dudak-dolgusu-fiyati-ne-kadar

Dudak Dolgusu Ne Kadar?

Dudak dolgusu kısa sürmesi ve kısmen daha basit estetik müdahalelerden birisi olarak kabul edildiği için en çok yaptırılan estetik uygulamalardan birisidir. Her ne kadar basit bir uygulama olsa bile yaptırmadan önce, gerekli şartları sağlayan ve sertifikaları olan bir klinik ya da sağlık merkezi seçilmelidir.

Bazen çok basit bir estetik müdahale bile uzman bir el tarafından yapılmazsa sağlığı riske atabilir. Haberlerde bazen dudaklarının formu bozulan ve sonuçları çok kötü olan dudak dolgusu uyarız. Böyle bir risk almamak için sağlık merkezi ve uzman doktor seçimi önemlidir. Ayrıca sonuçların doğal ve güzel görünmesi de buna bağlıdır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu yapılırken kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asit isimli, vücudumuzda zaten belli bir miktarda üretilen bir maddedir. Bu madde cildin elastikiyetini, nemini ve canlı görünmesini sağlayan ve de suni yollarla üretilen bir asit çeşididir. Tıpkı kolajen gibi yaşımız ilerledikçe hyalüronik asit üretimi de azalır. Cildin nem dengesi bozulur, hacim kaybı, sarkma ve kırışıklıklar meydana gelir. Ayrıca bazı kişiler de doğuştan dudaklar açısından şanssız olabilir.

Bazı dudaklar yapısal olarak ince ve belirsizdir ve özellikle kadınlar için bu ciddi bir sorun olabilir. Dudaklarımız da hacmini kaybettiği zaman daha dolgun görünmesi için hyalüronik asit eklemesi yaptırabiliriz. Tamamen cilde uyumlu bir dolgu malzemesi olduğu için dudaklarımız bir süre sonra bu maddeyi emecek ve kendi doğal yapısına katacaktır.

Dudak Dolgusu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Dudak dolgusu genel olarak oldukça ince uçlu bir iğne yardımıyla yapılır. Ama dudağın hangi bölgelerine yapılacağı ve ne şekilde yapılacağı doktordan doktora değişebilir. Önemli olan yukarıda söylediğimiz gibi bu konuda iyi bir yere başvurmak ve deneyimli bir uzman tarafından yapılmasıdır.

Dolgu işleminin ayrıntıları ve kullanılan malzemelere göre fiyatlar belirlenir. Bu yüzden dudak dolgusu konusunda net bir fiyat belirlemek oldukça zordur. Sağlık kuruluşu ve klinik tercihine göre de fiyat değişir. Ancak fiyatları düşük tutmak için güvenilir olmayan bir yere başvurmak tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Dudak Dolgusu Öncesinde Neler Yapılır?

Güvenilir bir sağlık kuruluşuna başvurduktan sonra bu işlemi yaptırmak isteyen kişileri doktor dikkatli bir şekilde muayene eder, dudak yapısı ve biçimi incelenir. Hangi bölgelere ne kadar dolgu malzemesi kullanılacağına karar verir. Hastaya işlemden önce dudaklarının nasıl görüneceği konusunda görseller de sunulabilir.

Dudakların ne kadar dolgun olacağı konusunda hasta ve doktorun birlikte karar vermesi daha sağlıklı olacaktır. Daha sonra ise hastanın kullandığı ilaçlar ve sigara içip içmemesi gibi konular üzerinde bir tetkik yapılır. İçiyorsa da bir süreliğine sigarayı bırakması tavsiye edilir. Çünkü sigara estetik uygulamaların başarısı düşüren faktörlerden birisidir.

Dudak Dolgusu Uygulaması

Belirlenen bir günde hasta, kliniğe gelerek işlem yapılması için hazırlanır. İşlemin yarım saat öncesinde hastaya dudaklarını uyuşturan bir krem verilir. Bu krem anestezik bir etki yapacak ve işlem sırasında hastanın ağrı çekmesini engelleyecektir.

Ardından çok ine uçlu bir iğneyle dudak dolgusu işlemi yapılır. İşlemden sonra hastanın en az iki saat kadar bir şey yiyip içmemesi gerekir. Ayrıca bu dönemde de sigara kullanmaması ve dudaklarını zorlayacak hareketlerden ve mimiklerden kaçınması gerekir. Sauna ve uzun süreli havuzda kalma dolgu maddelerini etkileyeceği için bunlardan da uzak kalmak en iyisidir.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem ve Şişlik

Bütün estetik uygulamalardan sonra olduğu gibi dudak dolgusu sonrasında da hafif bir şişlik, morarma ve ağrı gibi durumlar yaşanır. Ağrı kesici kullanılabilir. Dudakların şişmesi korkutucu bir durum değildir ve genelde normal karşılanır. Hatta bu şişlik bir süre devam eder ve bazen iki haftaya kadar dudaklar kendine gelemeyebilir.

Aşırı derecede bir morarma ve ağrı olmadığı sürece bunlar normal karşılanan durumlar arasındadır. Şişliğin inmesi için dudaklara yapılabilecek olan işlemlerden birisi soğuk pres uygulamasıdır. Özellikle uygulamanın hemen sonrasındaki günlerde hasta kendi dudaklarına soğuk pres yapabilir.

Dudak Dolgusu Sonuçları

Dudak dolgusu yaptıran bir kişinin dudakları hacim kazanır ve dudağı yepyeni bir görünüme kavuşur. Dudağın kontur çizgileri belirginleşir ve çok daha dolgun bir hale gelir. Uyuşturucu bir krem işe yaramazsa dudağa uyuşturucu bir iğne de yapılabilir. Hasta bu şekilde işlem sırasında herhangi bir acı hissetmez. Dudağa enjekte edilen dolgu maddesi doktor tarafından elle şekil verilerek düzenlenir.

İğne yapılırsa yüzde bir uyuşukluk meydana gelecek ve bu durum yaklaşık dört kadar sürecektir. On ya da on beş günden önce dudakların normal görünmemesi olasıdır. Şişlik yaklaşık onuncu günden itibaren azalacaktır. Başarılı ve deneyimli bir doktor yüzün şekline uygun olarak dolgu yapabilir. Sonuçlar da buna bağlı olarak çok daha başarılı olur. Estetik operasyonlar ve müdahalelerde olumlu sonuçlar almak için uzmanın deneyimi büyük bir rol oynar.

Dudak Dolgusu Kaç Çeşittir?

Dudakların daha dolgun olması için yapılan dudak dolgusunun farklı çeşitleri bulunur. Bunlar arasında klasik stil, Holywood stili, Hera tipi, Eros tipi ve Rubina tipi gibi dolgu çeşitleri bulunur. Bu çeşitler arasında hangisinin yapılacağına hastanın yüz ve dudak tipine göre karar verilir. Dudak dolgusu fiyatlarını etkileyen şeylerden birisi de dudak dolgusu stilidir.

Dudak Dolgusu Kalıcı mıdır?

Dudak dolgusu kalıcı ve geçici olarak da farklı şekillerde yapılabilir. Çok fazla riski olmayan kalıcı dolgular çok daha uzun süre dudakların şeklinin korunmasına yardımcı olur. Kalıcı olmayan dolgulardan birisi Afrodit dudak dolgusudur ve bu alanda en çok tercih edilen dolgu çeşididir. Lokal anestezi ile yapılan ve çok kısa süren bu dolgu işlemi bir ya da iki senede bir tekrar yapılabilir. Birkaç seansta tamamlanan Juvaderm dudak dolgusu ise daha çok dudaklardaki kırışıklıkları gidermek ve çok daha pürüzsüz bir şekilde vermek için yapılır. Permalip de kalıcı olarak dudak dolgunlaştıran yöntemlerden birisidir. Bu yöntemde ise dudak kenarından girilir ve dudağın orta kısmına dolgu yerleştirilir. Bu tür seçenekler de fiyatları değiştirebilir.

Dudak Dolgusu Neden Önemlidir?

Bazen kuaförlerde bile dudak dolgusu yapılabildiğine dair bilgiler alabilirsiniz. Ama güvenilir olmayan bu tarz yerlerde dudak dolgusu yaptırılmamalıdır. Sertifikası olan ve uzman hekimlerin yer aldığı sağlık merkezleri seçilmelidir. Kısa süren bir işlem olsa da olması gerektiği gibi yapılmazsa hem hastanın acı çekmesine hem de görüntünün kötü olmasına yol açabilir. Uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılırsa da sonuçta çok daha doğal görünen, dolgun ve hacimli dudaklara sahip olunur.

Tags: No tags