burun-kucultme

Burun Küçültme Ameliyatı

Burun küçültme ameliyatı, burnu büyük insanların rahatsızlıklarını gidermek için yapılır. Büyük burunların gündelik hayatta yarattığı sorunlardan kurtulmak isteyenler bu operasyonu tercih ederler. Bu nedenle biz de bu kadar geniş bir kitleye hitap eden bir operasyonun detaylarını aktarmayı amaçladık.
Öncelikle burun küçültme ameliyatı aynı zamanda bir burun düzeltme ameliyatıdır. Büyük bir burun, tam olarak işlevini yerine getirmekte zorluk çeker. Bununla birlikte burnun küçülmesiyle burun düzeltme sağlanmış olur.

Burun Nasıl Küçültülür?

Büyük burunlar gündelik hayatta insanlara birçok sorun yaratır. Bunlardan kurtulmak isteyen insanlar da “burun nasıl küçültülür” sorusunu çokça sorar.
Burun küçültmek için ilk yöntemler burun küçültme egzersizleri olur. Bu egzersizlerden sonuç alamayan insanlar burun estetiğine yönelirler.
Burun estetiği ameliyatı, büyük burunlarından şikâyet eden insanlar için büyük bir fırsattır. Bununla birlikte burun, estetik bir görünüme sahip olur.

Burun Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bu operasyonu yaparken kıkırdak ve kemiklerin bir kısmı alınır. Burun kemiğinin bir kısmı alınmasıyla burun küçülür. Burun ucunu düzeltmeyi amaçlayan insanlar için bu operasyon çok uygundur.

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bu operasyon yapılırken burun yapısının elmacık kemikleri ile uyumu da ele alınır. Bu nedenle burun yapısı da ameliyata uygunluğuyla iyi incelenmelidir. Bu ameliyat burun küçülmesi için net bir sonuç verir. Özellikle nefes alma konusunda da büyük burunlu insanlar çeşitli zorluklar yaşayabilir.

Aynı zamanda burun deliklerinin aşırı genişliği bu işlemle birlikte küçültülmüş olur.

Ameliyat Kimler İçin Uygundur?

Rinoplasti ameliyatı, 18 yaşını doldurmamış insanlar için tavsiye edilmez. Bununla birlikte hamile kadınlar veya anne adayı olmayı bekleyen kadınlar için de burun estetiği tavsiye edilen bir operasyon değildir.

Burun Küçültme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Hasta operasyonun sonucunda genellikle ilk 24 saat hastanede kontrol altında tutulur. Taburcu edildikten sonra hastanın tedavisi evde steril ortamda devam eder. Yine bu süreçte uzmanla sık sık irtibata geçmek gerekir. Ve süreç hakkında bilgilendirme devam etmelidir.

Burun Küçültme Ameliyatı Fiyatları Nedir?

Burun küçültme ameliyatı ile ilgili tam olarak net bir fiyat belirlemek imkansızdır. Çünkü ameliyat olacak kişinin ihtiyaçları muayene sonucu belirlenir ve ameliyat fiyatları kişiye özel olarak belirlenir. Aynı zamanda ameliyat fiyatları hastanelere göre de donanımlarına ve özel durumlarına göre değişebilir. İşlem ve fiyatı hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Burada bulunan formu doldurarak veya iletişim numaramızdan arayarak uzman sağlık danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Burun Küçültme Ameliyatı Sonuçları Nelerdir?

Bu ameliyatla beraber burun küçülür ve bununla birlikte bireyin hayat kalitesi de yükselir. Burun küçültme ameliyatının birçok şekilde olumlu sonuçları vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Nefes Alma: Estetik açıdan iyi görünen bir burunla birlikte, nefes alma konusunda da kolaylık yaşarsınız.
  • Koku Alma: Bu işlem sonrasında nefes almak konusunda ne kadar kolaylık yaşarsanız o kadar kokulara karşı hassasiyetiniz de olur. Yani, yediğiniz yemeklerin daha rahat ve iyi bir şekilde kokusunu alabilirsiniz.
  • Sinüzit: Burun içindeki fazla kıkırdaklar burnun tam olarak işlevini yerine getirmesinde engel olur. Rahat nefes alamayan burunda sinüzitlerin iltihaplanma riski yüksektir. Bu nedenle diğer tüm rinoplasti işlemleri gibi burun küçültme ameliyatı da sinüzitin tali çözümünde etkilidir.
  • Orantılı Yüz Hatları: Büyük bir burun yüzde güzel olmayan bir görünüm oluşturur. Bu nedenle bu işlemi seçen insanların burnu, burun delikleri, yanakları, çenesi, dudağı… kısaca yüz hatları uyumlu bir görünüm sunar.
Tags: No tags