burun-ucu-estetigi

Burun Ucu Estetiği – Burun Ucu Kaldırma

Burun ucu estetiği (tip rinoplasti ya da tipplasti), burun yapısı iyi görünen bazı bireylerde de görünen burun ucundaki şekil bozuklarını düzeltmek için uygulanır.
Burun ucu estetiğinde sadece burun ucundaki kıkırdaklara düzeltme işlemi yapılır. Aynı zamanda bu estetik operasyonu burundaki kemer gibi sorunlarla ilgilenmez. Yalnız burun ucundaki sorunlarla ilgilenir.

Burun Ucunun Yapısı Nasıldır?

Burnun yapısındaki en kalın deri burun ucundaki deridir. Burun ucunun yapısındaki bir değişiklik aynı zamanda burnun genel görünümünü de değiştirir. Daha sarkık bir burun, burnu daha kemerli gösterebileceği gibi; daha dik bir burun ucu yapısı da burnun kemer kısmını çok ince gösterebilir.

Burun Ucundaki Şekil Bozuklukları Nelerdir?

Burun ucunda karşılaşılan en sık şekil bozuklukları şöyledir:

  • Asimetri: Burun deliklerindeki asimetrik yapıdır.
  • Düşüklük: Burun ucunun düşük olup aşağı bakmasından kaynaklı doğan yapı sorunudur.
  • Küçüklük: Burun ucunun buruna oranla küçük olmasıdır.
  • Yükseklik: Burun ucunun çok yukarı bakmasından kaynaklı doğan sorundur.

Burun Ucu Şekil Bozuklukları Sebepleri

Burun ucu şekil bozuklukları burun ucundaki kıkırdak kaynaklı olur. Bu kıkırdaktaki eğrilik, genişlik, kabalık, düzensizlik gibi sorunlar burun ucunda düşüklük, küçüklük veya yükseklik gibi sonuçlar çıkarır.
Aynı zamanda burunda yaşanan darbe ya da travmalarla da bu tür şekil bozuklukları oluşabilir. Ayrıca burun ameliyatları sonrası da buna benzer sorunlarla karşılaşmak mümkündür.

Burun Ucu Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  • Burun ucu estetiği ameliyatı (tip rinoplasti) ile tam burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme süresi arasında ciddi bir fark yoktur.
  • Küçültme estetiği operasyonu aynı zamanda burun deliklerinin de daha yuvarlak görünmesini sağlar.
  • Burun ucu estetiğinde eğer burun içindeki kıkırdaktan daha az kıkırdak kullanılacaksa lokal anestezi uygulanır.
  • Burnun ucundaki yapısal değişiklikler için yapılan operasyonların süresi ortalama 2 saati bulur. Bu nedenle basit bir operasyon olarak bakılmaması gerekir.
  • Burun ucu estetiği operasyonları sadece burun ucundaki estetik görünüm için yapılmaz. Buradaki şekil bozuklukları aynı zamanda nefes alma gibi burnun bazı işlevlerinin tam yerine getirememesi için bir sebeptir.

Burun Ucu Kaldırma

Bahsettiğimiz sebeplerden dolayı “burun ucum düşük” diyenlerin çaresi burun ucu kaldırma estetiğidir. Burun ucu estetik ameliyatlarında en çok tercih edilen operasyon da burun ucu kaldırma operasyonudur. Bu operasyonun sonunda burun delikleri de daha görünür olur.
Burun ucu kaldırma işlemi burun dolgusu ile veya burun botoksu ile yapılabilen bir operasyondur. Kısacası, ameliyatsız burun estetiği mümkündür. Burnun ucunu kaldırma operasyonuyla ilgili diğer bilgileri “burun ucu dikleştirme” başlıklı yazımızda okuyabilirsiniz.

Burun Ucu Estetiği Fiyatları

Burnun ucuna yapılan estetik fiyatları ve burun ucu kaldırma fiyatları 2021 yılından itibaren hastane şartları ve sağlık teknolojileri ile bağlantılıdır. Aynı zamanda hastanın yaptıracağı operasyon ve buna uygunluğu da fiyattan önce görüşülmesi gerekir. Net fiyat almak için iletişim sayfamızdaki numaralardan ve formu doldurarak görüşebileceğiniz uzman sağlık danışmanlarımız tarafından yönlendirilmeniz uygun olur.

Tags: No tags