botoks neden tercih edilir

Botoks Neden Tercih Edilir?

Günümüzde özellikle estetik alanında sıklıkla karşımıza çıkan botoks; herhangi bir şekilde kesi olmadan estetik yapılabilmeyi mümkün kılmaktadır. Söz konusu uygulaması sırasında kişinin herhangi bir ağrı hissetmemesi genel olarak botoks neden tercih edilir? Sorusunun yanıtı gibidir. Hasta konforu açısından son derece başarılı bir uygulama olması; botoks yönteminin tercih edilmesinin temel nedenleri arasında yer almaktadır. Esasında botoks estetik haricince migren ağrılarının giderilmesi ve aşırı terleme ile diş gıcırdatma gibi rahatsızlıklarda da etkili bir şekilde tercih edilmektedir.

Botoks Uygulaması Nasıl Yapılır?

Sağlık alanında kullanılan teknolojilerin geliştirilmesi beraberinde çok sayıda önemli kazanımı da getirmektedir. Bu kapsamda günümüz itibariyle botoks uygulamalarının çok daha nitelikli bir şekilde yapılabilmesi de mümkün olmaktadır. Elbette ki estetik sektöründe yeni teknik ve yöntemlerin geliştiriliyor olması; beraberinde çok sayıda önemli kazanımları da getiriyor. Bu doğruluda botoks yönteminin uygulama aşamasının son derece hassas bir süreci içine aldığını unutmamak gerekmektedir. Öncelikli olarak bu yöntem uygulanmadan önce botulinum toksininin seyrelti haline getirilmesi gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise bu seyrelti doğrudan dokuya enjekte edilmektedir.

Elbette ki bu enjeksiyon işleminin 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanıyor olması neden botoks tercih edilir? Sorusuna net bir yanıt olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira bu yöntemin uygulanması oldukça pratik ve zaman almayan bir süreci içine almaktadır. Yine bu işlemin yapılması sırasında herhangi bir genel anesteziye ihtiyaç duyulmadığı da bilinmektedir. Özellikle lokal anestezi kremlerinin bu uygulama sırasında başarılı bir şekilde uygulanıyor olması; elbette ki hasta konforunu da olumlu yönde etkilemektedir.

Botoks uygulamasının yapılma aşaması son derece profesyonel bir süreci içine alır. Bundan dolayı mutlaka söz konusu uygulamanın alanında uzman ve profesyonel bir ekip tarafından yapılması olmazsa olmaz bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak botoks işlemine başlanılmadan 20 dakika öncesinde botoks yapılacak bölgeye lokal anestezi kredi tatbik edilir. Sonrasında 15 dakika içerisinde enjeksiyon işlemine başlanır. Botulinum toksin bu aşamada çok ince uçlu iğneler yardımıyla dokuda yer alan kasların iç kısımlarına azar azar doz halinde enjekte edilmektedir.

Botoks Yaptırmak İsteyenlere Öneriler

Şayet botoks yaptırmak istiyorsanız mutlaka ayrıntılı bir araştırma içerisinde yer almalısınız. Zira ancak bu sayede tam anlamıyla etkili olan bir uygulamayı yaptırma olanağı bulursunuz. Bu kapsamda tam anlamıyla profesyonel olan bir klinikten destek almak olmazsa olmaz bir unsur olarak karşımıza çıkacaktır. Elbette ki bizim de botoks yaptırmadan önce ve sonra üzerimize düşen bir takım görevler bulunmaktadır. İşte botoks yaptırmak isteyenlere birkaç önemli ipucu:

  • Bu uygulama öncesinde içeriğinde E vitamini bulunan ilaçları kesinlikle kullanmayın
  • Botoks uygulaması sonrasında içeriğinde kalsiyum bulunan besinlerden tüketmeyiniz
  • Uygulanma öncesinde aspirin ile aspirinin türevi olan ilaçları kullanmayı kesin
  • Uygulama sonrasında e az dört saat süresince mimik hareketleri yapmaktan kaçınınız
  • Uygulama sonrasındaki 3 gün boyunca hafif olmak şartıyla botoks yapılan bölgeye masaj yapınız
  • Botoks uygulamasında hijyen şartlarının son derece önemli olduğunu unutmayınız
  • 3 ya da 4 gün süresince yüzüstü yatmamaya özen gösteriniz
  • Botoks uygulaması sonrasında ilk gün spor yapmayınız
  • Uygulama sonrasında 3 gün süreyle havuza girmeyiniz.
  • Botokstan sonra soğuk kompres uygulamak destekleyici olabilir.

Sıralanan bu hususlara dikkat ediyor olmak elbette ki başarılı bir şekilde botoks sürecini tamamlamanızı da mümkün kılacaktır. Böylece neden botoks tercih edilir sorusuna da ayrıntılı bir şekilde yanıt vermiş oluruz.

Tags: No tags