Medikal Estetik > Cilt Gençleştirme

Cosmelan Leke Tedavisi

Ciltte oluşan lekeler her zaman son derece can sıkıcı ve insanların hoşlanmadığı sorunlardır. Bu tip bir cilt yapısı kişiyi olduğundan daha yaşlı göstermektedir. Bu yüzden cildin bu lekelerden arındırılması gerekir. Cosmelan Leke tedavisi ile ciltteki leke görünümü büyük oranda düzeltilmektedir. Bu işlem cilt üzerinde soyma etkisi yaratan son derece önemli bir peeling işlemidir. Son derece etkili olan bu işlem ile cilt üzerinde ciddi bir onarım işlemi gerçekleşmektedir. İşleme ilişkin olarak daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Cosmelan Leke Tedavisi Nedir?

Cildimiz son derece hassas ve dış etmenlerden hızlıca etkilenen bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de sıklıkla dış etmenlerden etkilenip çeşitli lekeler ile karşı karşıya kalabiliriz. Cosmelan, cilt üzerinde soyma etkisi yaratan bir çeşit peeling işlemidir. Bu özelliği sayesinde ciltteki lekeleri, sivilce izlerini ve çeşitli sorunları gidermek için bu işlem uygulanır. Yani kısacası bu işlem cilt üzerinde soyma etkisi yaratarak, cildin sağlıklı tabakasına tekrar ulaşmayı sağlar. Yani bir çeşit cilt yenileme işlemidir.

Cosmelan Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?

İşlem birçok bölgede kolaylıkla kullanılabilen avantajlı bir yöntemdir. Yüz, boyun, el, ayak, göbek ve bacak gibi birçok alanda rahatlıkla uygulanabilir. Tabi her bölgeye özgün olarak kullanılan ürünler farklıdır. Sonuçta her bölgenin hassasiyeti birbirinden farklıdır. Cosmelan leke tedavisi saydığımız tüm bölgelerde etkili olan önemli bir peeling işlemi olmaktadır. Sizlerde bu bölgelerde yer alan lekelerden şikâyet ediyorsanız rahatlıkla bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Cosmelan leke tedavisi için oldukça etkili ve faydalı ifadelerini kullanabiliriz. Çünkü işlem ile ciltte oldukça önemli etkiler ortaya çıkmaktadır. Öncelikle işlemin faydaları hakkında bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

İşlem sonrasında ciltte herhangi bir iz kalmaz.

Hemen hemen her cilt tipinde bu işlem uygulanabilir.

İşlemden ortalama 1 ay sonra cildiniz sağlıklı görünmeye başlar.

İşlemin herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

İşlem esnasında cilde zarar veren herhangi bir kimyasal bulunmaz.

Kişilerin cilt rengi eşitlenir.

Derin lekeler bile bu işlem ile giderilir.

Cildin sıkılığı artar ve çok daha parlak bir hale gelir.

Cilt derinlemesine yenilenir.

İşlem her mevsim uygulanabilir.

Cosmelan leke tedavisi daha birçok faydayı bünyesinde barındıran bir işlemdir. Bu yüzden de oldukça fazla bir şekilde tercih edilir.

Sizlere leke tedavisi nasıl uygulanır ve uygulama işlemine ilişkin olarak bilinmesi gerekenler neler bundan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle işlem tek seans olarak yapılmaktadır. Yani hayli etkilidir ve tek seferde her türlü leke görünümünden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Cosmelan leke tedavisi işlem adımları hakkında bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

Öncelikle kişilerin cildi analiz edilir ve cilt tipi, hassasiyeti tespit edilir.

Sonrasında kişiye özel bir kit hazırlanır ve cilde bu ürün sürülür.

Sürülen maske 8-12 saat gibi bir süre ciltte kalır. Bu süreye doktor karar verir. Kişinin cilt tipi ve lekenin şekli bu konuda ayırt edici bir etmendir. Kişi sürenin dolmasını evinde bekleyebilir.

Süre dolduktan sonra maske evde yıkanılarak çıkarılır.

Yıkama işlemi sonrasında kişiler düzenli olarak doktorun vermiş olduğu bakım kremini bölgeye uygulamalıdır. Bu işlem son derece önemlidir.

İşlem sonrasında ne zaman etki göstereceği kişiden kişiye değişmektedir. Kişilerin cildi ne kadar koyu ise leke görünümünün gitmesi de o kadar uzun sürmektedir. Ancak ortalama 1 hafta sonra genel olarak değişiklikler gözlenebilir hale gelmektedir. 2-3 hafta sonra da ciddi bir fark görünmektedir. Cosmelan leke tedavisi lekeler üzerinde önemli iyileştirici etkisi bulunan bir işlemdir. Etkiyi gösterme süresi kişiden kişiye değişse de sonuç herkes için mükemmel düzeydedir.

İşlem öncesinde sorun yaşamamak için kişilerin dikkat etmesi gereken önemli konular vardır. Öncelikle işlemden bir hafta kadar öncesinden itibaren cildi tahriş edici herhangi bir ürün kullanılmamalıdır. Erkekler en az iki gün öncesinde tıraş olmayı bırakmalıdır. Cosmelan tedavisi öncesinde bunlara dikkat ettiğinizde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Bu yüzden doktorunuzun özellikle tavsiyelerine uymanız son derece önemlidir.

Cosmelan leke tedavisi sonrasında da aynı şekilde kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların neler olduğundan bahsedecek olursak. Öncelikle doktorun tavsiyelerine harfiyen uyulması gerekir. İşlem sonrasında cilde yatıştırıcı etkisi olan ürünler ve güneş kremleri kullanılmalıdır. Özellikle güneş koruyucular bu işlem için son derece önemli ürünler olmaktadır. Bunların cilt üzerine kalın bir tabaka halinde sürülmesi yatıştırıcı etki elde edilmesini sağlayacaktır.

Cosmelan tedavisi ile ilgili olarak önemli konulardan biri işlemin kimlere uygulanamayacağıdır. Sonuçta herkes bu işlemden faydalanmak istemekte ancak bazı durumlar ne yazık ki işleme engel olmaktadır. Bunların neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

Kronik olarak cilt hastalığı olanlar

Cildinde açık yarası bulunanlar

Hamile olanlar

Emziren anneler

İlacın içinde yer alan maddelere karşı alerjisi bulunanlar

İşlem için ön bir uygulama alanında reaksiyon gelişenler

Yukarıda saydığımız kişilere kesinlikle Cosmelan uygulanamamaktadır. Açık yarası olanlara da bu yara kapanıp sorun olmaktan çıktıktan sonra ancak uygulanabilmektedir. Bunların dışında isteyen herkes kolaylıkla bu işlemi yaptırabilir. Sizler de vücudunuzun çeşitli bölgelerinde yer alan lekelerden rahatsız oluyorsanız bu tedavi yöntemi ile bunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Cosmelan leke tedavisi sırasında kişilerde herhangi bir yan etki meydana geliyor mu konusu önemlidir. Birçok kişi işlemin herhangi bir yan etkisi olup olmadığını merak etmektedir. Öncelikle daha önce yapılan çalışmalarda işleme dair bir yan etki saptanmamaktadır. Çok nadiren ürünün içinde yer alan maddelere karşı alerji ve hassasiyet gösteren kişiler olabilir. Bu yüzden zaten leke tedavisi uzman hekimler tarafından uygulanmaktadır. Olası bir tehlikede rahatlıkla müdahale edilip sorun ortadan kaldırılmaktadır. Yani gönül rahatlığı ile bu işlemi yaptırabilirsiniz.

Cosmelan leke tedavisi işlemi oldukça önemli etkileri olan bir işlemdir. Bu sebeple de birçok kişi bu işleme ilişkin önemli detayları merak etmektedir. İşlemin fiyatı merak edilen önemli detaylardan biri olmaktadır. Herkes cildindeki çeşitli sorunlardan kurtulmak istediğinden dolayı bu işlemi yaptırmak istemektedir. Ciltte uygulanacak olan işlemlere göre fiyat değişeceğinden ötürü aslında net bir rakam vermek oldukça güçtür. Çünkü bazı kişilerde cildin kendini toparlaması ve daha iyi hale gelebilmesi için daha fazla seans uygulanması gerekmektedir. Bu sebeple ücret artabilir. Cosmelan için ödeyeceğiniz toplam ücreti öğrenmek için yapmanız gereken en ideal şey öncelikle muayene olmaktır. Doktor sizlere uygulayacağı işlem ve seanslara göre sizlere ücret bilgisi verecektir. Yüzlerdeki oluşan lekelerin burun çevresinde de olması mümkündür.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket