Medikal Estetik > Dolgu Uygulamaları

Boyun-Gıdı Dolgusu

Boyun ve gıdı bölgesinde oluşan sorunlar yaşlanmaya bağlı olarak oluşuyor gibi düşünülse de aslında öyle değildir. Bu bölgelerde oluşan sorunlar daha çok yağ kitlesi ile alakalıdır. Bu bölgelerde meydana gelen aşırı yağlanma sebebi ile ortaya çıkar. Boyun- gıdı dolgusu işlemi ile bu aşırı yağlanmaya bağlı oluşan kötü görüntü kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Sizler de bu kötü görüntüden şikâyet ediyorsanız ve kurtulmak istiyorsanız bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Boyun-Gıdı Dolgusu Nedir?

Boyun-gıdı dolgusu bu bölgelerdeki kötü görüntünün giderilmesi için yapılan bir çeşit uygulamadır. Boyun ve gıdı bölgesine uygulanan dolgu gıdı sarkmasını ortadan kaldırmaktadır. Bu sebeple son derece önemli ve gereklidir. Boyun ve gıdı bölgesinde sarkık görüntü oluşması sizleri de rahatsız ediyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız rahatlıkla bu işlemi uygulatabilirsiniz. İşlem son derece basit ve etkilidir. Kısa bir sürede pürüzsüz ve daha genç bir boyuna sahip olabilirsiniz.

Boyun-Gıdı Dolgusu Neden Yapılır?

Boyun ve gıdı bölgesine neden işlem yapılır ve neden bu dolgu işlemine ihtiyaç duyulur: Öncelikle bu bölgede oluşan gıdı son derece rahatsız edici bir görüntüdür. Üstelik bu görüntü yaş fark etmeksizin herkeste oluşabilir. Bu görüntü genç bir bireyi, olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun gösterir. Herkesin zarif ve sağlıklı görünen bir boyna sahip olmaya hakkı vardır. Boyun-gıdı dolgusu ile isteyen herkes istediği gibi ince, sağlıklı ve zarif bir boyna sahip olabilir.

Boyun ve gıdı problemleri yaş fark etmeksizin herkeste görülen bir sorun olduğundan ötürü herkes bu işleme ihtiyaç duyabilir. Özellikle belirli bir kilonun üzerine çıkan kişilerde boyun bölgesindeki yağ artışından ötürü bu işleme ihtiyaç duyarlar. Boyun bölgesindeki yağ kitlesi bazen kilo verilse dahi orda kalır ve bundan kurtulmak için ilave müdahale gerekir. Boyun-gıdı dolgusu ile bu müdahale sağlanır ve bu bölgede yer alan yağ kitlesi artık rahatsızlık vermez. Bu işlem herkese uygulanabilir. Yalnızca hamile ve emziren kadınlar, dolgu malzemesine karşı alerjisi olanlar ve çok yaşlı bireyler için uygun değildir. İşlemin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek için doktorunuz ile görüşebilirsiniz.

Boyun ve gıdı bölgesindeki sorunlar için cerrahi yöntemler de uygulanıyor olsa da Boyun-gıdı dolgusu en fazla tercih edilen yöntemdir. Yöntemin bir riskinin olmaması ve özellikle ameliyat endişesi olanlar için konfor sağlaması tercih nedenidir. Bu işlem son derece kolaydır ve kısa sürede tamamlanır. İşlem sonrasında rahatlıkla gündelik hayata dönülmesi mümkündür. İşlemin detaylarına gelecek olursak;

Öncelikle hasta işlem günü için hazırlanır.
Hastanın boyun bölgesi steril hale getirilir ve lokal etkiye sahip uygulamalar yapılır.
Doktor önceden belirlenen dozlarda özel iğneler ile dolgu işlemini uygular.

İşlem sırasında hastalara lokal olarak anestezi etkili bir krem uygulaması yapılır. Bu sayede çok ağrı hissedilmez. Zaten işlem son derece kısa süren ve kolay olan bir uygulamadır. Dolgu işlemlerinin çoğu için de bu söylenebilir. Sizler de endişe duymadan bu uygulamayı rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Hiç ağrı hissetmeyeceğiniz, bu kısa uygulama ile sizler de kuğu gibi bir boyna sahip olabilirsiniz.

Dolgu işlemleri kolay ve risksiz işlemlerdir ancak bu uygulamaların tek dezavantajı maalesef kalıcı olmamalarıdır. Aynı durum ne yazık ki boyun-gıdı dolgusu içinde geçerlidir. Bu işlem kısa sürede etki alabileceğiniz bir işlem iken mutlaka tekrarlanması gerekir. Dolgu işleminin ne kadar süre boyunca etkili olacağı ise kişiden kişiye değişen bir durumdur. Kişinin yaşam tarzı bu süreyi belirleyen önemli faktörlerden biridir. Boyun ve gıdı bölgesinde yaşanılan sorunlar genellikle sağlıklı beslenme ve buna bağlı olarak ortaya çıkan fazla kilolardan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple de kişilerin işlemden sonra sağlığına dikkat etmesi işlemin kalıcılığı artıracaktır. Ayrıca işlemin tekrarlanması kalıcılığı artıracaktır.

Boyun ve gıdı dolgusu yapıldıktan sonra bazı önemli konulara dikkat edilmesi gereklidir. Doktorunuz bu konularda sizi bilgilendirecektir. İşlem son derece kolay ve risksiz bir işlem olsa da sonuç olarak bir operasyondur. Özellikle işlemin hem öncesinde hem de sonrasında alkol ve sigara kullanılmamalıdır. Bunun yanı sıra kan sulandırıcı etkiye sahip ilaçlar ve bitkilerde aynı şekilde kullanılmamalıdır. Tüm bunlara dikkat edildiği takdirde boyun-gıdı dolgusu işlemi sizler için herhangi bir risk taşımayacaktır.

Daha önce de vurguladığımız gibi Boyun-gıdı dolgusu işlemi genel olarak kolay bir uygulamadır. Bu işlem öncesinde ve sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine ve önerilerine kulak verdiğiniz sürece bir risk söz konusu değildir. Bu yüzden de gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Gerekli bilgilendirmelere riayet edildiği müddetçe endişe duyulmasına gerek yoktur.

Dolgu işlemi mutlaka uzman bir doktor tarafından hijyenik ortamda yapılmalıdır. Ancak bu şekilde risk taşımayacaktır. Son zamanlarda ücret düşüklüğü nedeniyle tercih edilen “merdiven altı” yerlerde hiçbir eğitimi ve deneyimi olmayan kişilerce yapılan uygulamalarda ciddi mağduriyetler yaşamaktadır. Siz de böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız bu işlem için mutlaka tecrübeli ve uzman kişiler ile görüşmelisiniz. Boyun-gıdı dolgusu doğru kişilerce yapıldığında son derece etkili ve güvenilir estetik müdahaleler arasında yer almaktadır. Bu yüzden de gönül rahatlığı ile tercih edilebilirsiniz.

Dolgu işlemlerinde ödenecek ücret kişiden kişiye değişmektedir. Bunun nedeni kişilere uygulanacak dolgu miktarının farklı olmasıdır. Ayrıca, boyun-gıdı dolgu işlemine ek olarak farklı dokunuşlar da yapılabilmekte ve bu da yine işlem için ödenecek olan ücretin artmasına neden olmaktadır. Zaten bu işlemi yaptırmak isteyenlerin öncelikle odaklanması gereken ücretten ziyade işlemi yapacak olan doktorun tecrübesi ve uzmanlığıdır. Boyun-gıdı dolgusu fiyatları ve işleme dair detaylı bilgi almak için mutlaka bu alanda hizmet veren uzman kişiler ile görüşmeli ve işlemi bu kişilere yaptırmalısınız. Ancak o zaman işlem risksiz ve bu işlemden alınacak sonuç da verimli olacaktır. Boyun ve gıdı bölgesinde oluşan sorunlar yaşlanmaya bağlı olarak oluşuyor gibi düşünülse de aslında öyle değildir. Bu bölgelerde oluşan sorunlar daha çok yağ kitlesi ile alakalıdır. Bu bölgelerde meydana gelen aşırı yağlanma sebebi ile ortaya çıkar. Boyun-gıdı dolgusu işlemi ile bu aşırı yağlanmaya bağlı oluşan kötü görüntü kolaylıkla düzeltilebilmektedir. Sizler de bu kötü görüntüden şikâyet ediyorsanız ve kurtulmak istiyorsanız bu işlemi gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Boyun ve gıdı bölgesinde yaşanılan sorunlar insanları rahatsız eden bir görüntü oluşturur. Boyun- gıdı dolgusu bu kötü görüntünün giderilmesi için yapılan bir çeşit uygulamadır. Boyun ve gıdı bölgesine uygulanan dolgu gıdı sarkmasını bertaraf etmektedir. Bu sebeple de son derece önemli ve gereklidir. Boyun ve gıdı bölgesinde sarkık görüntü oluşması sizleri de rahatsız ediyor ve bundan kurtulmak istiyorsanız rahatlıkla bu işlemi uygulatabilirsiniz. İşlem son derece basit ve etkilidir. Üstelik de kısa bir sürede tamamlanarak insanları pürüzsüz ve daha genç bir boyuna kavuşturmaktadır.

Boyun ve gıdı bölgesine neden işlem yapılır ve neden bu dolgu işlemine ihtiyaç duyulur: Öncelikle bu bölgede oluşan gıdı son derece rahatsız edici bir görüntüdür. Üstelik bu görüntü yaş fark etmeksizin herkeste oluşabilir. Bu görüntü genç bir bireyi olduğundan çok daha yaşlı ve yorgun gösterir. Herkesin zarif ve sağlıklı görünen bir boyna sahip olmaya hakkı vardır. Boyun- gıdı dolgusu ile isteyen herkes istediği gibi ince, sağlıklı ve zarif bir boyna sahip olabilir.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket