Medikal Estetik > Dolgu Uygulamaları

Burun Dolgusu

Burun, yüzün karakterini oluşturan en önemli organlardan biridir. Bu yüzden de tüm dünyada en fazla yapılan estetik işlemlerin ana konusu herhâlde burun olmaktadır. Günümüzde burunlardaki bazı basit şekil bozuklukları için burun dolgusu gibi kolay işlemler de yapılmaktadır. Bu işlem sayesinde burna ait çoğu şekil bozukluğu ameliyat olmaya gerek olmadan düzeltilebilmektedir. Bu yüzden de bu işlem ameliyattan çok daha fazla tercih edilen bir işlemdir. Merak edenler için burun dolgusu konusunda çok daha detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Burun Dolgusu Nedir?

Burnundaki şekil bozukluğundan kurtulmak isteyen ancak aynı zamanda da ameliyattan korkanlar için burun dolgusu son derece önemli bir işlemdir. Ameliyatsız burun estetiği olarak bilinen bu uygulama sayesinde kişiler burunlarındaki bazı sorunlardan kolaylıkla kurtulabilmektedir. İşlemin tam olarak ne olduğundan bahsedecek olursak, çeşitli dolgu malzemesi burnunuzda şekil bozukluğuna neden olan bölgeye enjekte edilerek genel bir orantı sağlanır. Bu da şekil bozukluklarının düzeltilmesinde etkili olur.

Burun Dolgusu Hangi Amaçla Yapılır?

Burun dolgu işlemleri genel olarak burnundaki şekil bozukluklarından şikâyet eden ancak ameliyat olmaktan korkan kişiler için uygulanan bir yöntemdir. Tabii dolgu işlemi için şikâyet edilen sorunun işleme uygun olması gerekmektedir. Her türlü estetik müdahale için bu işlem uygun olmayabilir. Sadece bazı sorunların giderilmesi konusunda burun dolgusu işlemi yapılabilmektedir. Bu işlemler için de burun dolgusu ameliyattan çok daha fazla tercih edilir. Merak edenler için bu konuda da bilgi vermek istiyoruz.

Hangi estetik sorunlar için uygulandığı konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Böylece sizlerde bu işlemi yaptırabilip yaptıramayacağınızı öğrenebilirsiniz. Sonrasında isterseniz ameliyatsız son derece kolay olan bu burun dolgusu işlemini kolaylıkla yaptırabilirsiniz. Burun dolgu işlemi ile çözülebilen estetik sorunları şöyle olmaktadır;

Kemerli burunlar bu işlemin en fazla uygulandığı ve tercih edildiği yöntemdir. Kemerli burun görünümünün düzeltilmesi için bu işlem kolaylıkla uygulanabilmektedir.
Burun ucuna yapılacak olan kaldırma veya düzeltme işlemleri de sıklıkla tercih edilmektedir.
Burun kemiğinde oluşan eğrilikler için de yine burun dolgusu işlemi uygulanmaktadır.
Görüldüğü üzere bu işlem ciddi burun sorunlarının giderilmesinde rahatlıkla kullanılmaktadır. Yani sizler de yukarıda saydığımız sorunlar ile karşı karşıyaysanız rahatlıkla bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bu işlem genel olarak risksiz bir yöntem olduğundan kolaylıkla birçok kişiye uygulanabilmektedir. Sadece bazı kişilere uygulanması doğru bulunmamaktadır. Bu yüzden sizlere daha çok burun dolgusu kimler için uygun değil bundan bahsetmek istiyoruz. Şöyle ki;

18 yaşından büyük olan ve fiziksel gelişimini tamamlayan herkese rahatlıkla uygulanabilir.

Hamile ve emziren kişilere bu işlem uygulanmamaktadır. Bu işlemin bir yan etkisi olmadığı hâlde genel olarak bilindiği gibi en basit estetik müdahaleler bile emziren ve hamile olan kişilere yasaktır.

Burnundaki problem dolgu enjektesi ile halledilemeyecek kişilere bu işlem yapılmaz. Bunun yerine ameliyat önerilir.

Burun dolgusunun birçok önemli avantajı vardır. Bu yüzden de birçok kişi tarafından bu işlem daha fazla tercih edilir. Bu avantajların neler olduğu konusunda bilgi verecek olursak. Şöyle ki;

Ameliyattan korkan veya ameliyat olmak istemeyen kişiler için bu işlem oldukça rahatlatıcı bir seçenektir.
Bu işlem ile rötuşları yapmak çok daha kolaydır.
Yapılan işlem sonrasında kolaylıkla geri dönüş mümkün olabilir. Aksi durumda yani ameliyat ile bu işlem yapıldığında geri dönüş oldukça zordur.
İşlem oldukça kısa sürer ve sonrasında da aynı şekilde iyileşme süreci kısadır.
Bunların yanı sıra burun dolgusu işlemini çok daha fazla avantajları vardır. Bu yüzden de eğer burnunuzdaki şekil bozukluklarından şikâyet ediyorsanız sizlerde bu işlemi uygulatabilirsiniz.

Burun dolgu işleminin belki de tek dezavantajı maalesef kalıcı bir işlem olmamasıdır. Bilindiği gibi dolgu uygulamaları geçici olarak etki gösteren işlemlerdir. Bu yüzden de bu işlemlerin sürekli olarak tekrarlanması gerekir. Aynı şekilde burun dolgusu da sürekli olarak yenilenmesi gereken bir işlemdir. Ancak böyle işlemlerde düzenli olarak uygulama yapıldığında kalıcılıkta artış yaşanmaktadır.

Burun dolgu işlemi ne yazık ki zamanla enjekte edilen maddenin kendiliğinden erimesi nedeni ile kısa sürede eski haline dönmektedir. Kişiden kişiye değişmek ile birlikte bu dolgu kişilerde birkaç ay kalmaktadır. Sonrasında burun kendiliğinden eski orijinal haline dönmektedir. Ancak yine de burun dolgusu çok kolay bir işlem olduğundan dolayı kolaylıkla rutin aralıklarla tekrarlanabilir.

Konuya ilişkin olarak en fazla merak edilen durumlardan biri doğal olarak işlemin nasıl uygulandığıdır. Burun dolgusu nasıl uygulanır merak ediyorsanız sizlere detaylı bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

Öncelikle buruna lokal anestezi işlemi uygulanır ve etkisini göstermesi için beklenir.

Doktor problemli bölgeye dolgu maddesini enjekte eder.

Sonrasında da işlem tamamlanır.

Tüm bu süreç ortalama 10 ila 15 dakika aralığında sürmektedir. Yani yepyeni ve düzgün bir buruna kavuşmak için sadece bu kadar kısa süre gerekmektedir. Burun dolgusu kısa sürede son derece önemli bir işlem olduğundan dolayı bu kadar çok tercih edilmektedir.

Burun dolgusu yaptırdığınızda dikkat etmeniz gerekende bazı önemli noktalar vardır. Her ne kadar işlem kolay ve hızlı bir işlem olsa da yine de bazı noktalara dikkat etmekte fayda vardır. İşlem sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şöyle olmaktadır;

İşlemin ardından ilk 24 saat kesinlikle burun ile fiziksel temas kurulmamalıdır.
Kişiler ilk 3 gün boyunca sıcak duş almamalı ve sauna hamam gibi sıcak alanlardan uzak durmalıdır. Bu maddenin erimesine neden olabilecektir.
Standart prosedür olarak kişilerin ilk 3 gün boyunca kan sulandırıcı etkiye sahip olan ürünlerden uzak durması gerekir. Ayrıca sigara ve alkol tüketimi de kesinlikle yasaktır.
İşlem sonrasında aynı şekilde ilk 3 gün yoğun spor faaliyetlerinden uzak durulması gerekir.
Burun dolgusu her ne kadar basit bir işlem olsa da sonuç olarak estetik bir müdahaledir. Bu yüzden de kişilerin dikkatli olması gerekir.

Burun dolgusu fiyatları merak edilen bir diğer önemli konudur. Bilindiği gibi burun estetik operasyonları oldukça yüksek maliyetli olan işlemlerdir. Ancak dolgu için aynı şey söz konusu değildir. Bu işlem çok daha uygun fiyatlı bir işlemdir. Bu yüzden de aslında oldukça avantajlıdır.

Burun dolgusu için tercih ettiğiniz hastane ve doktor önemli bir faktördür. Bu kişilerin yeterince iyi olmaması aynı zamanda işleminde başarısını olumsuz etkileyecektir. Bu yüzden de mutlaka tecrübeli kişilerden destek almak gerekir. Tabi her şeyden önce uzman kişilerden destek alınması gerekir. Merdiven altı olarak tabir edilen yerlerden uzak durulması gerekir. Ağrısız karın germe ameliyatlarını da yaptığımız merkezimizde sizleri bekliyoruz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket