Plastik Cerrahi > Yüz Estetiği

Boyun Germe

Uygulanan kişisel bakım işlemlerinde boynumuzu ve dekolte bölgemizi genellikle ihmal ederiz. Yüzümüze gösterdiğimiz özeni boynumuza pek göstermiyoruz. Bunun dışında yaşın ilerlemesi ile boyun derisinde de sarkmalar ve bollaşmalar oluşur. Kadınların en büyük problemlerinden birisi haline gelen boyun ve dekolte bölgesinde oluşan bu deri yığılmaları kötü bir görüntü oluşturabilir. Teknolojinin ilerlemesi ile plastik cerrahi alanında büyük gelişmeler yaşanmıştır. Boyun germe ameliyatı ile kısa sürede bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Boyun germe ameliyatı dekolte bölgesini de etkiler. Sarkmanın derecesine göre operasyon şekillendirilir. Sarkma kişinin anotamik yapısına ve genetik faktörlerine bağlı olarak ilerleyebilir. Hızlı bir şekilde kilo vermek, hormon sisteminin değişmesi, kolajen üretiminin azalmasına bağlı olarak derinin esnekliğini kaybetmesi, cilt bakım ürünlerinin kullanılması ve yaşın ilerlemesi gibi nedenler ile deri sarkar ve boyun germe ameliyatı uygulanır.

Boyun Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Kadınlarda 55 yaş ve üzeri dönemde, yüz ve boyun bölgesinde yaşlanma belirtileri görünür hale gelir. Yüz ve alın bölgesinde çok derin kırışıklıkların oluşması, çenede mimik çizgilerinin belirginleşmesi, gözaltında halkalanmalar ve boyun çukurunda deri toplanması gibi problemler oluşur. Yüz ve boyun bir bütün içindedir. Bu nedenle operasyon sırasında aynı anda müdahale edilir. 55 yaş ve üzeri herhangi bir sağlık problemi olmayan ve yaşlanma belirtilerinden rahatsız olan herkes boyun germe ameliyatını yaptırabilir. Son yıllarda erkekler de kadınlar kadar bu operasyonu tercih ediyor. Erkeklerin deri esnekliği kadınlara oranla daha güçlü olduğu için deri sarkması daha geç yaşlarda olabilir.

Boyun Germe Öncesi Yapılan Hazırlıklar

Uygulanan bu hazırlıklar ameliyat sırasında ve sonrasında herhangi bir problem gelişmesini engeller. Sürekli olarak kullandığınız kan sulandırıcı ilaçları doktorunuza danışarak en az bir hafta öncesinde kesmeniz gerekir. Ameliyattan en az iki hafta önce ve ameliyattan sonra ilk dört hafta sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Operasyon için hastaneye gelmeden önce makyaj yapılmamalı ve rahat kıyafetler giyilmelidir. Operasyona girmek için en az 6 saat açlık gereklidir. Kronik rahatsızlığı olan kişilerin hayati değerleri düzenli olarak ölçülmelidir. Ameliyat saatinden en az iki saat önce hastanede bulunulmalıdır. Operasyon hakkında aklınıza takılan herhangi bir soru varlığında mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Boyun germe operasyonu genel anestezi altında uygulanır. Anestezi işleminden sonra kişinin kulak önünden kulak arkasına doğru kesi atılır. Kesi sayesinde boyun ve yüz derisi serbest kalır. Yumuşak doku dikiş yardımı ile yukarıya çekilir. Mimik çizgileri oluşturulduktan sonra fazla olan deri çıkartılır. Çene altında birikmiş olan yağ dokuları liposuction yöntemi ile alınır. Boyun bölgesindeki derilerin toparlanması için çene altından 3 santimetrelik bir kesi atılır. Çene altındaki deri dikilerek iç tarafından bir korse oluşturulur.

Ameliyat sırasında çene belirginleştirme işlemi uygulanabilir. Deri serbest kaldığında çene üzerine protez yerleştirilebilir. Böylece küçük ve geride duran çene problemleri ortadan kaldırılmış olur. Çeneye yeni şekli verilirken yüzün görüntüsü de restore edilir. Operasyonun süresi uygulanan kombine tedavilere göre değişiklik gösterir. Genel olarak bakıldığında 5-7 saat arasında değişiklik gösterir. Alanında uzman cerrahımız ile kısa sürede bu operasyon tamamlanabilir.

Boyun germe operasyonunda özel dikiş yöntemleri ve pansuman teknikleri kullanılır. Operasyon için atılan kesiler kulak arkasına ve saçlı derinin içerisinde toplanır. Ayrıca kesi yönü derinin doğal kıvrım yönü ile aynıdır. Bu nedenle operasyon sonrasında iz kalması hastaları rahatsız etmez. Operasyonun amacı yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak ve estetik bir görünüm kazanmak olduğu için ameliyat izi kalması başarısız operasyonun sonucudur. Alanında uzman cerrahlarımız ile böyle bir operasyon söz konusu değildir.

Operasyondan sonra kanama ve enfeksiyon gibi komplikasyonların gelişmesi yara iyileşmesini geciktirmesinden dolayı izler belirgin hale gelir. Ayrıca bu izlerin iyileştirilmesi için ek bir tedavi gerekir. Operasyon sonrası bakım büyük önem taşır. Boyun germe operasyonu iyileşme sürecinde dikkatli olunmalıdır.

Boyun germe ameliyatı sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Operasyonun sonucunu etkiledikleri için mutlaka uyulması gerekir. Bu hususlar;

Operasyon sırasında sıvı toplanmasını engellemek adına dren takılır. Bu drenler 1 gün sonra mutlaka çıkartılmalıdır.
Ödem ve morluk oluşumunu engellemek için düzenli aralıklar ile buz uygulaması yapılmalıdır.
Dikişler birinci haftanın sonunda mutlaka alınmalıdır. Dikişlerin alınması sırasında pansuman yapılır. Enfeksiyon oluşumunu engellemek için pansuman yapmak çok önemlidir.
İkinci günün sonunda ılık su ile duş alınabilir. Yüz ve boyun bölgesi kesinlikle keselenmez.
Ameliyatın sonraki ilk bir hafta cinsel ilişki olmamalıdır. Doktorunuzun önermediği ağır egzersizlerden de uzak durmalısınız.
Sıraladığımız bu hususların yanında düzenli uyumak ve dengeli beslenmek gerekir. İlk bir hafta ağır ev işleri yapılmamalıdır. Dikişler alındıktan sonra iş hayatına dönülebilir. Operasyon nedeni ile yüz bölgesi ve boyun derisi çok hassastır. Bu nedenle ilk altı ay düzenli olarak güneş koruyucular kullanılmalıdır. Ameliyat sonrası uygulanan bakımlara rağmen morarmalar oluşması normaldir. Yaklaşık 3 hafta sonunda kendiliğinden geçer. Hastaneden çıkış sırasında doktorunuz ağrı kesici ve antibiyotik gibi bazı ilaçları reçete eder. Ağrı kesileri sadece ağrınız olduğu zaman almanız gerekirken antibiyotik eksiksiz ve zamanında kullanılmalıdır.

Boyun germe ameliyatı sonrasında bazı komplikasyonlar gelişir. Operasyonun süresi uzun olduğu için komplikasyon riski yüksektir. Kanama riski genel olarak operasyon sırasında yaşanır. Böyle bir sorun ile karşı karşıya kalınırsa acil drenaj ve gerekli hallerde kan nakli yapılır. Operasyon sırasında motor kuvvet ve duyu sinirleri hasar görebilir. Operasyon sonrasında bir süre yüz mimikleri ve gülme hareketi gibi hareketler kontrol edilmeyebilir.

Yüz, boyun ve kulak sinirlerinin hasarı geçici uyuşukluğa neden olabilir. Dikişler saçlı derinin içerisine saklanır. Nadir durumlarda derinin yukarıya fazla çekilmesi ile saç kayıpları yaşanması söz konusu olabilir. Operasyonun etkisinin çok kısa sürmesi de bir komplikasyondur. Kişinin kilo alımı, beslenme düzeni ve alkol gibi zararlı ürünleri tüketmesi gibi nedenler operasyonun sonucu etkilenebilir. Herhangi bir komplikasyon belirtisi fark ettiğinizde mutlaka doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle enfeksiyon varlığında erken dönemde müdahale edilmelidir. Aksi halde hayati riskler ortaya çıkabilir. Günümüzde popo kaldırma ve boyun operasyonları oldukça fazla yapılmaktadır.

Boyun germe fiyatları belirlenirken operasyonun süresi, operasyon sırasında farklı tedavilerin uygulanması, ameliyat için gerekli olan malzemeler, hastanede yatış süresi gibi faktörler fiyatları etkileyebilir. Hastanemizde ne kadar uzun süre kalınırsa işlem maliyeti o kadar yükselir. Hastanemiz fiyat politikalarını belirlerken kendilerine ait kriterleri ekleyebilir. Bu nedenle aynı operasyonun farklı fiyatlar ile karşınıza çıkması mümkündür.

Sinir hasarı gibi yüksek riskler içeren bir cerrahi müdahale olduğu için profesyonel hizmet veren hastanelerde uygulanmalıdır. Plastik cerrahi alanı çok geniş kapsamlı bir alandır. Cerrahımız kendisi için özel olan ameliyathanede operasyonu gerçekleştirir. Bu nedenle güvenilirliğini bildiğiniz hastane ortamında alanında uzmanlaşmış cerrah tarafından boyun germe ameliyatı olmanızı tavsiye ediyoruz. Sonucundan memnun kalacağınız ve sağlığınızın korunması için kurumumuzdan yardım alabilirsiniz.

Sizi Bekliyoruz

Ücretsiz Ön Görüşme İçin Bizimle İletişime Geçin

Sağlıklı ve güzel hissetmek için ihtiyacınız olan her şey Etiler Esthetique’de.
Shopping Basket