burun-diklestirme-islemi

Burun Dikleştirme İşlemi

Burun dikleştirme işlemi diğer burun estetikleri gibi özellikle yüzünüzün yapısı için çok önemlidir. Çünkü kendinize baktığınızda ya da sosyal medyada paylaştığınız özçekim (selfie) fotoğraflarına baktığınızda burnunuz ilk dikkat ettiğiniz yerlerdendir.

Burun kaldırma olarak da adlandırabileceğimiz bu işlem gelişen sağlık teknolojileri ile birlikte ameliyatsız mümkündür. Ameliyatsız burun dikleştirme için burun dolgusu tercih edilir. Burun dolgusu ile birlikte burun ucu kaldırma işlemi de yapılabilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği içinde en çok kullanılan iki işlem şunlardır:

Botoks ile Burun Estetiği

Burun botoksu ile burun ucu kaldırma ve özellikle gülerken oluşan burun deliklerinin açıklığını daraltmak mümkün. Burun botoksu ile burunu ucu kaldırılır ancak etkisi bittikten sonra burun eski hâline döner.

Aynı zamanda burun botoksu burun ucu belli olmayan kişilere de uygulanabilir. Bu şekilde burnun daha estetik bir görünüme kavuşması amaçlanır. Yine aynı şekilde hafif kemerli burunlar için de bu işlem uygulanabilir.

Dolgu ile Burun Estetiği

Cerrahi yöntemler olmadan, ağrısız ve basit yöntemlerle burun estetiği yaptırmak mümkün. Bu konuda ilk tercihse burun dolgusu tarafına olur. Burun dolgusu; daha iyi bir burun çatısı, burun dudak arası mesafe, burun ucu kaldırma, burun genişliği ve burun ucunu doldurmak isteyenler için tercih edilir.

Burun dolgusu yapılacak bölgenin belirlenmesinden sonra bölgeye anestezik krem sürülür. Bu şekilde acısız bir işlem gerçekleşir. Basit bir enjeksiyon işlemiyle ameliyattan daha acısız daha düşük fiyatlı ve daha çabuk iyileşme süresi sağlar.

Burun Dolgusu ile Burun Ucu Dikleştirme

Ameliyatsız yapılan burun ucu dikleştirme işleminde, diğer burun dolgusu işlemlerinde olduğu gibi hyalüronik asit içeren maddeler kullanılır. Bu maddeler sert jel kıvamındadır bu nedenle burun kemiklerini ve kıkırdaklarını taklit ederler. İşlem kısa bir şekilde gerçekleşir.

Ameliyatsız Burun Ucu Dikleştirme Ne Kadar Etkilidir?

Operasyonun sonunda etki hemen görülür. Bunun yanında ortalama 3 hafta içinde dolgu oturur. Ayrıca ilk dolgu süresi ortalama 1 yıl kalır. Bu süre hastanın dolgu yapılan yeri doğru korumasıyla da ilgilidir.

İkinci dolgununun kalıcılığı daha uzun süre olur.

Hasta operasyondan çıktıktan sonra gündelik hayatına geri döner. Bununla birlikte herhangi bir komplikasyon beklenmez.

Burun Dikleştirme Faydaları Nelerdir?

Burun dikleştirme işlemiyle birlikte burnun dik ve estetik bir görünüm kazanması sağlanır. Bununla birlikte burnun işlevlerinin de tam olarak yerine getirilmesi amaçlanır. Burnun dışardan şekil bozuklukları düzelirken içerideki eğrilikler de düzelir ve ileriki zamanlarda ciddi sorunlara dönüşmesinin önüne geçilmiş olur.

Burun Dikleştirme Fiyatları

Burun dikleştirme fiyatları 2021 itibariyle net bir şekilde belirtmek doğru değildir. Burnun yapısı, yapılacak işlem ve hastane donanımları fiyat için belirleyici faktörlerdir. Bu nedenle fiyat almak için doktora muayene olmanız gerekebilir. Ayrıca iletişim numaralarımızdan ya da iletişim sayfamızdaki formu doldurarak uzman sağlık danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Burun Ucu Düşüklüğü Sebepleri

Burun ucu düşmesi sebepleri merak edilen bir konudur. Bu sebeplerin bilinmesi için burun yapısı konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Genelde burun ucu düşüklüğü sebepleri şu şekildedir:

  • Darbe ve travmalar sonucu kıkırdak kırıkları
  • İltihaplar vb. nedenler ile kıkırdak desteğinin bozulması
  • Deri altındaki ince dokuların fazla olması
  • Burun üzerindeki derinin kalın olması
  • Daha önce yapılan burun ameliyatlarında gereğinden fazla kıkırdak çıkarılması
  • Burun için kullanılan halka ya da hızma piercing modellerinin takılması için yanlış bölge seçmek de burun düşüklüğüne neden olabilir.
Tags: No tags