkla uygulanabilen kolay bir estetik işlemdir.

Dudak Dolgusu Niçin Gereklidir?

Dudaklara yapılan dolgu işlemi genellikle kişilerin dudaklarının büyüklüğünden memnun olmaması sebebi ile tercih ettiği bir işlemdir. Yani kısacası dudak dolgusu daha büyük ve daha çekici dudaklara sahip olmak için yapılan bir işlemdir. Herhangi bir tehlikesi olmadığından dolayı da kişiler bu işlemi sıklıkla yaptırmaktadır. Tabii herhangi bir yan etki veya risk ortaya çıkmaması için kişilerin bu alanda uzman ve yetkili kişilere işlem yaptırması gerekir. Özellikle merdiven altı olarak tabir edilen yerlerde dolgu gibi işlemlerden kesinlikle uzak durulması gerekir.

Dudak dolgusu gibi ameliyatsız estetik işlemleri genel olarak zararsız olsa da bazı kişiler bu tip işlemler için yine de uygun değildir. Kimler dudak dolgusu işlemi yaptıramaz bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

Uygulanan dolgu malzemesinin herhangi bir yan etkisinin bulunmamasına rağmen özellikle hamile ve emziren annelere bu tip işlemler önerilmez.

Uygulanan dolgu malzemesine karşın aşırı duyarlılığa sahip kişilere bu işlem önerilmez.

Hemofili yani kanlarında pıhtılaşma sorunu olanlara yine bu işlem önerilmez. Çünkü işlem esnasında kanama oluşma durumu vardır.

Bunun dışında zaten doktorunuz genel olarak sağlık durumunuzu göz önünde bulundurarak sizlere bu işlemi uygulayacaktır.

Estetik işlemler sırasında kişileri en fazla kaygılandıran şeylerden biri doğal olarak yan etkilerdir. Dudak dolgusu işlemi için de kişiler bu soruyu sıklıkla sormaktadır. İşlem esnasında kullanılan hyaluronik asitin bilinen bir yan etkisi yoktur. Sadece bu tarz ürünlere karşı aşırı duyarlı olabilen insanlar vardır. Zaten bunlardan biri iseniz sizlere işlem uygulanmaz. Bunun yanında sadece ufak tefek uygulama bölgesinde kızarıklık gibi durumlar oluşmaktadır. Bunlarda birkaç gün içinde kendiliğinden geçmektedir. Yani genel olarak endişe duyacak herhangi bir durum yoktur. Tabi yine belirtmek isteriz ki, bu ancak alanında uzman bir doktor tarafından yapıldığında geçerlidir.

Estetik işlemler genel olarak tehlikesiz olsa da yine de işlemlerin öncesinde kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Öncesinde de aynı şekilde kişilerin dikkatli olması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

İşlem öncesinde düzenli olarak kullandığınız ilaçlar var ise bunları doktorunuza bildirin. Özellikle aspirin ve benzeri kan sulandırıcı ilaçların kullanılmaması gerekir.

Aynı şekilde kan pıhtılaşmasını engelleyici bitkiler ve bitki çayları işlem öncesinde alınmamalıdır. Bu konuda doktorunuz sizleri detaylı bir şekilde bilgilendirecektir.

Dolgu uygulaması öncesinde en az 3 gün önce alkol alımı kesilmelidir.

Eğer uygulama yapılacak bölgede uçuk ve benzeri bir enfeksiyon durumu var ise işlem uygulanmaz.

Dudak dolgusu uygulama süreci hakkında bilgi verecek olursak, öncelikle işlem esnasında çok acı hissedilmez ve son derece kısa bir sürede bu işlem tamamlanır. Uygulama aşamaları hakkında bilgi verecek olursak;

İşlemin öncesinde bölgeye krem veya anestezik bir madde uygulanır ve uyuşturulur.
Daha sonra uygulama bölgesi güzelce temizlenir.
İşlem için özel olarak kullanılan iğneler ile dolgu malzemesi dikkatli ve doğru dozda uygulanır. Bununla birlikte işlem tamamlanır.
İşlem yaklaşık 15 dakika kadar süren son derece kolay bir uygulamadır. Bu yüzden işlem için herhangi bir endişe duymanıza hiç gerek yoktur. Kişiler uygulama sonrasında kısa sürede normal hayatlarına dönebilirler.

Güzel dudaklara sahip olmak için yaptırılan dolgulama işlemi sonrasında uygulama yapılacak kişilerin dikkatli olması gerekir. Dudak dolgusu işlemi sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

İşlem sonrasında oluşan morluk ve şişliğin azaltılması için bir havluya sarılan buz paketleri dudaklara kompres şeklinde uygulanmalıdır.
Dudak dolgusu işleminin sonrasında bir iki saat kadar dudaklar çok fazla oynatılmayıp, büzülmemelidir.
Kişilerin 3 gün boyunca yumuşak diyet yapması önerilir.
İlk 24 saat makyaj yapılmamalıdır.
3 gün dudakların çok sıcak ve çok soğuk ile temas etmemesi gerekir.
İşlem sonrasında 3 gün boyunca sıcak banyo ve duş yapılmaması, solaryum ve hamama girilmemesi gerekir.
Enfeksiyon bulaşma riskine karşı kişilerin 3 gün boyunca havuza girmemesi gerekir.
Kişilerin Aspirin ağrı kesici alkol ve sigara kullanımına 3 gün boyunca özen göstermesi gerekir.

Dudak dolgusu işlemi tamamen kalıcı olan bir işlem değildir. Kişilerin yaşam şartlarına ve durumlarına göre bu işlemin kalıcılığı değişmektedir. Genel olarak bu işlem için ortalama süre 1 ila 1,5 yıl süre kalıcı olmaktadır.

Genel olarak dolgu veya başka bir estetik işlemi fark etmeksizin kişilerin estetik yapılırken dikkat etmesi gerekenler vardır. Öncelikle mutlaka uzman doktorlardan destek alınması gerekir. Ayrıca işlem yapılan alanların steril ve kullanılan malzemelerin tam donanımlı olması gerekir.

Dudak dolgusu fiyatları uygulanacak olan doz ve uygulama bölgesine göre değişkenlik gösterir. Yani aslında standart bir fiyatı vardır diyemeyiz. Popo kaldırma ameliyatları yaparken de hijyen problemi yaşamamak gerekiyor. Bunun yanında ayrıca uygulanacak olan maddenin kalitesi de fiyatı artırmaktadır. İşlemden yeterli verimi almak istiyorsanız mutlaka kaliteli malzeme kullanılan yerlerde işlem yaptırmanız ve “uygun fiyatlı” dolgu işlemlerinden uzak durmanız gerekir. Zaten bu alanda uzman kişiler sizlere en olması gereken fiyatlandırmayı yapacaktır.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket