burun dolgusu yaptırırken dikkat edilecekler

Burun Dolgusu Yaptırırken Dikkat Edilecekler

Burun, insanların yüzünde en dikkat çeken görsel olarak kişileri çok etkileyen yerlerden biridir. Sağlık sorunlarının yanı sıra insanların burunlarının şekilsel bozuklukları da yaşamlarını olumsuz etkileyebilmektedir. Bu nedenle pek çok kişi acısız ve ağrısız olarak burun kusurlarından kurtulmak amacı ile burun dolgusunu tercih etmektedir. Hem estetik kaygıları hem de sağlık sorunlarını ortadan kaldırırken burun dolgusu yaptırırken dikkat edilecekler olduğunu asla göz ardı etmemelisiniz.

 • Burun dolgusu için mutlaka uzman bir estettiysen ile görüşmelisiniz.
 • Bu uygulama ile burun ucu düşüklüğü, burun sırt eğrilikleri, asimetri, dudak burun arası mesafe, burun ve alın açıları en uygun hale getirilmektedir.
 • Operasyon genellikle lokal anestezi altında yapılmaktadır.
 • Dolgu olarak vücut için uygulanan doğal olan dolgular tercih edilmektedir.
 • Uyulama 5 ila 15 dakika kadar sürmektedir.
 • İşlem sonrasında kişiler hemen sosyal hayatlarına ve işlerine rahatlıkla dönebilmektedir.
 • Burun için uygulanacak olan dolgu işlemi geçici bir işlemdir.
 • Kişilerin 6 ila 18 ay sonra tekrar uygulamayı yaptırmaları gerekmektedir.

Burun Dolgusu Sonrasında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hastaların burun dolgusu yaptırırken dikkat edilecekler araştırmasının yanı sıra bir de işlem sorasında nelere dikkat etmeleri gerektiklerini de çok iyi bilmeleri gerekmektedir.

 • Uygulama yapıldıktan sonra bir gün boyunca yani 24 saat kesinlikle burun ve çevresini ovuşturmamalı ve masaj vs. asla yapmamalısınız.
 • Dolgu sonrası üç gün sıcak su ile duş almaktan, hamamdan ve saunalardan kesinlikle kaçınmalısınız.
 • Yine ilk üç gün içerisinde yoğun güneş ışığına maruz kalmalısınız.
 • İlk üç gün kesinlikle ağır spor vs. yapılmamalıdır.
 • Birkaç gün beslenmenize ve kullandığınız ilaçlara oldukça dikkat etmelisiniz.
 • Uygulama sonrası şişme, morarma vs. olursa hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Şayet burun dolgusu sonrasında talimatlara tam uygun bir şekilde davranırsanız; mutlaka başarılı bir burun dolgusu yaptırmak noktasında son derece başarılı olabilirsiniz. Burun dolgusunun profesyonel bir ekip tarafından yapılıyor olması da beraberinde çok sayıda önemli kazanımı getiren bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Elbette ki alanında uzman olan ve profesyonel bir şekilde bu uygulamayı yapabilen bir klinik aracılığıyla dolgu yaptırmak; olası olumsuzlukların da önüne geçecektir. Bundan dolayı burun dolgusunda klinik seçimine son derece özen göstermeniz şart olmaktadır.

Burun Dolgusu Hangi Hastalara Yapılmaz

Burun dolgusu ile ameliyatsız harika bir burun hayali gerçek olmaktadır. Ancak burun dolgusu yaptırırken dikkat edilecekler konusu için bu operasyon için uygun olup olmadığınızı da bilmelisiniz. Bu operasyon bazı durumlarda uygulanmamaktadır. Dolgu uygulamasının bilinen hiçbir yan etkisi şuan için bulunmamaktadır. Ancak yine de hamile ve emziren anneler için uygun görülmemektedir. 12 yaşın altında olan çocuklar, kan pıhtılaşması sorunu olan hastalar, hasimoto tiroidi olanlar, Behçet hastaları, lupus hastalar ve aşırı derece hassas cilt dokusu olan hastalara bu uygulamalar yapılmamaktadır.

Elbette burun dolgusu yaptırırken dikkat edilecekler için bir diğer belirleyici nokta ise kesinlikle fiyatlar olmalıdır. Çünkü operasyonu uygulayacak olan hekim, şehir gibi etmenler fiyatta oldukça belirleyici olmaktadır. Dolgu her ne kadar geçici olsa da uzman bir dermatolog veya estetisyen tarafından yapılması gerekmektedir. Burun dolgusu işlemi estetik operasyonlara göre çok ama çok daha ekonomiktir. Ancak her ne olursa olsun hekimliğinden emin olmadığınız kişilere bu uygulamaları asla yaptırmayınız. Güzelleşmek isterken hem sağlığınızdan hem de tüm güzelliğinizden olabilirsiniz. Gerekli araştırmaları tamamladıktan sonra ve doktorunuzu seçmelisiniz. Bu tarz operasyonlarda kesinlikle fiyatlar ikinci planda kalmalıdır.

Tags: No tags