buz-lazer

Buz Lazer

Buz lazer olarak da bilinen Ice Lazer tüy alma teknolojinin gelmiş olduğu en son noktadır. Klasik lazer epilasyon yöntemlerinden farklı etkinliği ile öne çıkan bu yöntem için en etkili ve uygulanabilecek en yararlı metot diyebiliriz. İstenmeyen tüylerin ve kıllar her yaştan ve cinsiyetten kişiler için son derece önemlidir. Bu tüyler ve kıllar hem kötü bir görüntü hem de bazı sağlık sorunlarına neden olabilir.

Ice Lazer Nedir?

Buz lazer uygulaması nedir ve tam olarak ne işe yarar merak ediyorsanız yazımızı inceleyebilirsiniz. Öncelikle Ice Lazer bir çeşit tüy yok etme yöntemidir. Bu yöntemle kalıcı olarak istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. Seans olarak uygulanan bu yöntem sayesinde tüy köklerinde donma işlemi yapılır ve bu da kılların uyumasına neden olur. Uyuyan tüy kökleri de pasif hale gelerek uzamaya devam etmez. Bu yöntem sayesinde kişiler kalıcı olarak tüylerin uzamasından kurtulurlar. Bu da kişilerin yaşamını olumlu etkileyen bir işlem olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı da işlemin çok fazla tercih edildiğini ve son yıllarda birçok insan tarafından kullanıldığını söyleyebiliriz.

Ice Lazer Neden Daha Etkilidir?

Buz lazer yönteminde özel bir teknik kullanıldığından diğer lazer yöntemlerindeki koyu zeminler ve açık renkli tüyler sorun olmamaktadır. Bu yöntemde amaç kıl köklerini dondurma olduğundan dolayı bu tip farklı tüy ve ten renklerinin sorun olmadığını söyleyebiliriz. Bu yöntem kıl kökleri üzerinde etkili ve son derece konforludur. Ice Lazer yöntemi tercih edildiğinde insanların çok daha memnun kaldığını ve rahat ettiğini söyleyebiliriz. Yöntemin sunmuş olduğu birçok avantaj ile birlikte bir de tüylerin yok edilmesinde daha etkili olması önemli bir avantaj olmaktadır.

Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Buz lazer uygulamasının en önemli avantajlarından biri her bölgeye ve beyaz renk dışındaki her kıl üzerinde uygulanabilir olmasıdır. Erkek, kadın fark etmeksizin bu yöntem her bölgede gönül rahatlığı ile uygulanabilmekte ve etkili sonuç alınmaktadır. Ice Lazer diğer lazer tiplerinin tespit edemediği ince ve sarı tüyleri bile tespit eder ve bu tüyler üzerinde de etkili sonuçlar sağlar.

Ice Lazer Kalıcı Etki Yaratır Mı?

Buz lazer yöntemi ile ilgili en fazla merak edilen konulardan biri yöntemin ne kadar kalıcı etkisi olduğu ve gerçekten tüy sorununa çözüm üretip üretmediğidir. Öncelikle Ice Lazer düzenli olarak uygulanır ise kesin ve kalıcı çözümler üretmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte bu yöntem ile 4-6 seans aralığında kalıcı olarak tüylerden kurtulmak mümkündür.

Ice Lazer Kimler İçin Uygundur?

Lazer yöntemleri genel olarak güvenilir ve zararsız yöntemlerdir. Bunlardan Ice Lazer ise çok daha güvenli ve çok daha konforlu bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Kimler bu işlemi yaptırabilir merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle birçok kişi bu uygulamadan rahatça yararlanabildiği için sizlere daha çok kimlerin yararlanamayacağından bahsetmek istiyoruz. Aşağıda belirttiğimiz kişilerin dışında kalan herkes rahatlıkla bu lazer yönteminden faydalanabilir:
16 yaşından daha küçükler
Hamileler ve emziren anneler
Lazer uygulamaya engel olacak bir hastalığı olanlar
Yukarıda belirttiğimiz kişilerin dışında kalan herkes rahatlıkla buz lazer uygulaması yaptırabilmektedir.

Her Mevsimde Yapılabilir Mi?

Buz lazer uygulamasını diğer lazerlerden ayıran bir diğer önemli nokta işlemin her mevsim rahatlıkla uygulanabiliyor olmasıdır. Bu işlemde esmer veya beyaz tenli olmak çok önemli olmadığı için mevsim farkının bir önemi de yoktur. Bu yüzden de işlemin fazlası ile tercih edildiğini söyleyebiliriz. Esmer hanımlar lazer uygulamalarına karşı daha hassas olduklarından, genellikle klasik lazer işleminden yeterli faydayı alamamaktadırlar. Bunların yanı sıra tüyü çok cansız ve sarı olan kadınlar da yine klasik lazer operasyonlarından yeteri verimi alamamaktadırlar. Buz lazer yöntemi ise herkesin maksimum verim alabileceği ve her koşulda uygulanabilecek bir yöntemdir.

Zararlı Bir İşlem Mi?

Lazer yöntemleri arasında öne çıkan Ice Lazer yöntemin cilt üzerinde herhangi bir zararı olup olmadığı insanlar tarafından doğal olarak merak edilmektedir. Lazer yöntemlerinde cilt yüzeyine lazer ışınları verilmesi insanları korkutan ve endişelendiren bir durumdur. Ancak bu yöntemlerde kullanılan lazer ışınları insanların gündelik yaşamında maruz kaldığı ışınlardan daha fazla değildir. Gündelik yaşamda kullandığımız elektronik cihazlardan çok daha fazla radyasyon aldığımızı söyleyebiliriz. Bu yüzden bu tarz işlemler için kaygılanılmamalıdır.

Ağrılı Bir İşlem Mi?

Lazer işlemleri diğer epilasyon yöntemlerine oranla ağrısızdırlar. Bu lazer yöntemlerinin arasında yer alan Ice Lazer de acı hissinin alt düzeyde yaşandığı bir yöntemdir ve bu sebeple de son yıllarda çok tercih edilmeye başlanmıştır. Bu yöntemi tercih eden kişiler için son derece rahat ve konforlu bir uygulama olduğunu göreceklerdir. Siz de hiç endişelenmeden bu uygulamayı yaptırabilirsiniz.

Ice Lazer Fiyatları

Ice Lazer yönteminde yüksek konfor sağlayan faktörler hem uygulama hızının yüksek olması hem de acı hissinin minimum düzeyde olmasıdır. Yöntem bu kadar etkili ve avantajlı olunca doğal olarak işlem için ödenecek olan ücrette merak edilmektedir. Ice Lazer fiyatları her bölge için ayrı belirlenmektedir. Hangi bölgenizde işlem yaptırmak istiyorsanız ona göre size fiyatlandırma yapılacaktır. Bunun yanında birden fazla bölgeyi kapsayan işlemlerde çeşitli kampanyalar ile indirim ve kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu yüzden de genelde çok daha avantajlı bir şekilde işlem yapılmaktadır.

Tags: No tags