Saç Ekimi > Uygulama

DHI Saç Ekimi

DHI saç ekimi açılımı doğrudan saç ekimi anlamına gelir.  Yeni nesil saç ekim tekniklerinden biridir.  Açılan kanallara saç kökleri çok kısa sürede ekilir ve tedavi diğerlerine göre daha kısa sürede tamamlanır. Her ne kadar DHI saç ekimi diğer saç ekimi tekniklerinden farklı gibi görünse de genel anlamda saç ekimi mantığı değişmez. Örneğin donör bölge bütün tekniklerde aynıdır.  Her zaman donör bölgeden alınan saç greftleri seyrelen veya tamamen dökülen bölgeye ekilerek operasyon tamamlanır.  Saç ekimi tekniği günümüzde FUE saç ekimi tekniği ile birlikte oldukça tercih edilen yöntemlerden biridir.  DHI saç ekimi genel anlamda saç ekim işlemlerinin temel yapısını oluşturur.

DHI Saç Ekimi Nedir?

DHI saç ekimi yeni nesil saç ekimi yöntemlerinden biridir.  Açılımı doğrudan saç ekimi anlamına gelir.  DHI yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekiminde saç greftleri açılan kanallara kısa sürede yerleştirilir. Diğer saç ekim tekniklerinden farklıymış gibi görünse de aynı prensiple ekim işlemi gerçekleştirilir.  Ancak daha teknolojik cihazlar kullanılarak hata payı daha az olduğu için saçların çıkma oranı yani saç ekimi operasyonun başarısı diğerlerine göre çok daha fazladır.

Doğal Görüntü Ne Zaman Oluşur?

DHI saç ekimi ve diğer saç ekim tekniklerinde ekilen köklerin çıkma süreci yaklaşık olarak aynıdır.  Ancak DHI saç ekiminde kullanılan yöntemler ve teknik çok daha teknolojik cihazlarla yani yeni nesil saç ekimi tekniği kullanılarak yapılmaktadır.  Yaklaşık olarak 8 ay maksimum 1 yıl gibi bir sürede ekilen saçlar kalıcı olarak çıkar.

Gerek DHI ekimi gerekse diğer saç ekimi uygulamalarının tamamı estetik operasyon alanına girer.  Bu nedenle yeni teknolojik saç ekimi uygulaması bir öncekinden daha maliyetli olabilir.  Ancak bu konuda ucuz saç ekimi yaptırmak yerine doktorun tecrübeli ve donanımlı olması seçilmelidir. Saç ekimi yapılacak merkezin sağlık koşullarına uygun olması, çok önemlidir. Dolayısıyla bütün bunlar düşünüldüğünde saç ekim fiyatı çok düşük olmaz.

Ancak ortalama olarak mukayese edildiğinde birbirinden çok farklı fiyatlarda da değildir.  Elbette hasta açısından ne kadar para ödeyeceğini önemlidir. Fakat estetik kaygılarla yapılan tedavilerde ücretten daha önemli olan sağlıklı koşullarda saç ekiminin gerçekleştirilmesi ve işlemin en iyi ve başarılı bir biçimde yapılmasıdır.

Bu nedenle DHI saç ekimi yapılırken ilk muayene de saç analizi yapıldıktan sonra ne kadar saç grefti toplanacağı kaç adet kök ekileceğine hekim karar verir. Dolayısıyla maliyeti de işlemi yapacak olan doktor belirler.  Doğru bilgi en iyi biçimde bu şekilde öğrenilir.

FUE ve DHI yöntemi arasında çok büyük farklar yoktur. Ancak hastalar açısından hangi tekniği yaptırması konusunda karar vermek durumunda olan kişiler mutlaka hekim tarafından daha doğru yönlendirilirler. DHI saç ekimi tekniğinde kanama riski yoktur. Tek seansta ekim işlemi gerçekleştirilir. FUE tekniğinde ise medikal safir uçlu bir kalem kullanır. Kellik veya çok açıklık bulunan hastalarda Fue tekniğinin daha başarı oranı yüksektir.  Çünkü Fue tekniği seanslarında daha çok greft sayısına ulaşılır.

DHI saç ekimi doğrudan saç ekimi anlamına gelmektedir.  İmplanter kalem tekniği denilen ince uçlu silindir biçiminde ve safir uca sahip medikal bir aletle kanallar açılır ve saç greftleri toplanır. Bu sayede alınan greftler saçsız olan bölgeye ekim yapılırken aynı anda kanalı da açabilir.

 

Dolayısıyla diğer saç ekim tekniklerinden çok daha kısa sürede çok fazla greft ekimi gerçekleştirilir.  Fue saç ekimi tekniğinden farkı da buradadır. Fue tekniğinde önce kanal açılır alınan greftler açılan kanallara ekilir. Ancak safir uçlu kalemle yapılan uygulamada safir uçlu medikal kalem iki işleve birden sahiptir.  Donör bölgeden saç greftlerini alır, saçsız deriye alınan greftleri eker. Dolayısıyla kısa sürede çok fazla saç kökü ekimi gerçekleştirilir ve hata payı oldukça düşüktür.

Saç ekimi operasyonu yaptırmayı düşünen hastaların kafasını kurcalayan en önemli sorulardan biri hangi tekniği yaptırmasının daha doğru karar olacağıdır.  Ancak şunu belirtmekte fayda var her iki teknik kendi içinde gelişmiş özelliklere sahiptir. Burada tercih yaparken hastanın kendi var olan durumuna uygun olan tekniği seçmesidir.

Örneğin hastanın alın şakaklar ve tepe bölgesinde yoğun açıklık varsa yaklaşık olarak 4000 saç greftine ihtiyacı olur. Böylelikle Fue tekniğini yaptırması daha uygundur. Çünkü saçsız olan alan oldukça geniş bir alandır.  Geniş alana saç greftleri daha sık ve daha fazla köke ihtiyaç duyar.  Ancak hastanın saç olmayan kısmı 2000 veya 3000 kökle kapanacak durumdaysa böylelikle DHI saç ekimi çok daha sağlıklı olmaktadır. Çünkü DHI saç ekim yönteminde dar olan kısımlara daha sık saç grefti ekme imkânı bulunmaktadır.

DHI saç ekimi tekniğinde yine Fue tekniğinde kullanılan prosedür izlenir ancak yalnızca köklerin ekim işlemi tekniğinden farklı olarak uygulanır. Fue tekniği ile yapılan operasyonlarda lokal anestezi uygulanır. Alım işlemi, kanalın açılma işlemi ve köklerin kanala yerleştirme işlemi gibi üç aşamada gerçekleştirilir fakat DHI tekniği ile gerçekleştirilen saç ekiminde ise kanalın açılması ve kanala yerleştirilme işlemi aynı anda yapılır.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket