Medikal Estetik > Cilt Gençleştirme

Dermapen

Dermapen çeşitli cilt lekelerinin giderilmesi için kullanılan ve oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilen bir cilt yenileme yöntemidir. Kollajen dokunun artırılması amacıyla tedavi uygulanır. Dermapen yöntemi daha çok yüz, saç, el ve boyun bölgesinde kullanılır. Bu yöntem pratik, acısız ve kalıcıdır. Ayrıca tehlikesiz bir yöntemdir. Bu nedenle cilt sorunu yaşayan insanlar tarafından son dönemde sıkça tercih edilir hale gelmiştir. Kısacası bir cilt yenileme yöntemidir. Bu yenilemenin ardından canlı ve sağlıklı görünen bir cilde kavuşmak mümkündür.

Dermapen Uygulaması Kimler İçin Yaptırılabilir?

Dermapen, cerrahi bir müdahale değildir. Cildi yenilemek amacıyla yapılan bu teknik her iki cinsiyette de başarıyla uygulanır. Hemen herkese dermapen uygulanabilir. Belirli bir yaş sınırlaması yoktur. Cilt sorunu yaşayan bireyler, cilt tipi ne olursa olsun gönül rahatlığı ile bu yöntemden faydalanabilir. Ancak uygulamanın yapılacağı bireyin öyküsünde ağır dermatolojik rahatsızlıklar varsa doktora danışılması şarttır. Cilt hekiminin uygun görmesinin ardından işlem yaptırılmalıdır.

Tedavinin Etkileri Ne Zaman Etkisini Gösterir?

Ciltteki sorunun giderilmesi için uygulanan dermapen işleminin ardından hastanın hastanede yatması gerekmez. Ortalama bir saat süren her seansın ardından hastalar evlerine dönmektedir. Dermapen tedavisinin etkisini göstermesi cilt sorununa bağlı olarak değişmektedir. Ortalama altı hafta sonunda gözle görülecek seviyede bir iyileşme meydana gelir. Dermapen uygulaması en geç üç ay içerisinde kesin sonuç verir. Çünkü üç aylık sürenin ardından cilt yara iyileştirme görevine son verir. Böylelikle beklenen ve amaçlanan görüntü elde edilir.

Dermapen tedavisi; sivilce izlerinde faydalı olduğu kadar geniş gözeneklerin giderilmesinde de oldukça etkilidir. Ayrıca deri üzerinde oluşan ince çizgilerin doldurulmasından, güneş lekelerinin giderilmesine kadar birçok cilt sorunun tedavisinde kullanılan başarılı bir yöntemdir. Hayatın yoğun temposu cilt üzerinde olumsuz çevre koşullarından dolayı zarar verebilmektedir. Dermapen sayesinde yıpranmış ciltler yenilenir ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşur. Özellikle şu alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir:

  • Güneş, sivilce gibi sebeplerle oluşmuş cilt lekeleri,
  • Çatlaklar,
  • Saç dökülmesi,
  • İnce çizgiler ve ciltteki yaşlanma belirtileri,
  • Büyük gözenekler.
  • Çukurlaşmalar,
  • Yara izleri,
  • Sarkma,
  • Göz çevresinde torbalanma ve morluk

Dermapen işlemi uygulanacak kişinin önce cildi dezenfekte edilir. Yüz bölgesine yapılacak ise makyaj kalıntılarından arındırılır. Diğer bölgeler için de cildin temizlendiğinden emin olduktan sonra süreç başlatılır.

İlk adım olan temizlikten sonra işlemin hissini azaltmak için anestezik krem sürülür.

Dermapen cihazının ucunda çok sayıda mikro iğne bulunur. Bu iğneler cilt yüzeyinde son derece ince kanallar açar.

0,5 ila 2,5 mm uzunluğundaki iğneler kullanılır.

Bu iğneler ile belirlenen bölgeye 1 cm²’de ortalama 250 ila 500 mikro delikler açılır.

Vücut, bu delikleri bir çeşit yara olarak algılar.

Cilt kendini yenilemek için iyileştirme sürecini başlatır.

Yaraların iyileşmesi için vücut iğnelerle açılan kanalların olduğu bölgede kan dolaşımı arttırır. Bu dolaşım sayesinde hyalüronik asit ve kollajen ile sorunlu bölge yenilenmeye başlar. İşlemi uygulayan uzmanın tercihine bağlı olarak işlem sırasında ekstra serum kullanılabilir. Kullanılacak serum kişiden kişiye değişecektir.

Uygulamanın ardından ciltteki dokular onarılır ve ciltte yenilenme sağlanır.

Yeni kolajen üretimi ve damarsal gelişmelerin sağlanması da dermapen uygulaması sayesinde gerçekleşir.

Hücre yenilenmesini hızlandırır.

Dermapen uygulamasının ardından taze dokular oluşur.

İşlem kapsamında talep edilen materyalin sağlanması ekonomik ve rahattır.

Uygulama tek seans olarak uygulanabilir. Bu seans bir nevi peeling etkisi yaratmakta olup son derece etkili olmaktadır.

Güvenli bir uygulamadır.

Cilt üzerinde kalıcı bir iz bırakmaz.

Uygulama süresi uzun değildir. İşleminin ardından uzun istirahatler gerekmez.

Alt ve üst yaş sınırı yoktur. Doktorun uygun gördüğü her yaştaki insana uygulanabilir.

Uygulama esnasında az miktarda kanamalar meydana gelebilir. Cildin kendini yenilemesi için kullanılan dermapen yönteminde bu ufak kanamalar oldukça doğaldır. İşlem süresince hasta herhangi bir acı hissetmez. İşlem öncesi kullanılan kremler sayesinde olası acıların önüne geçilmiş olunur. Minimum seviyede epidermal hasar verilir. Bu hasar planlanan bir durumdur. Çünkü hasarın ardından cilt, kendisini yenilenme sürecine girer. Vücudun bir yarayı iyileştirme işlevi ile aynı olan dermapen işlemi ciltteki sorunları gidermeye yardımcı olur. Yeterli sayıda yapılan seansların ardından istenilmeyen cilt kusurlarından tam anlamıyla kurtulmak mümkündür.

Dermapen tedavisinin kaç seans uygulanacağı kişinin cilt sorununa göre değişiklik gösterir. Ayrıca her cildin yaralara verdiği tepki ve iyileşme eğilimi değişiklik göstermektedir. Bu nedenle dermapen tedavisi için net bir sayı vermek doğru değildir. Bütün bu kişisel farklılıklar dışında cilt lekeleri için ortalama 3 ila 6 seans arasında uygulama genellikle yeterli olmaktadır. Ancak ciltte yeterli iyileşme görülmediği takdirde seans sayısı ok ikiye kadar çıkarılabilir. Bu kararı ancak alanında uzman bir kişi verebilir. Tedaviyi uygulayan uzmanın yeterli gördüğü sayıdaki seansın ardından tedaviyi sonlandırması gerekir. Gözle görülen değişmenin ardından bilinçsiz bir şekilde seanslara son vermek doğru değildir. Kulaktan dolma bilgilerle birkaç seans devam edip bırakmak da doğru olmayacaktır. Cilt sorunundan tamamen kurtulmak için uzmanın önerdiği sıklıkta ve uygun gördüğü sayıda seansa katılmak gerekir.

Uygulama yapıldıktan sonra hasta günlük hayatına rahatça geri dönebilir. Günlük aktivitelerini gerçekleştirirken yapılan işleme bağlı herhangi bir sorun yaşamaz. Uygulamanın sonrasında ciltte hafif pembeleşme görülmesi normaldir. Bu pembeleşmek kısa sürelidir. Cildin yapısına ve işleme gösterdiği toleransa bağlı olarak ufak kanamalar gerçekleşebilir. Bu kanamalar endişelenilmemesi gereken, normal durumlardır. Hastanın cildinde görülen bu sorunlar ortalama 6 saat sonra büyük oranda azalır. Burun düzeltme ameliyatları sonrasında hiçbir iz kalmadığını görebilirsiniz. Bir-iki gün içinde de tamamen ortadan kalkar. İki seans arasında hastanın beklemesi gereken süre kişiden kişiye değişse de ortalama 1 ila 4 haftadır. Bu konuda da son karar yine tedavi uygulayan doktorunuz olacaktır.

Cilt güneşten mümkün olduğunca korunmalıdır. Koruma için gerekli önlemler alınmalı, zorunlu olmadıkça işlemden sonra güneşe çıkılmamalıdır.

Aşırı terlemeye neden olacak spor gibi aktivitelerden uzak durmak gerekir.

Sauna, hamam, solaryum gibi sıcak ve cilt üzerinde değişikliğe sebep olacak uygulamalardan uzak durulmalıdır.

Sıcak duş ve çok soğuk sudan da uzak durmak gerekir.

Cildin kendini yenileme süreci olan dermapen işleminin ardından kese, peeling gibi uygulamalardan da uzak durmak gerekir.

Güzel ve parlak bir cilt herkesin hakkıdır. Sağlıklı bir görünüm elde edebilmek için cilde gereken hassasiyeti göstermek gerekir. Meydana gelebilecek en küçük sorunlara bile zamanında müdahale edilirse önüne geçilebilir. Cilt bakımında sıklıkla kullanılan yöntemi hijyenik bir ortam gerektirir. Bu işlemi yaptıracak kişilerin fiyattan önce kendi sağlığını düşünmesi gereklidir. Önemli olan uzman bir kişiye cildi emanet edebilmektedir. Uygun fiyatlı olduğu için tercih edilecek bilinçsiz bir uygulamanın ardından dönüşü olmayan sorunlar meydana gelebilir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket