burun-ucu-dolgusu

Burun Ucu Dolgusu – Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği

Burun ucu dolgusu, ameliyatsız burun ucu estetiği yöntemidir. Burun ameliyatı olmak ağrılı bir yöntemdir. Ameliyat sonrası ise bazı riskler taşımanız olasıdır. Ameliyatsız burun estetiği olarak en çok uygulanan işlem ise burun dolgusudur.
Burun ucu dolgusu ise burun ucundaki işlemlerle ilgilenir. Bu konuda ameliyatsız burun ucu estetiği olmak isteyenlerin aklındaki sorulara da bu yazımızda cevap vermeye çalışacağız.

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırmalıdır?

Burun dolgusunun temel amacı buruna hacim kazandırmaktır. Buna bağlı olarak belirli sorunlar yaşayan insanlar için burun ucu dolgusu iyi bir alternatiftir. Ayrıca kullanım alanları da yaygındır. Bu sorunların en yaygın olanları şunlardır:

  • Kemerli burunlar
  • Düşük burunlar
  • Burun şekli asimetrik olanlar

Ayrıca ameliyat sonrası revizyon işlemi için burun ucu dolgu işlemi uygulanabilir. Bunun yanında 18 yaşını geçmiş herkes bu işlemi yaptırabilir. Özellikle ameliyat korkusu olanlar bu işlemi gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu malzemelerinden biri vücudun organik olarak da ürettiği hyaluronik asittir. Bu dolgu maddesinin deri altına enjekte edilmesiyle işlemi gerçekleşir. Ancak işlem o kadar basit değildir.
Kullanılan dolgu maddesinin miktarı ve nereye yapılacağı operasyonun olumlu bitip bitmeyeceği ile ilgili ana konudur. Bunun için işlemi gerçekleştiren estetik cerrahının tecrübesi çok önemlidir.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Ortalama 18 ay kalıcılığı olan dolgu malzemesi, işlemi gerçekleştirecek cerrahın tecrübesiyle de doğru oranda olacaktır. Gerçekleştirilen dolgu sonrasında hastanede yatmak gerekmez. Sürecek işlem de oldukça kısadır. İşlem sonrasında burun ucunda 1 ila 2 gün hassasiyet olması dışında bir yan etki yoktur.

Burun Ucu Dolgusu Fiyatları Ne Kadardır?

Burun ucuna dolgu yaptırmak ameliyattan daha az maliyetlidir. Burunucu dolgusu fiyatları 2021 yılı itibariyle birçok etkene göre belirlenir. Doktorun uzmanlığı, hastanenin konforu ve sağlığı ek hizmetler, kullanılan teknolojiler ve yapılan dolguyla ilgilidir. Dolgu için kullanılan malzemenin miktarı ve işlemin zorluğu da yine fiyat için belirleyici olabilir.
Fiyat ve işlem konusunda daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızdaki numaraları arayarak ya da formu doldurarak uzman sağlık danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Tags: No tags